V okresním kole zvítězila ZŠ Chrast.

25.5.

 V okresním kole zvítězila ZŠ Chrast.

21. května proběhlo na dětském dopravním hřišti v Chrudimi okresní kolo Dopravní soutěže mladých cyklistů. Do soutěže se přihlásilo hned několik škol z celého Chrudimského okresu. Nechyběly ani zástupci ze speciálních škol z Chrudimi a Heřmanova Městce.

Soutěžilo se ve čtyřech disciplínách – testy z pravidel provozu na pozemních komunikacích, jízdy zručnosti, poskytování první pomoci a praktické jízdy po dopravním hřišti. Navíc mimo soutěž byla i práce s mapou. Věkové kategorie byly dvě. První 10 až 12 let a druhá 13 až 16 let.

Nad hladkým průběhem soutěže jsem dohlížel společně s kolegou z Dopravního inspektorátu Chrudim a dvěma strážníky Městské policie Chrudim. Žádný přestupek nám, jako rozhodčím neunikl. Při vyhlašování výsledků bylo na všech soutěžících vidět obrovské napětí a očekávání, jak to vůbec vše dopadlo. V obou kategoriích zvítězila družstva ze Základní školy Chrast. Ta postupují do krajského kola.

Po ukončení soutěže ke všem zúčastněným promluvil a hodnotné ceny předal Ing. Otakar Švec, krajský koordinátor BESIPU pro Pardubický kraj, který velice kladně hodnotil snahu všech soutěžících o co nejlepší umístění.

por. Mgr. Tesař Jiří

Další zprávy z kategorie "Názory"

29.8.

Pěší zóna zatím ne

Každá další volená reprezentace Pardubic prostě musí mít ve svém programu řešení dopravní propustnosti města.

Názory celý článek
12.9.

Prohlášení primátorky a náměstka primátorky

Naprosto flagrantní je tvrzení, že tak důležitý důkaz, jako je nahrávka požadavku o úplatek, čirou náhodou a omylem smazal.

Názory celý článek
8.11.

Existuje Statutární město Pardubice?

Má někdo z vás, čtenářů Pardubického světa, alespoň trošičku podobný pocit?

Názory celý článek
22.10.

Pěší zóna-reakce na ohlas paní Janušky

A doufám, že mě kvůli tomu, že chci žít v urbanisticky uspořádaném městě, paní Januško, nebudete urážet levicovými předpoklady.

Názory celý článek
8.1.

CNG

Máme leden 2010 a stále mají technické problémy, stále mlží a na něco se vymlouvají.

Názory celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting