Policisté na pouti

30.7.

Policisté na pouti

V sobotu jsme se vypravili na "VELKOU PARDUBICKOU RODINNOU POUŤ" na pardubické dostihové závodiště. Návštěvníci u našeho „stánku“ mohli vidět služební motocykl Yamaha, Volkswagen Passat, mobilní kontaktní koordinační centrum, speciální vozidlo Schengenbus, které používá cizinecká policie, výstroj policisty z pořádkové jednotky a v neposlední řadě práci našich nehodářů, jejichž úkolem bylo před zraky diváků zadokumentovat simulovanou dopravní nehodu, při níž prezentovali svou práci i hasiči a zdravotníci.
 
Tentokrát naše stanoviště nebylo pro děti pouhou "podívanou". Jejich úkolem bylo zodpovědět několik otázek týkajících se bezpečnosti a plynulosti silničního provozu. Za správnou odpověd děti dostaly razítko do soutěžních listů a drobné odměny.
 
Velký zážitek v podobě setkání s námi měl muž ze Švýcarska, který sloužil u švýcarské policie 40 let jako dopravní policista. Ten strávil u našeho stanoviště téměř dvě hodiny a za pomocí svého překladatele srdečně vyprávěl své zážitky z policejní praxe z dob, kdy brázdil Švýcarské silnice na služebním motocyklu. Práci policisty miloval. Od 15 let jezdil na jednostopém motorovém vozidle a díky jeho profesi si prý i před důchodovým věkem připadal jako malý kluk. Naše policejní technika je nyní podle jeho slov naprosto odlišná, než tomu bylo v době, kdy sám sloužil. Jeho "kolega", sloužící na motocyklu v Pardubicích v současné době mu předal malou pozornost, která mu bude setkání s ním připomínat.

nprap. Bc. Eva Maturová

Další zprávy z kategorie "Názory"

2.7.

Pětina českých žen by chtěla prožít románek s hasičem

Hasiči ztělesňují ideál nejen pro ženy, ale mohou být inspirací i pro ostatní. „Před nebezpečím se nezaleknou, ale nevrhají se do něj bezhlavě. Pečují a ochraňují, ale zároveň zůstávají chlapy.

Názory celý článek
13.7.

Bačetínský potok se vrátil do svého přirozeného stavu

Trasa nového koryta toku respektuje bývalou trasu Bačetínského potoka.

Názory celý článek
9.11.

Slavík z Madridu

Zcela trefně před časem zhodnotil osobnost Jaroslava Kňavy jeden z kolegů novinářů: "S Kňavou je aspoň legrace."

Názory celý článek
27.10.

Volební víkend mohl stát daňové poplatníky o 50 milionů Kč méně

Při četnosti voleb jdou úspory do stovek miliónů, a to nehovoříme o zavedení možnosti elektronického hlasování.

Názory celý článek
26.8.

Vzteklina je stále ve světě problémem

Ohrožené jsou zejména děti, ale i turisté.

Názory celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting