Policisté mezi táborníky

14.7.

Policisté mezi táborníky

Policisté mezi táborníky

Po předchozí domluvě s vedoucím dětského tábora na Seči na Bělidle jsem z kraje tohoto týdne společně se třemi kolegy z Územního odboru Chrudim zavítal přímo do bojiště jejich tábora. Beseda proběhla v dopoledních hodinách. V úvodu nás přivítal celý tábor v počtu zhruba 100 dětí společně se svými vedoucími. Nejprve jsme si povídali o policii jako takové. Kde se s ní mohou děti setkat a jak vlastně pomáhá a chrání. Co policisté potřebují k výkonu své služby. Dále o tom, co se smí a co nesmí. Jak je důležité chránit si nejen svůj majetek ale hlavně zdraví. Dále o tom jak se mají správně chovat na pozemních komunikacích především v tomto období prázdnin. Druhá část byla zaměřena na ukázky. Jeden kolega představil všem přítomným mobilní a koordinační vůz sloužící především při pátracích akcích. Druhý vybavení policejního technika a třetí kolega ukázal výstroj a výzbroj pořádkového policisty. Táborníci si s velikou radostí vyzkoušeli helmu či neprůstřelnou vestu. Po našem povídání bylo vidět, že většina dětí si uvědomovala, že i v tomto dětském věku mají určitou zodpovědnost za své jednání a za každé porušení nějakých pravidel čeká trest. Počasí nám krásně přálo. Beseda se velice zdařila a my byli odměněni potleskem. por. Mgr. Tesař Jiří

Další zprávy z kategorie "Názory"

15.8.

Nerušte Těchonín, apeluje hejtman Netolický

Připravenost na izolaci a léčbu pacientů nejnebezpečnějších chorob typu ebola se každému musí vyplatit. Proč budovat další drahé zařízení v centru hlavního města, které je navíc hustě osídlené a nelze zde zcela vyloučit další šíření choroby.

Názory celý článek
29.8.

Pěší zóna zatím ne

Každá další volená reprezentace Pardubic prostě musí mít ve svém programu řešení dopravní propustnosti města.

Názory celý článek
16.4.

Kmetiněvská výzva (aneb: Lidé, čtěte)

Navyšující se počet trestných činů páchaných pachateli ještě před dovršením 15 roků by měl vést k široké a věcné diskuzi.

Názory celý článek
16.10.

Třetí marný pokus prosadit vodní dílo Přelouč

Ředitelství vodních cest ČR zbytečně utrácí peníze za mrtvý projekt vybudovat plavební kanál u Přelouče

Názory celý článek
6.1.

Važme si jeden druhého a pomáhejme si

I když vstupujeme do nového roku s řadou očekávání nezapomínejme, že zdravý člověk má mnoho přání, nemocný jen jedno. Proto Vám všem přeji především hodně životních sil, optimismu a pevné zdraví. To je hlavní předpoklad k tomu, aby se mohla splnit i další předsevzetí, což Vám ze srdce přeji!

Názory celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting