Reakci poslance Čechlovského nechápu

30.9.

Reakci poslance Čechlovského nechápu

Reakci poslance Čechlovského nechápu

Pan poslanec Čechlovský nedávno na stránkách tisku reagoval na můj rozhovor o stavu krajských nemocnic a možnostech, jak jim pomoci. Za odpověďmi, které jsem na žádost regionálního tisku poskytl, si stojím a reakci pana Čechlovského opravdu nechápu.      Ve svém článku, kde se mne snaží opakovaně napadat a dávat mi zodpovědnost za současný stav zdravotnictví, se pouští na velmi tenký led, po kterém se prochází podobně jako slon v porcelánu. Kdybych chtěl být opravdu jízlivý, tak mu připomenu, kdo byl do roku 2008 odpovědným radním za zdravotnictví v Pardubickém kraji a za jakou stranu byl. Nebyla to náhodou ODS? A z jakých stran jsme měli v posledních 10 letech ministry zdravotnictví?! Ale přece takto se zodpovědně komunikovat nedá.      Pokud by si opravdu rozhovor znovu přečetl, zjistil by, že Koalice pro Pardubický kraj i já osobně se žádné zodpovědnosti nezříkáme, ale naopak se snažíme hledat cesty ze současného neutěšeného stavu. MUDr. Štěpánka Fraňková a MUDr. Věra Rybová, jako naše zástupkyně ve zdravotním výboru, by to mohly určitě potvrdit. A já mohu jen dodat, že panem Čechlovským zmíněný poslední „kladný hospodářský výsledek nemocnic v roce 2004“ byl způsobem tím, že jsem jako tehdejší hejtman a místopředseda Asociace krajů s vládou vyjednal oddlužení všech krajských nemocnic. Pro pět našich nemocnic to znamenalo téměř 500 milionů korun.      Po celou dobu jsem na všech jednáních zastupitelstva, dozorčích rad nemocnic i rad Pardubického kraje prosazoval větší spolupráci nemocnic a systémová řešení, která jako jediná mají šanci snížit riziko krizových scénářů. Jsou o tom desítky zápisů a audiozáznamů. Dát do nemocnic pouze peníze, bez razantních změn, prostě nejde.      Když je řeč o penězích, panu poslanci se o 51 milionů zvýšená vyrovnávací platba pro Pardubickou krajskou nemocnici zdá výsměchem. Možná mu také ušlo, že rada kraje v den, kdy on publikoval svoji kritiku a nenabídl žádnou „parlamentní“ pomoc, na můj návrh prosadila navíc 50 milionovou půjčku Pardubické krajské nemocnici z rezervního krajského fondu. 101 milionů opravdu vyvedou klíčovou nemocnici v kraji z nejhoršího.      Dovolím si ještě jednu poznámku. Zatímco můj rozhovor v MF Dnes byl otevřený, mnou neiniciovaný a neměl nic společného s žádnou kampaní, o článku pana Čechlovského to bohužel říci nemohu. Přál bych panu Čechlovskému, aby dokázal tyto věci rozlišovat a nevnucoval sobě i jiným smyšlenky, které prostě nejsou pravda. Roman Línek náměstek hejtmana Pardubického kraje

Další zprávy z kategorie "Názory"

7.6.

Veterináři na jatkách budou i nadále

Jatka jsou významným monitorovacím místem, kde jen veterinární lékaři dovedou vyhodnotit možná rizika.

Názory celý článek
23.10.

Vyjádření hejtmana k rozsudku správního soudu

Pro Pardubický kraj to znamená velkou komplikaci, jejíž důsledky nedokážu v této chvíli zcela vyhodnotit.

Názory celý článek
24.6.

Státní veterinární správa opět připomíná

Ano, již vícekrát jsme na měnící se klima v souvislosti s ročními obdobími upozorňovali, a co z toho vyplývá pro chovatele hospodářských i zájmových zvířat: Věnovat pozornost odpovídajícímu napájení, chlazení, větrání, a pokud jde o stáje a chovné haly, mít zajištěnou klimatizaci a náhradní zdroje energie, pokud by došlo k výpadku proudu.

Názory celý článek
2.7.

Pětina českých žen by chtěla prožít románek s hasičem

Hasiči ztělesňují ideál nejen pro ženy, ale mohou být inspirací i pro ostatní. „Před nebezpečím se nezaleknou, ale nevrhají se do něj bezhlavě. Pečují a ochraňují, ale zároveň zůstávají chlapy.

Názory celý článek
10.12.

Náměstek hejtmana Tichý se dopouští hrubých faulů

Není v žádném případě pravda, že město hodlá příjmy z privatizace investovat do rekonstrukce plaveckého areálu.

Názory celý článek
27.10.

Volební víkend mohl stát daňové poplatníky o 50 milionů Kč méně

Při četnosti voleb jdou úspory do stovek miliónů, a to nehovoříme o zavedení možnosti elektronického hlasování.

Názory celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting