Správa CHKO Jizerské hory postupuje správně

13.2.

Správa CHKO Jizerské hory postupuje správně

Správa CHKO Jizerské hory postupuje správně

Zcela správně postupuje podle Ministerstva životního prostředí Správa Chráněné krajinné oblasti (CHKO) Jizerské hory, když vystoupila proti firmám odvážejících sníh z centrální části pohoří. „Vjezd nákladních vozidel a nakládací techniky mimo místní komunikace v chráněné krajinné oblasti je v rozporu se zákonem a Správa CHKO proto zahájit správní řízení v každém případě musí,“ říká náměstek ministra životního prostředí František Pelc. „Organizátoři, nebo firmy jimi objednané, by na takovou činnost potřebovali výjimku schválenou vládou, ve které by byly stanoveny podmínky pro vjezd za účelem odběru sněhu. Takhle je to trochu jak na divokém západě. Nemluvě o tom, že Správa CHKO na vše předem organizátory upozornila,“ dodává Pelc. „Zimní sporty jsou populární, sám rád běžkařím. Ale je to sport výsostně závislý na počasí. Nedostatek sněhu nemůžu řešit tím, že ho tisíce kubíků budu převážet nákladními auty stovky kilometrů z místa na místo,“ pokračuje náměstek Pelc. „Zejména v době, kdy vážně hovoříme o klimatických změnách, se mi to jeví ve všech souvislostech jako nešťastné. Nejde ale jen o ochranu přírody – odvoz sněhu znamenal i zničení části běžkařské magistrály. Organizátoři Světového poháru tak kvůli závodu omezili možnosti sportu pro veřejnost,“ uvádí František Pelc. „Běžky byly vždy chápány jako příklad sportu, který je v souladu s přírodou, umožňuje obdivovat její krásy, aniž by ji výrazněji ohrožoval. Příklad, který dávají organizátoři libereckého poháru, tak trochu poškozuje, bohužel, pověst běžkařského sportu jako celku,“ uzavírá náměstek ministra Pelc.

Další zprávy z kategorie "Názory"

29.5.

Neplašte bezbranné

Je na místě se v přírodě chovat velmi ohleduplně. Touto dobou je zde velké množství mláďat volně žijících živočichů.

Názory celý článek
6.1.

Važme si jeden druhého a pomáhejme si

I když vstupujeme do nového roku s řadou očekávání nezapomínejme, že zdravý člověk má mnoho přání, nemocný jen jedno. Proto Vám všem přeji především hodně životních sil, optimismu a pevné zdraví. To je hlavní předpoklad k tomu, aby se mohla splnit i další předsevzetí, což Vám ze srdce přeji!

Názory celý článek
3.2.

Otevřený dopis Marie Kružíkové, radní kraje Vysočina

Nemůžeme přehlížet, že míst ve středních školách je leckde více než žáků, kteří se na ně hlásí.

Názory celý článek
22.10.

Pěší zóna-reakce na ohlas paní Janušky

A doufám, že mě kvůli tomu, že chci žít v urbanisticky uspořádaném městě, paní Januško, nebudete urážet levicovými předpoklady.

Názory celý článek
14.7.

BSE - nic nového

Od počátku letošního roku bylo vyšetřeno 73 445 vzorků mozků skotu, žádný případ.

Názory celý článek
2.1.

Můj důrazný nesouhlas s výroky presidenta ČR Václava Klause...

Nenastal uz cas nazyvat veci pravymi jmeny? Proc se na to divat z te strany ci one strany?

Názory celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting