Pěší zóna-reakce na ohlas paní Janušky

22.10.

Pěší zóna-reakce na ohlas paní Janušky

Pěší zóna-reakce na ohlas paní Janušky

.. Vážená paní Januško, dle Vašeho předpokladu by například obyvatelé holandského Arnhemu museli už pár desetiletí žít ve stadiu rozvinutého komunismu, z čehož je předpokládám, ale nechcete podezřívat (jen proto, že mají v centru města chytře vymyšlený systém tunelového vedení silniční dopravy tak, aby doprava neobtěžovala v místech s koncentrací pěších vazeb, nakonec, ať se tam radní jedou podívat, je to v témž distriktu holandského partnerského města). Na druhou stranu je zároveň tristní, že při takřka devótním čekání na světelné signalizaci před Zelenou bránou se nikdo příliš hloubavěji nezamyslel nad nevyvážeností naprosto nepochopitelně nastaveného intervalu v neprospěch pěších, kteří jsou mimo jiné též plátci daní. Také se velmi rád ve svém all roadu dostanu, kam potřebuji, ale rovněž bych se rád konečně už někdy a v dohledné době (ta vize 10-ti let je snad nějaký nejapný žert) dostal po nové pěší zóně, bezproblémově, až na staré město (jak už to bývá zvykem v uspořádaných a rozvinutých městech). A doufám, že mě kvůli tomu, že chci žít v urbanisticky uspořádaném městě, paní Januško, nebudete urážet levicovými předpoklady. Ruce líbám, Serge1. (Tento názor je reakcí pana/paní Serge1 na článek „Přeměna Třídy Míru na pěší zónu by měla trvat deset let“, který jsme uveřejnili na Pardubickém světě dne 13. října tohoto roku)

Další zprávy z kategorie "Názory"

18.1.

Začíná rekonstrukce Pasáže

Obchodů bude v pardubické Pasáži pravděpodobně méně, než se předpokládalo.

Názory celý článek
2.7.

Pětina českých žen by chtěla prožít románek s hasičem

Hasiči ztělesňují ideál nejen pro ženy, ale mohou být inspirací i pro ostatní. „Před nebezpečím se nezaleknou, ale nevrhají se do něj bezhlavě. Pečují a ochraňují, ale zároveň zůstávají chlapy.

Názory celý článek
18.4.

O Honzovi-bejkovi, skřehotání a Jiřince

Emailem mi přišla historka o dobrém faux pas kolem pozvánky na koncert pardubického sboru Bonifantes.

Názory celý článek
14.7.

BSE - nic nového

Od počátku letošního roku bylo vyšetřeno 73 445 vzorků mozků skotu, žádný případ.

Názory celý článek
4.10.

Nástrahy virtuálního světa

Středeční dopoledne jsem věnovala deváťákům stejné školy. Trestní odpovědnost, druhy trestů, nejčastěji páchaná provinění atd. bylo obsahem našeho povídání.

Názory celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting