Otevřený dopis ministru zdravotnictví

10.12.

Otevřený dopis ministru zdravotnictví

Otevřený dopis ministru zdravotnictví

Otevřený dopis k současné situaci ve zdravotnictví v Pardubickém kraji V Pardubicích dne 8. prosince 2010:  Vážený pane ministře, dovolujeme si Vás informovat, že akce „Děkujeme, odcházíme“ má v Pardubickém kraji masovou podporu lékařů ve všech pěti akutních nemocnicích. Lékaři považují svou stávající situaci a zejména její neřešení za nadále neudržitelné a hodlají svůj protest vyjádřený podáním výpovědi dovést do konce.   My, níže podepsaní představitelé Pardubického kraje, města Pardubic a ředitelé nemocnic Pardubického kraje, považujeme požadavky lékařů za oprávněné a vyzýváme Vás k urychlenému řešení tohoto problému. Protest není řešitelný z hlediska zřizovatele krajských nemocnic ani vedení jednotlivých nemocnic. Problém tohoto rozměru je možné řešit pouze na úrovni vlády a ministerstva.   Vážený pane ministře, dovolujeme si Vás upozornit, že pokud nedojde k jednání s lékaři a dojde ke skutečnému podání výpovědi, nejsme schopni zajistit akutní ani neakutní zdravotnickou péči v Pardubickém kraji.   Proto Vás znovu ještě jednou zdvořile žádáme o urychlené řešení nastalé situace.   S úctou Mgr. Radko Martínek v. r. hejtman Pardubického kraje   MUDr. Štěpánka Fraňková v. r. primátorka města Pardubic   Mgr. Markéta Tauberová v. r. radní zodpovědná za zdravotnictví   Ing. Josef Šimurda v. r. ředitel Pardubické krajské nemocnice, a.s.   MUDr. Pavel Havíř v. r. ředitel Svitavské nemocnice, a.s.   MUDr. Tomáš Vondráček v.r. ředitel Chrudimské nemocnice, a.s.   MUDr. Libor Vylíčil v.r. ředitel Litomyšlské nemocnice, a.s.   MUDr. Josef Hájek v. r. Orlickoústecká nemocnice, a.s.

Další zprávy z kategorie "Názory"

4.7.

Tipy na letní výlet: objevte krásy Vysočiny

Poslední léta jsou v České republice tropická. Pokud patříte k těm, kteří nemusí za ještě větším teplem k moři a rádi poznáváte naši domovinu, přinášíme dva tipy na výlety v Kraji Vysočina. Tento region není tolik turisticky exponovaný, výhodou je tak i to, že se zde nebudete tlačit s davy dalších turistů.

Názory celý článek
13.7.

Bačetínský potok se vrátil do svého přirozeného stavu

Trasa nového koryta toku respektuje bývalou trasu Bačetínského potoka.

Názory celý článek
12.9.

Prohlášení primátorky a náměstka primátorky

Naprosto flagrantní je tvrzení, že tak důležitý důkaz, jako je nahrávka požadavku o úplatek, čirou náhodou a omylem smazal.

Názory celý článek
24.4.

Tomáš Škaryd: O Senát budu usilovat čestně

Bývalý starosta města Chotěboře vsází na svou připravenost, cílevědomost a odhodlání.

Názory celý článek
14.7.

Policisté mezi táborníky

Táborníci si s velikou radostí vyzkoušeli helmu či neprůstřelnou vestu.

Názory celý článek
11.4.

Pardubický zámek je nejkrásnější památkou kraje

Kompletní rekonstrukce mu po staletích navrátila vzhled reprezentativního renesančního sídla rodu Pernštejnů.

Názory celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting