Pes a dítě

4.8.

Pes a dítě

Pokousání psem bolí a nejen to, je to v absolutní většině případů zbytečné, zejména když jde o dítě. Podle údajů Státního zdravotního ústavu  jsou v létě  počty poranění způsobené psy četnější. Za posledních šest týdnů jde o dva až šest případů týdně.

Právě pokud jde o děti, nelze toto riziko podceňovat, neboť pes většinou útočí do obličeje. Odpovědnost za psa má samozřejmě jeho majitel, má svého psa mít v moci a za případné poranění psem způsobené nese zodpovědnost. Ale rodiče se na to nemohou spoléhat, je potřeba zase „mít ve své moci“ dítě a hlavně je poučit, že si nesmí hrát s neznámým zvířetem.

Co si počít, když k poranění dojde? Samozřejmě vyhledat lékaře. A majitel psa má povinnost předvést své zvíře k vyšetření k veterinárnímu lékaři a musí prokázat, že je očkováno proti vzteklině. Přestože se vzteklina u nás od roku 2002 nevyskytuje, je vakcinace psů povinná. Nemusí se nyní očkovat každým rokem, jsou vakcíny, jejichž účinnost trvá až tři roky, nicméně pes musí být v imunitě. Pakliže není, hrozí majiteli sankce, pokuta.

Takže pozor při letním cestování, na výletech, a to zejména v cizích zemích, kde dovolat se práva a vyšetření dotyčného čtvernožce může být velmi obtížné. Zejména vzhledem k tomu, že vzteklina je reálné nebezpečí, se kterým se musí počítat zejména u psů toulavých, bez pána, a to ve všech zemích severní Afriky, ale i na Balkáně i například v sousedním Polsku.

Další zprávy z kategorie "Názory"

15.8.

Nerušte Těchonín, apeluje hejtman Netolický

Připravenost na izolaci a léčbu pacientů nejnebezpečnějších chorob typu ebola se každému musí vyplatit. Proč budovat další drahé zařízení v centru hlavního města, které je navíc hustě osídlené a nelze zde zcela vyloučit další šíření choroby.

Názory celý článek
11.3.

Zvýšit vstupné není efektivní řešení

Turisty je třeba motivovat k návštěvě domácích památek a zajímavostí.

Názory celý článek
29.5.

Neplašte bezbranné

Je na místě se v přírodě chovat velmi ohleduplně. Touto dobou je zde velké množství mláďat volně žijících živočichů.

Názory celý článek
24.6.

Státní veterinární správa opět připomíná

Ano, již vícekrát jsme na měnící se klima v souvislosti s ročními obdobími upozorňovali, a co z toho vyplývá pro chovatele hospodářských i zájmových zvířat: Věnovat pozornost odpovídajícímu napájení, chlazení, větrání, a pokud jde o stáje a chovné haly, mít zajištěnou klimatizaci a náhradní zdroje energie, pokud by došlo k výpadku proudu.

Názory celý článek
2.1.

Můj důrazný nesouhlas s výroky presidenta ČR Václava Klause...

Nenastal uz cas nazyvat veci pravymi jmeny? Proc se na to divat z te strany ci one strany?

Názory celý článek
10.12.

Náměstek hejtmana Tichý se dopouští hrubých faulů

Není v žádném případě pravda, že město hodlá příjmy z privatizace investovat do rekonstrukce plaveckého areálu.

Názory celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting