Vyjádření hejtmana k rozsudku správního soudu

23.10.

Vyjádření hejtmana k rozsudku správního soudu

Vyjádření hejtmana k rozsudku správního soudu

Nejvyšší správní soud v Brně odmítl trasování R35 kolem Litomyšle. Správní soud konstatoval, že úřad pochybil. Trasování silnice nebylo uvedeno v zadávacích podkladech pro územní plán a bylo doplněno dodatečně, což je nesporně pravda.   V rozsáhlém mnohostránkovém spisu úředníci kraje tvrdí, že chybu neudělali, ovšem rozhodnutí správního soudu svědčí o opaku. Konkrétní zodpovědnost za uvedenou situaci zatím z předložených materiálů lze dovodit jen obecně. Politickou zodpovědnost by měli vyvodit bývalí členové rady, kteří materiály připravovali a posuzovali.      Pro Pardubický kraj to znamená velkou komplikaci, jejíž důsledky nedokážu v této chvíli zcela vyhodnotit. Nejvyšší správní soud v Brně zrušil vymezenou část silnice R35 v sedmi katastrech u Litomyšle. Po písemném vyhodnocení rozsudku jsem si nechal předložit variantu analýzy možných postupů a zároveň jsem nařídil, aby byl přezkoumán celý postup schvalovacího procesu a bylo vypracováno zdůvodnění, kde a proč k chybě došlo. Zároveň jsme zahájili konzultace s Ministerstvem pro regionální rozvoj o způsobech řešení. Pardubický kraj také poslal všem dotčeným orgánům a obcím rozsudek.      Územní plán není nutné měnit, protože nebyl zrušen. V současné době se projednávají zásady územního rozvoje a tato záležitost bude řešena v rámci tohoto procesu. Zásady by měly být dokončeny v 1. čtvrtletí příštího roku. Jejich projednání se určitě prodlouží, a to minimálně o půl roku.      Vzhledem k tomu, kolik času se ztratilo při průtazích vyvolaných nerozhodností kraje ve stanovování trasy této životně důležité silnice, považuji každé zdržení za kritické. Ostatně události posledních dní na Hřebči mi dávají jenom za pravdu.   Radko Martínek, hejtman Pardubického kraje Zdroj: www.pardubickykraj.cz

Další zprávy z kategorie "Názory"

17.6.

Beseda se seniory v Luži

Velmi zajímavým tématem byly podvody. Někteří z přítomných měli tu příležitost se s podvodníky setkat a dokonce byli i podvedeni. Zde jsme se shodli všichni na jedné věci, nedůvěřovat neznámým lidem a nikoho cizího nevpouštět do svého bytu. Nic bezhlavě nepodepisovat a raději se nejprve obrátit s radou na někoho blízkého.

Názory celý článek
25.5.

Ústeckoorlické nádraží poprvé

Na průběh června připravujeme svolání schůze občanského sdružení Nádraží nedáme.

Názory celý článek
10.12.

Otevřený dopis ministru zdravotnictví

Lékaři považují svou stávající situaci a zejména její neřešení za nadále neudržitelné

Názory celý článek
4.6.

Pardubice: Křivka odchází ze Strany zelených

Krajskou organizaci nyní povede její první místopředseda Josef Ehrenberger.

Názory celý článek
11.3.

Kraj je pro investory nejperspektivnější. Chceme toho maximálně využít

Umístění je fantastický výsledek a jasná zpráva, že Pardubický kraj může být vnímán investory jako silný a konkurenceschopný. Je to důkaz promyšlené investiční politiky kraje, kterou provádíme prostřednictvím rozvojových projektů.

Názory celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting