Pes a dítě

4.8.

Pes a dítě

Pokousání psem bolí a nejen to, je to v absolutní většině případů zbytečné, zejména když jde o dítě. Podle údajů Státního zdravotního ústavu  jsou v létě  počty poranění způsobené psy četnější. Za posledních šest týdnů jde o dva až šest případů týdně.

Právě pokud jde o děti, nelze toto riziko podceňovat, neboť pes většinou útočí do obličeje. Odpovědnost za psa má samozřejmě jeho majitel, má svého psa mít v moci a za případné poranění psem způsobené nese zodpovědnost. Ale rodiče se na to nemohou spoléhat, je potřeba zase „mít ve své moci“ dítě a hlavně je poučit, že si nesmí hrát s neznámým zvířetem.

Co si počít, když k poranění dojde? Samozřejmě vyhledat lékaře. A majitel psa má povinnost předvést své zvíře k vyšetření k veterinárnímu lékaři a musí prokázat, že je očkováno proti vzteklině. Přestože se vzteklina u nás od roku 2002 nevyskytuje, je vakcinace psů povinná. Nemusí se nyní očkovat každým rokem, jsou vakcíny, jejichž účinnost trvá až tři roky, nicméně pes musí být v imunitě. Pakliže není, hrozí majiteli sankce, pokuta.

Takže pozor při letním cestování, na výletech, a to zejména v cizích zemích, kde dovolat se práva a vyšetření dotyčného čtvernožce může být velmi obtížné. Zejména vzhledem k tomu, že vzteklina je reálné nebezpečí, se kterým se musí počítat zejména u psů toulavých, bez pána, a to ve všech zemích severní Afriky, ale i na Balkáně i například v sousedním Polsku.

Další zprávy z kategorie "Názory"

30.7.

Policisté na pouti

Tentokrát naše stanoviště nebylo pro děti pouhou "podívanou". Jejich úkolem bylo zodpovědět několik otázek týkajících se bezpečnosti a plynulosti silničního provozu. Za správnou odpověd děti dostaly razítko do soutěžních listů a drobné odměny.

Názory celý článek
11.4.

Pardubický zámek je nejkrásnější památkou kraje

Kompletní rekonstrukce mu po staletích navrátila vzhled reprezentativního renesančního sídla rodu Pernštejnů.

Názory celý článek
30.11.

Štědrý den v Africkém muzeu Dr. Emila Holuba

Přijďte se podívat na ručně vyráběný keramický betlém, poslechnout si žáky ZUŠ Karla Malicha a společně si zkrátit čekání na Ježíška.

Názory celý článek
26.3.

Poslední místo pro Pardubice

Novými tarifními podmínkami MHD se Pardubice zařadily mezi města s nejdražším jízdným v republice!

Názory celý článek
17.1.

Měl v úmyslu skočit z mostu

Na místě bylo zjištěno, že se jedná asi o třicetiletého muže, který stál na hraně mostu vnější strany zábradlí a rozhodoval se, zda skočit a ukončit tak svůj život. O osudu muže rozhodovaly vteřiny.

Názory celý článek
30.12.

Dobrému divadlu se daří!

Ředitel Dobrého divadla mluví o momentální činnost Dobrého divadla v Litomyšli: „V současné době hledáme v Litomyšli stálou scénu, zatím pohádky, koncerty a amatérská divadla pořádáme v Zámecké jízdárně, nebo v klenutém sálu Zámeckého pivovaru. Snažíme se vybírat pořady, které podle nás doplňují kulturní život Litomyšle.“

Názory celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting