Policisté na pouti

30.7.

Policisté na pouti

V sobotu jsme se vypravili na "VELKOU PARDUBICKOU RODINNOU POUŤ" na pardubické dostihové závodiště. Návštěvníci u našeho „stánku“ mohli vidět služební motocykl Yamaha, Volkswagen Passat, mobilní kontaktní koordinační centrum, speciální vozidlo Schengenbus, které používá cizinecká policie, výstroj policisty z pořádkové jednotky a v neposlední řadě práci našich nehodářů, jejichž úkolem bylo před zraky diváků zadokumentovat simulovanou dopravní nehodu, při níž prezentovali svou práci i hasiči a zdravotníci.
 
Tentokrát naše stanoviště nebylo pro děti pouhou "podívanou". Jejich úkolem bylo zodpovědět několik otázek týkajících se bezpečnosti a plynulosti silničního provozu. Za správnou odpověd děti dostaly razítko do soutěžních listů a drobné odměny.
 
Velký zážitek v podobě setkání s námi měl muž ze Švýcarska, který sloužil u švýcarské policie 40 let jako dopravní policista. Ten strávil u našeho stanoviště téměř dvě hodiny a za pomocí svého překladatele srdečně vyprávěl své zážitky z policejní praxe z dob, kdy brázdil Švýcarské silnice na služebním motocyklu. Práci policisty miloval. Od 15 let jezdil na jednostopém motorovém vozidle a díky jeho profesi si prý i před důchodovým věkem připadal jako malý kluk. Naše policejní technika je nyní podle jeho slov naprosto odlišná, než tomu bylo v době, kdy sám sloužil. Jeho "kolega", sloužící na motocyklu v Pardubicích v současné době mu předal malou pozornost, která mu bude setkání s ním připomínat.

nprap. Bc. Eva Maturová

Další zprávy z kategorie "Názory"

6.4.

Výstavba na Masarykově náměstí není privilegovanou akcí

Zastupitelstvo města Pardubic již rozhodlo o zachování mimoúrovňového přechodu v tomto prostoru.

Názory celý článek
9.11.

Slavík z Madridu

Zcela trefně před časem zhodnotil osobnost Jaroslava Kňavy jeden z kolegů novinářů: "S Kňavou je aspoň legrace."

Názory celý článek
28.2.

MHD v Pardubicích má svá "specifika"

Cestování pardubickou městskou hromadnou dopravou občas nese prvky značné obtížnosti.

Názory celý článek
15.10.

Stanovisko zástupců Strany zelených Pardubického kraje

Členové Republikové rady SZ Pardubického kraje se sešli se zástupci základních organizací v kraji.

Názory celý článek
15.8.

Nerušte Těchonín, apeluje hejtman Netolický

Připravenost na izolaci a léčbu pacientů nejnebezpečnějších chorob typu ebola se každému musí vyplatit. Proč budovat další drahé zařízení v centru hlavního města, které je navíc hustě osídlené a nelze zde zcela vyloučit další šíření choroby.

Názory celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting