Pardubická „panelstory“

27.3.

Pardubická „panelstory“

Pardubická „panelstory“

Musel jsem vlakem do Olomouce a u nádraží mne tam překvapila výšková stavba, cca 12-20 podlaží, u základny široká a směrem vzhůru se zužovala. Působila ladně, podobné jsem viděl i v J.Hradci. Stavby jsou "zasazeny" do prostoru. Jenom v Pardubicích jsem zvyklý na paneláky ( tak říkám stavbám typu krychle,někdy široké, někdy vysoké, ale vždy rovnoběžné stěny). Představuji si, jak radní a architekti měsíce vymýšlejí protiváhu Zelené brány na třídě Míru, a pak vymyslí - panelák. Další roky vymýšlí dostavbu Masarykova náměstí, a vymyslí - panelák. Naproti Hypernově vymysleli stavbu - takovou měl můj děda stodolu na venkově, tady k ní ještě přidali typové záchodky. Je mně ukradené, jak se stavby pojmenují a co v nich bude, ale ta architektura. Na nádvoří Kuňky by postavili také panelák. Jako laik se domýšlím důvodů, buď mají investoři + architekti vypatlané hlavy a nebo kšeft-investor zadá stavbu známému ze stavební firmy a ten postaví za tučnou provizi nejlevnější provedení - panelák. Vymyslí snad někdo přijatelnější zdůvodnění ?

Další zprávy z kategorie "Názory"

25.5.

Ústeckoorlické nádraží poprvé

Na průběh června připravujeme svolání schůze občanského sdružení Nádraží nedáme.

Názory celý článek
9.5.

Osvětlené přechody uleví chodcům i řidičům

Projekt probíhá v součinnosti s Policejním prezidiem ČR a organizací BESIP.

Názory celý článek
18.1.

Začíná rekonstrukce Pasáže

Obchodů bude v pardubické Pasáži pravděpodobně méně, než se předpokládalo.

Názory celý článek
11.4.

S Besipem mezi žáky

Dobré znalosti nás překvapilyTest nedopadl špatně, ale i přesto se našli tací, kteří udělali chybu třeba v dopravní značce stůj, dej přednost v jízdě. V závěru se dostalo i na správné vybavení kola. Helma, že je povinností každého cyklisty do osmnácti let, si už bude pamatovat každý.

Názory celý článek
15.8.

Nerušte Těchonín, apeluje hejtman Netolický

Připravenost na izolaci a léčbu pacientů nejnebezpečnějších chorob typu ebola se každému musí vyplatit. Proč budovat další drahé zařízení v centru hlavního města, které je navíc hustě osídlené a nelze zde zcela vyloučit další šíření choroby.

Názory celý článek
27.5.

Vážně nevážně s herci roku 2014

Martina: Ještě mě napadlo, jak na plese taháme anketní lístek z té skleněné koule, že bych opravdu vytáhla hlas od pana Miroslava Sikory…, což je můj děda! (smích) Láďa: No jo, ty to máš dobrý, že máš rodinu! My s Péťou už rodinu nemáme, tak můžeme jen doufat… A pak teda stojím nad tou Petrou – to máš jak na základce! Jako bys byla po škole a dostala 388x napsat Ladislav Špiner! (smích)

Názory celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting