Správa CHKO Jizerské hory postupuje správně

13.2.

Správa CHKO Jizerské hory postupuje správně

Správa CHKO Jizerské hory postupuje správně

Zcela správně postupuje podle Ministerstva životního prostředí Správa Chráněné krajinné oblasti (CHKO) Jizerské hory, když vystoupila proti firmám odvážejících sníh z centrální části pohoří. „Vjezd nákladních vozidel a nakládací techniky mimo místní komunikace v chráněné krajinné oblasti je v rozporu se zákonem a Správa CHKO proto zahájit správní řízení v každém případě musí,“ říká náměstek ministra životního prostředí František Pelc. „Organizátoři, nebo firmy jimi objednané, by na takovou činnost potřebovali výjimku schválenou vládou, ve které by byly stanoveny podmínky pro vjezd za účelem odběru sněhu. Takhle je to trochu jak na divokém západě. Nemluvě o tom, že Správa CHKO na vše předem organizátory upozornila,“ dodává Pelc. „Zimní sporty jsou populární, sám rád běžkařím. Ale je to sport výsostně závislý na počasí. Nedostatek sněhu nemůžu řešit tím, že ho tisíce kubíků budu převážet nákladními auty stovky kilometrů z místa na místo,“ pokračuje náměstek Pelc. „Zejména v době, kdy vážně hovoříme o klimatických změnách, se mi to jeví ve všech souvislostech jako nešťastné. Nejde ale jen o ochranu přírody – odvoz sněhu znamenal i zničení části běžkařské magistrály. Organizátoři Světového poháru tak kvůli závodu omezili možnosti sportu pro veřejnost,“ uvádí František Pelc. „Běžky byly vždy chápány jako příklad sportu, který je v souladu s přírodou, umožňuje obdivovat její krásy, aniž by ji výrazněji ohrožoval. Příklad, který dávají organizátoři libereckého poháru, tak trochu poškozuje, bohužel, pověst běžkařského sportu jako celku,“ uzavírá náměstek ministra Pelc.

Další zprávy z kategorie "Názory"

20.4.

"Sociální nepořádky" město "podědilo“

Ráda bych reagovala na dva články o Centru sociálních služeb (CSS), které vyšly v Mladé frontě Dnes 18. dubna 2007.

Názory celý článek
17.1.

Měl v úmyslu skočit z mostu

Na místě bylo zjištěno, že se jedná asi o třicetiletého muže, který stál na hraně mostu vnější strany zábradlí a rozhodoval se, zda skočit a ukončit tak svůj život. O osudu muže rozhodovaly vteřiny.

Názory celý článek
7.3.

Besedy o nebezpečí na internetu

Nebezpečí číhá ve spojení s motivem, proč na internetu jsou. Téměř polovina z nich na internet chodí za účelem seznámení.

Názory celý článek
6.11.

Řídí Pardubice mafie?

Pardubická politická scéna zažívá jeden skandál za druhým. Komunální politice se zde přestává dařit

Názory celý článek
20.12.

ANO, pane ministře!

Je vidět, že se ministrem stal člověk, který z vlastní zkušenosti situaci zná a nerozhoduje se v této záležitosti z pražské kanceláře na základě doporučení mnohých poradců.

Názory celý článek
30.11.

Štědrý den v Africkém muzeu Dr. Emila Holuba

Přijďte se podívat na ručně vyráběný keramický betlém, poslechnout si žáky ZUŠ Karla Malicha a společně si zkrátit čekání na Ježíška.

Názory celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting