O manažerském pochybení, dluzích a partajnictví

10.6.

O manažerském pochybení, dluzích a partajnictví

O manažerském pochybení, dluzích a partajnictví

Reakce hejtmana na sloupek K věci v Mladé frontě Dnes 6. června 2009: Pardubice - Odvolání ředitele chrudimské nemocnice Vojtěcha Němečka vyvolalo různé dohady. Nemá však nic společného se stranickou příslušností ředitele, jak se snaží přesvědčit občany jeho spolustraníci a někteří novináři. Důrazně se proti takové spekulaci ohrazuji. Zcela jasně jsem uvedl, že ředitel manažersky pochybil. Dva roky měl na to, aby po vzniku akciové společnosti v roce 2007 vyřešil nájemní a podnájemní smlouvy. Nestalo se tak, přestože byl několikrát na tuto skutečnost upozorňován. Smlouvy za miliony korun scházely v účetnictví nemocnice až do letošního roku. Navíc o jedné z nich, a to na 7 milionů korun, tvrdil, že ji nemá a posléze se ukázalo, že ji má založenou v nějakém šuplíku. Ředitelovy argumenty, že smlouvy nemůže najít, považuje Pardubický kraj jako zakladatel akciové společnosti za velmi nestandardní zdůvodnění.      Ztráta nemocnice za loňský rok představuje 13 milionů korun, což potvrzuje hospodářský výsledek k 31. 12. 2008. V roce 2007 byla ztráta 9,8 milionu korun za tři měsíce existence akciové společnosti. Kumulovaný dluh k 31. 12. 2008 činí 23,3 milionu. Chce tedy někdo tvrdit, že je nemocnice ve vynikajícím stavu? Dluhy zůstávají dluhy, ať o nich říká kdo chce, co chce. Kraj musí udělat celou řadu opatření, aby Chrudimskou nemocnici, a. s., vyvedl ze stávající ekonomické situace, proto si nikdo nemůže dovolit žádné pochybení. Jestliže editorka regionální mutace MfD pro Pardubický kraj poukazuje na neschopnost a zkorumpovanost jiných lidí, chci vědět, koho má na mysli. Jejich počínání nechám okamžitě prověřit. A pokud se potvrdí, že tomu tak skutečně je, takoví lidé skončí, ať jsou z jakékoliv partaje.   Radko Martínek hejtman Pardubického kraje

Další zprávy z kategorie "Názory"

8.1.

Hon na Jana Kanyzu

V prvním letošním čísle týdeníku Reflex mězaujal rozhovor novináře Milana Šímy s hercem Janem Kanyzou a jeho manželkou Žofií.

Názory celý článek
12.9.

Prohlášení primátorky a náměstka primátorky

Naprosto flagrantní je tvrzení, že tak důležitý důkaz, jako je nahrávka požadavku o úplatek, čirou náhodou a omylem smazal.

Názory celý článek
3.7.

Čeští veterináři ostudu v Evropě neudělali, naopak!

Dlouhodobou prioritou SVS ČR je welfare zvířat, tj. péče o dobrou pohodu zvířat.

Názory celý článek
6.4.

Výstavba na Masarykově náměstí není privilegovanou akcí

Zastupitelstvo města Pardubic již rozhodlo o zachování mimoúrovňového přechodu v tomto prostoru.

Názory celý článek
5.2.

Pod petici NE základnám se nepodepíši

Mediálně vděčným tématem několika posledních měsíců je otázka americké radarové základny na území České republiky.

Názory celý článek
8.11.

Existuje Statutární město Pardubice?

Má někdo z vás, čtenářů Pardubického světa, alespoň trošičku podobný pocit?

Názory celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting