Policisté mezi táborníky

14.7.

Policisté mezi táborníky

Policisté mezi táborníky

Po předchozí domluvě s vedoucím dětského tábora na Seči na Bělidle jsem z kraje tohoto týdne společně se třemi kolegy z Územního odboru Chrudim zavítal přímo do bojiště jejich tábora. Beseda proběhla v dopoledních hodinách. V úvodu nás přivítal celý tábor v počtu zhruba 100 dětí společně se svými vedoucími. Nejprve jsme si povídali o policii jako takové. Kde se s ní mohou děti setkat a jak vlastně pomáhá a chrání. Co policisté potřebují k výkonu své služby. Dále o tom, co se smí a co nesmí. Jak je důležité chránit si nejen svůj majetek ale hlavně zdraví. Dále o tom jak se mají správně chovat na pozemních komunikacích především v tomto období prázdnin. Druhá část byla zaměřena na ukázky. Jeden kolega představil všem přítomným mobilní a koordinační vůz sloužící především při pátracích akcích. Druhý vybavení policejního technika a třetí kolega ukázal výstroj a výzbroj pořádkového policisty. Táborníci si s velikou radostí vyzkoušeli helmu či neprůstřelnou vestu. Po našem povídání bylo vidět, že většina dětí si uvědomovala, že i v tomto dětském věku mají určitou zodpovědnost za své jednání a za každé porušení nějakých pravidel čeká trest. Počasí nám krásně přálo. Beseda se velice zdařila a my byli odměněni potleskem. por. Mgr. Tesař Jiří

Další zprávy z kategorie "Názory"

13.7.

Lesníci v okolí Národního parku Šumava nápor kůrovců zvládají

Přemnožený kůrovec se z národního parku začíná masivně šířit do okolí.

Názory celý článek
9.5.

Sečme trávu podle plánu!

Dva velké traktory Zetor s žacím agregátem určeným na mnohahektarové pastviny a dva další malotraktory kroužily podél silnice.

Názory celý článek
4.5.

Chrudimská Agora se i letos otevírá každé úterý zajímavým akcím pro veřejnost

„Veřejnost se „pomalu ale jistě“ učí sledovat dění v Agoře a program našich akcí. Párkrát se sice stalo, že nepřišel vůbec nikdo, ale často máme i pěkně plno,“ říká o komunitních útercích Lukáš Ságl, pracovník Šance pro Tebe, který o běh dění v Agoře pečuje.

Názory celý článek
30.9.

Reakci poslance Čechlovského nechápu

Za odpověďmi, které jsem na žádost regionálního tisku poskytl, si stojím a reakci pana Čechlovského opravdu nechápu.

Názory celý článek
25.5.

V okresním kole zvítězila ZŠ Chrast.

Soutěžilo se ve čtyřech disciplínách – testy z pravidel provozu na pozemních komunikacích, jízdy zručnosti, poskytování první pomoci a praktické jízdy po dopravním hřišti. Navíc mimo soutěž byla i práce s mapou. Věkové kategorie byly dvě. První 10 až 12 let a druhá 13 až 16 let.

Názory celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting