Pardubická „panelstory“

27.3.

Pardubická „panelstory“

Pardubická „panelstory“

Musel jsem vlakem do Olomouce a u nádraží mne tam překvapila výšková stavba, cca 12-20 podlaží, u základny široká a směrem vzhůru se zužovala. Působila ladně, podobné jsem viděl i v J.Hradci. Stavby jsou "zasazeny" do prostoru. Jenom v Pardubicích jsem zvyklý na paneláky ( tak říkám stavbám typu krychle,někdy široké, někdy vysoké, ale vždy rovnoběžné stěny). Představuji si, jak radní a architekti měsíce vymýšlejí protiváhu Zelené brány na třídě Míru, a pak vymyslí - panelák. Další roky vymýšlí dostavbu Masarykova náměstí, a vymyslí - panelák. Naproti Hypernově vymysleli stavbu - takovou měl můj děda stodolu na venkově, tady k ní ještě přidali typové záchodky. Je mně ukradené, jak se stavby pojmenují a co v nich bude, ale ta architektura. Na nádvoří Kuňky by postavili také panelák. Jako laik se domýšlím důvodů, buď mají investoři + architekti vypatlané hlavy a nebo kšeft-investor zadá stavbu známému ze stavební firmy a ten postaví za tučnou provizi nejlevnější provedení - panelák. Vymyslí snad někdo přijatelnější zdůvodnění ?

Další zprávy z kategorie "Názory"

4.6.

Pohrdání občanem

Nedá mi to nereagovat na zmanipulovanou petiční akci v centru Pardubic.

Názory celý článek
8.1.

CNG

Máme leden 2010 a stále mají technické problémy, stále mlží a na něco se vymlouvají.

Názory celý článek
16.4.

Kmetiněvská výzva (aneb: Lidé, čtěte)

Navyšující se počet trestných činů páchaných pachateli ještě před dovršením 15 roků by měl vést k široké a věcné diskuzi.

Názory celý článek
28.7.

S ukončením Projektu internetizace knihoven nesouhlasím

Vláda České republiky měla dostatek času na to,

Názory celý článek
9.12.

Za oponou po premiéře

Potlesky na otevřené scéně i dlouhotrvající děkovačka byly jednoznačným důkazem úspěchu premiéry, která všudypřítomné vážné téma politiky alespoň na pár hodin příjemně zlehčila.

Názory celý článek
4.10.

Den zvířat je den živých bytostí

Zvířata jsou stejně jako člověk živými tvory, schopnými na různém stupni pociťovat bolest a utrpení.

Názory celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting