Změny v lázeňské péči nevyléčí české zdravotnictví

17.5.

Změny v lázeňské péči nevyléčí české zdravotnictví

Změny v lázeňské péči nevyléčí české zdravotnictví

Změny financování lázeňských pobytů navrhované vládou mohou vést k zániku lázeňství a snížení dostupnosti následné zdravotní péče. Pardubický kraj, kde sídlí Léčebné Lázně Bohdaneč, podporuje zachování této péče v současné podobě. Snížení státního příspěvku na lázně o polovinu nepovažuje za systémový nástroj. Tento krok by naopak omezil činnost lázeňských zařízení, znamenal by zánik pracovních míst, ale také by ohrozil lázeňské regiony.        „Systém lázeňské péče považujeme za komplexní a efektivní zejména proto, že je zde poskytována i preventivní péče, která je ve svém důsledku levnější. Obáváme se, že po navrhované změně by se staly lázně pro velkou část pacientů nedostupné,“ uvedla radní zodpovědná za zdravotnictví Markéta Tauberová, která lázeňství považuje za důležitou součást veřejného zdravotnictví. Podle předsedy Asociace krajů České republiky Michala Haška záměr snížit celkové úhrady pojišťoven o polovinu, tedy na 1,5 miliardy korun, sice přinese jednorázovou úsporu ve státním rozpočtu, ale důsledky takového rozhodnutí vlády budou mít na státní rozpočet mnohem významnější negativní dopady, než je uvažovaná úspora.      Podle odhadu odborníků může dojít ke snížení dostupnosti následné lékařské péče. S tím souvisí pokles kvality života u 15 procent obyvatel České republiky, kteří v současnosti lázeňské pobyty využívají a potřebují.

Další zprávy z kategorie "Názory"

10.6.

Beseda o internetové komunikaci s páťáky

Kdo nemá přístup na internet nebo vlastní mobilní telefon?

Názory celý článek
16.8.

Táborová dopoledne s policií

Druhé táborové dopoledne v obci Dlouhý jsem s přítomnými besedoval na téma protiprávního jednání. V úvodu jsme si povídali o policii. Co dělá a kde se s ní můžeme setkat. Poté přišlo na řadu správné chování. Každý si byl vědom, že za každé porušení pravidel ho čeká trest.

Názory celý článek
2.7.

Pětina českých žen by chtěla prožít románek s hasičem

Hasiči ztělesňují ideál nejen pro ženy, ale mohou být inspirací i pro ostatní. „Před nebezpečím se nezaleknou, ale nevrhají se do něj bezhlavě. Pečují a ochraňují, ale zároveň zůstávají chlapy.

Názory celý článek
12.9.

Prohlášení primátorky a náměstka primátorky

Naprosto flagrantní je tvrzení, že tak důležitý důkaz, jako je nahrávka požadavku o úplatek, čirou náhodou a omylem smazal.

Názory celý článek
5.1.

Jacek Morávek vystoupil z ČSSD

"Mé další setrvání v ČSSD by znamenalo pouze rezignaci na hodnoty, se kterými jsem do politiky vstupoval..."

Názory celý článek
16.11.

ČSSD na malých radnicích nezpochybní pozice starostů

Prodej městských bytů nebo hokejového klubu považuji za přímo vzorové ukázky špatného vedení města.

Názory celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting