Pardubice: „Třída Míru …pěší zónou!“

1.6.

Pardubice: „Třída Míru …pěší zónou!“

Pardubice: „Třída Míru …pěší zónou!“

Organizátoři kulturní a petiční akce „Třída Míru ...pěší zónou!“ konstatují, že po deseti dnech trvání akce, tedy od 14. do 23. května 2007, se podepsalo pod petiční archy za vytvoření pěší zóny na pardubické třídě Míru 7.151 občanů, naopak s tímto záměrem nesouhlasilo 765 občanů. Kulturní akce byly zakončeny v neděli 27. května 2007 bohatým kulturním programem, sběr podpisů ale pokračuje i po skončení dopravní uzávěrky. Záměr organizátorů vytvořit v době odstávky městské hromadné dopravy stav co možná nejvíce podobný stavu pěší zóny, rozšířit mezi občany alespoň základní informace a zjistit skutečné názory občanů, byl v rámci možností naplněn. Bohužel musíme konstatovat, že občané nemají ani základní informace o záměru vytvoření pěší zóny, o její navrhované podobě, celkovém rozsahu, provozu hromadné dopravy nebo například záměru vybudování cyklostezky. Budeme proto požadovat, aby občanům byla představena dokumentace a s tím související vizualizace (formou výstav, besed s občany, ve Zpravodaji města Pardubic a podobně), aby o této otázce jednalo Zastupitelstvo města Pardubic a stanovilo přesné termíny pro přípravu a realizaci pěší zóny. Rozhovor s Janem Tichým, prohlášení Jacka Morávka, stanovisko arch. Petráně, stanovisko klubu zastupitelů Zelená pro Pardubice a rovněž stanovisko Jindřicha Taubera naleznete v příloze k článku. Jan Tichý – člen zastupitelstva MO Pardubice I a člen petičního výboru Jiří Komárek – člen zastupitelstva MO Pardubice I a člen petičního výboru Jiří Musil – člen petičního výboru

Další zprávy z kategorie "Názory"

16.11.

ČSSD na malých radnicích nezpochybní pozice starostů

Prodej městských bytů nebo hokejového klubu považuji za přímo vzorové ukázky špatného vedení města.

Názory celý článek
30.11.

Jak se může Pardubický kraj stát lepší adresou?

Akci uspořádala Strana soukromníků České republiky s podporou senátora Ivo Valenty jako součást projektu Hledáme hejtmana.

Názory celý článek
28.12.

Dopis architektu Kokešovi

Tvou tvorbu sleduji s nadšením již od doby, kdy jsi začal pracovat v Lanškrouně a pro Lanškroun.

Názory celý článek
6.8.

Nejste náhodou i vy množitel (psů)?

Do kategorie „množíren“ můžeme zařadit jednak evidované chovy, respektive firmy legálně obchodující se psy, dále neevidované chovy s nekontrolovanou produkcí štěňat pro prodej a v neposlední řadě problémové neevidované chovy s nekontrolovanou produkcí štěňat, kde chovatelé neustále navyšují počet zvířat z důvodu deklarované lásky ke zvířatům, resp. jejich záchrany.

Názory celý článek
30.9.

Reakci poslance Čechlovského nechápu

Za odpověďmi, které jsem na žádost regionálního tisku poskytl, si stojím a reakci pana Čechlovského opravdu nechápu.

Názory celý článek
6.3.

Stanovisko primátora Pardubic k článkům o prodeji HC Moeller

Od samého počátku sporu kolem prodeje hokejového klubu tvrdíme, že při prodeji jsme přihlíželi nejen k nabídnuté ceně

Názory celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting