Ústeckoorlické nádraží poprvé

25.5.

Ústeckoorlické nádraží poprvé

Ústeckoorlické nádraží poprvé

Ústeckoorlické nádraží poprvé

Vážení a mílí odpůrci demolice staré dámy, po delší době Vás mohu informovat o dalším postupu ve vyjednávání o záchraně výpravní budovy v Ústí nad Orlicí. Velkou oporou nám doposud bylo Ministerstvo dopravy, vedené do 8.5.2009 Petrem Bendlem, který se podle mých informací v počátku své intervence v celé věci dostal do konfliktu i s Mirkem Topolánkem. Nyní víme, že budova zůstane stát a dovolím si říci, že nejspíš známe i budoucího majitele. Současným vlastníkem jsou České dráhy, které o objekt nejeví zájem. Odhad nemovitosti i s pozemkem jsou cca 4 miliony korun, prodat ji však chtějí za necelých 14 milionů. Což je samozřejmě nereálný požadavek. Správa železniční dopravní cesty (SŽDC) však budovu také do svého vlastnictví nechtěla, protože by dle slov jejich představitelů nedokázala před případnou kontrolou z Nejvyššího kontrolního úřadu zdůvodnit, proč koupila budovu i přesto, že novou postaví, navíc do ní nainvestovala cca 40 milionů na opravu, aniž by ji využila. Byli jsme postaveni před závažný úkol. Dosáhnout toho, aby SŽDC bylo nepřímo nařízeno budovu koupit. Znamenalo to však, že musíme zajistit dopis z Ministerstva dopravy, nejlépe z pera samotného ministra. Jednáních na nejvyšší úrovni proběhlo několik. Zúčastnila se jich se mnou Olga Sommerová (statutární mpř. Nádraží nedáme!), prof. Pavel Kovář (mpř. Nádraží nedáme!) a prof. Suchomel (předseda expertního týmu Nádraží nedáme!). Naprosto neuvěřitelný úkol jsme splnili! Proto Vám zasílám dopis dnes již bývalého ministra dopravy Petra Bendla adresovaný řediteli SŽDC Janu Komárkovi (viz Příloha), tiskovou zprávu k odchodu ministra Bendla (viz "Ústeckoorlické nádraží podruhé") a společné foto ze 7.5.2009 (viz shora). Zajímavostí jistě je, že jsme byli posledními hosty, které ministr ve své funkci oficiálně přijal. Nyní očekáváme reakci na dopis. Telefonicky jsem byl informován, že dopis je v souladu s představami a zadáním SŽDC, proto neočekávám, že by mělo dojít k nejhorším obavám, tedy, že budova zůstane stát a bude dál chátrat. O dalším vývoji v celé kauze Vás budu informovat. Připomenu jen, že na průběh června připravujeme svolání schůze občanského sdružení Nádraží nedáme!, která se opět uskuteční ve stylovém prostředí nádražní restaurace v některé sobotní odpoledne. O schůzi, jejím termínu konání i programu budete včas informováni. Děkuji Vám za podporu i zájem zachránit a bojovat za budovu, nad níž ještě před čtvrt rokem většina úředníků i politiků zlomila hůl. Váš Martin J. Kadrman předseda o.s. Nádraží nedáme! tel. 737 939 104

Další zprávy z kategorie "Názory"

16.6.

Klame Rada města Pardubice své zastupitele?

V jaké finanční situaci byl samotný klub v době prodeje?

Názory celý článek
20.12.

ANO, pane ministře!

Je vidět, že se ministrem stal člověk, který z vlastní zkušenosti situaci zná a nerozhoduje se v této záležitosti z pražské kanceláře na základě doporučení mnohých poradců.

Názory celý článek
6.11.

Řídí Pardubice mafie?

Pardubická politická scéna zažívá jeden skandál za druhým. Komunální politice se zde přestává dařit

Názory celý článek
16.8.

Táborová dopoledne s policií

Druhé táborové dopoledne v obci Dlouhý jsem s přítomnými besedoval na téma protiprávního jednání. V úvodu jsme si povídali o policii. Co dělá a kde se s ní můžeme setkat. Poté přišlo na řadu správné chování. Každý si byl vědom, že za každé porušení pravidel ho čeká trest.

Názory celý článek
12.9.

Prohlášení primátorky a náměstka primátorky

Naprosto flagrantní je tvrzení, že tak důležitý důkaz, jako je nahrávka požadavku o úplatek, čirou náhodou a omylem smazal.

Názory celý článek
8.1.

CNG

Máme leden 2010 a stále mají technické problémy, stále mlží a na něco se vymlouvají.

Názory celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting