V okresním kole zvítězila ZŠ Chrast.

25.5.

 V okresním kole zvítězila ZŠ Chrast.

21. května proběhlo na dětském dopravním hřišti v Chrudimi okresní kolo Dopravní soutěže mladých cyklistů. Do soutěže se přihlásilo hned několik škol z celého Chrudimského okresu. Nechyběly ani zástupci ze speciálních škol z Chrudimi a Heřmanova Městce.

Soutěžilo se ve čtyřech disciplínách – testy z pravidel provozu na pozemních komunikacích, jízdy zručnosti, poskytování první pomoci a praktické jízdy po dopravním hřišti. Navíc mimo soutěž byla i práce s mapou. Věkové kategorie byly dvě. První 10 až 12 let a druhá 13 až 16 let.

Nad hladkým průběhem soutěže jsem dohlížel společně s kolegou z Dopravního inspektorátu Chrudim a dvěma strážníky Městské policie Chrudim. Žádný přestupek nám, jako rozhodčím neunikl. Při vyhlašování výsledků bylo na všech soutěžících vidět obrovské napětí a očekávání, jak to vůbec vše dopadlo. V obou kategoriích zvítězila družstva ze Základní školy Chrast. Ta postupují do krajského kola.

Po ukončení soutěže ke všem zúčastněným promluvil a hodnotné ceny předal Ing. Otakar Švec, krajský koordinátor BESIPU pro Pardubický kraj, který velice kladně hodnotil snahu všech soutěžících o co nejlepší umístění.

por. Mgr. Tesař Jiří

Další zprávy z kategorie "Názory"

6.10.

Školství, kultura a péče o památky v Pardubicích

Česká strana sociálně demokratická si je vědoma významu školství, kultury a péče o památky v našem městě.

Názory celý článek
8.1.

Hon na Jana Kanyzu

V prvním letošním čísle týdeníku Reflex mězaujal rozhovor novináře Milana Šímy s hercem Janem Kanyzou a jeho manželkou Žofií.

Názory celý článek
6.1.

Važme si jeden druhého a pomáhejme si

I když vstupujeme do nového roku s řadou očekávání nezapomínejme, že zdravý člověk má mnoho přání, nemocný jen jedno. Proto Vám všem přeji především hodně životních sil, optimismu a pevné zdraví. To je hlavní předpoklad k tomu, aby se mohla splnit i další předsevzetí, což Vám ze srdce přeji!

Názory celý článek
9.8.

Bioplynové stanice, politický kopanec

Kroky, které vláda a regulační úřad činí, jednoznačně signalizují odklon od obnovitelných zdrojů.

Názory celý článek
28.7.

S ukončením Projektu internetizace knihoven nesouhlasím

Vláda České republiky měla dostatek času na to,

Názory celý článek
11.8.

Nejvíce nás zajímá maso!

Nejčastěji si spotřebitelé stěžují na nedodržování podmínek, které by mohly ohrozit zdravotní nezávadnost potravin (zejména skladování), dále na jakost, nesprávné značení potravin a hygienické podmínky při prodeji a manipulaci s potravinami. Každá stížnost je řešena a jsou přijímána příslušná opatření.

Názory celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting