Otevřený dopis ministru zdravotnictví

10.12.

Otevřený dopis ministru zdravotnictví

Otevřený dopis ministru zdravotnictví

Otevřený dopis k současné situaci ve zdravotnictví v Pardubickém kraji V Pardubicích dne 8. prosince 2010:  Vážený pane ministře, dovolujeme si Vás informovat, že akce „Děkujeme, odcházíme“ má v Pardubickém kraji masovou podporu lékařů ve všech pěti akutních nemocnicích. Lékaři považují svou stávající situaci a zejména její neřešení za nadále neudržitelné a hodlají svůj protest vyjádřený podáním výpovědi dovést do konce.   My, níže podepsaní představitelé Pardubického kraje, města Pardubic a ředitelé nemocnic Pardubického kraje, považujeme požadavky lékařů za oprávněné a vyzýváme Vás k urychlenému řešení tohoto problému. Protest není řešitelný z hlediska zřizovatele krajských nemocnic ani vedení jednotlivých nemocnic. Problém tohoto rozměru je možné řešit pouze na úrovni vlády a ministerstva.   Vážený pane ministře, dovolujeme si Vás upozornit, že pokud nedojde k jednání s lékaři a dojde ke skutečnému podání výpovědi, nejsme schopni zajistit akutní ani neakutní zdravotnickou péči v Pardubickém kraji.   Proto Vás znovu ještě jednou zdvořile žádáme o urychlené řešení nastalé situace.   S úctou Mgr. Radko Martínek v. r. hejtman Pardubického kraje   MUDr. Štěpánka Fraňková v. r. primátorka města Pardubic   Mgr. Markéta Tauberová v. r. radní zodpovědná za zdravotnictví   Ing. Josef Šimurda v. r. ředitel Pardubické krajské nemocnice, a.s.   MUDr. Pavel Havíř v. r. ředitel Svitavské nemocnice, a.s.   MUDr. Tomáš Vondráček v.r. ředitel Chrudimské nemocnice, a.s.   MUDr. Libor Vylíčil v.r. ředitel Litomyšlské nemocnice, a.s.   MUDr. Josef Hájek v. r. Orlickoústecká nemocnice, a.s.

Další zprávy z kategorie "Názory"

7.8.

Lesního medu bude více?

Ovšem pro včelaře větší množství medovicového medu znamená vyšší riziko tzv. cementového či kamenného, tj. melecitózního medu, s čímž mohou mít problémy jak oni, tak vlastně i včely. Tento med včely dělají z medovice, tj. od mšic, které se vyskytují na lesních stromech, zejména na modřínech. Kvůli vysokému obsahu rychle krystalizujícího trisacharidu melecitózy vzniká tzv. cementový med. Ten se téměř nedá vytočit a mají s ním problém i včely, které jej nemohou dost dobře v zimním období využít jako potravu. Špatně tento složitý cukr tráví. A v důsledku toho slábnou a mohou posléze i trpět průjmy, což zhoršuje kondici včelstev aoslabuje jejich odolnost vůči nákazám.

Názory celý článek
5.2.

Pod petici NE základnám se nepodepíši

Mediálně vděčným tématem několika posledních měsíců je otázka americké radarové základny na území České republiky.

Názory celý článek
7.10.

Dopravní seminář pro první stupeň

Úkolem bylo nejprve ověřit znalosti žáků v oblasti silničního provozu a poté doplnit potřebné vědomosti. U těch starších (4 a 5 třída) jsme začali testem, který obsahoval několik otázek z pravidel silničního provozu zaměřených na chodce a cyklisty.

Názory celý článek
6.3.

Stanovisko primátora Pardubic k článkům o prodeji HC Moeller

Od samého počátku sporu kolem prodeje hokejového klubu tvrdíme, že při prodeji jsme přihlíželi nejen k nabídnuté ceně

Názory celý článek
26.7.

Situace je neudržitelná, konejte rychle!

Naše legislativa po mnohaletém vývoji dospěla do bodu, kdy silný tlak na ceny a nedostatečný důraz na kvalitu díla vedou k tomu, že se podobné „objevy“ vyskytují stále častěji. Není náhoda, že tato překvapení se vždy „objeví“ ve fázi, kdy jsou již učiněny téměř nevratné kroky. Ve své funkci sleduji i další stavby a jsem zvědavý, kdy se stane opět něco podobného jako na dálnici D1.

Názory celý článek
3.7.

Čeští veterináři ostudu v Evropě neudělali, naopak!

Dlouhodobou prioritou SVS ČR je welfare zvířat, tj. péče o dobrou pohodu zvířat.

Názory celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting