Prohlášení a výzva primátorky města Pardubic Štěpánky Fraňkové

3.5.

 Prohlášení a výzva primátorky města Pardubic Štěpánky FraňkovéVážení obyvatelé Pardubic,

Minulý týden se město přidalo k „Petici proti šmejdům“ Silvie Dymákové podporované spotřebitelským časopisem dTest a deníkem Blesk. Cílem této podpisové akce je změna zákona, aby byly předváděcí akce otevřené i příbuzným seniorů, lépe kontrolovatelné příslušnými orgány a zamezilo se tak prodejcům v hrubém, urážlivém, násilném a často až nelidském chování vůči starým lidem.

Před pár dny jsem se však dozvěděla, že se několikrát do roka pořádají prodejní akce, byť často pod dohledem České obchodní inspekce, i v prostorách města. Tato informace mě zděsila. Není možné, aby město poskytovalo prodejcům prostory na akce, při nichž pod hrubým nátlakem mámí ze seniorů nehorázně vysoké finanční částky za zboží, které většinou ani nepotřebují a o jehož kvalitě by se dalo s úspěchem pochybovat.

Proto jsem se rozhodla důrazně doporučit našim městským organizacím, aby nadále nepřijímaly objednávky na pořádání podobných akcí a pokud již mají s těmito obchodníky uzavřené smlouvy, aby je neprodleně zrušily a to i za cenu hrozby smluvní pokuty. Plánujeme také besedy se seniory, na kterých jim problematiku objasníme a budeme je varovat před těmito prodejci.

Zároveň se obracím na soukromé subjekty působící na území Pardubic s žádostí, aby učinily podobný krok. Jsem si vědoma toho, že stejně jako městské organizace tak i vy máte z pronájmů svých prostor finanční zisk. Apeluji však na morální hodnoty vás všech, hledejte pro využití těchto prostor jiné obchodní partnery a ne společnosti, jejichž zástupci se často a bez skrupulí dopouští nelidského chování vůči našim rodičům a prarodičům.

My všichni, komu není lhostejné chování rádoby podnikatelů, kteří se bez špetky cti či slitování neštítí s vidinou vlastního zisku zničit ty nejslabší, bychom se měli pokusit vytlačit tyto zavrženíhodné aktivity z našeho města. Na zákonodárcích pak bude zásadní krok a to zprůhlednit tento styl prodeje nebo ho dokonce zakázat, což plně podporuji.

MUDr. Štěpánka Fraňková
primátorka města Pardubice

Další zprávy z kategorie "Názory"

20.12.

ANO, pane ministře!

Je vidět, že se ministrem stal člověk, který z vlastní zkušenosti situaci zná a nerozhoduje se v této záležitosti z pražské kanceláře na základě doporučení mnohých poradců.

Názory celý článek
16.4.

Kmetiněvská výzva (aneb: Lidé, čtěte)

Navyšující se počet trestných činů páchaných pachateli ještě před dovršením 15 roků by měl vést k široké a věcné diskuzi.

Názory celý článek
2.7.

Pětina českých žen by chtěla prožít románek s hasičem

Hasiči ztělesňují ideál nejen pro ženy, ale mohou být inspirací i pro ostatní. „Před nebezpečím se nezaleknou, ale nevrhají se do něj bezhlavě. Pečují a ochraňují, ale zároveň zůstávají chlapy.

Názory celý článek
8.1.

CNG

Máme leden 2010 a stále mají technické problémy, stále mlží a na něco se vymlouvají.

Názory celý článek
13.11.

Kde a kdy bude Krajský soud v Pardubicích?

S měsíci a roky se terminus technicus „justiční palác“ zredukoval na „krajský soud“.

Názory celý článek
5.4.

Prodali na hokeji místa vozíčkářů?

Od známého jsem se doslechl, že hokejový klub prodává (dává?) místa pro vozíčkáře na severu nepostiženým divákům.

Názory celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting