Změny v lázeňské péči nevyléčí české zdravotnictví

17.5.

Změny v lázeňské péči nevyléčí české zdravotnictví

Změny v lázeňské péči nevyléčí české zdravotnictví

Změny financování lázeňských pobytů navrhované vládou mohou vést k zániku lázeňství a snížení dostupnosti následné zdravotní péče. Pardubický kraj, kde sídlí Léčebné Lázně Bohdaneč, podporuje zachování této péče v současné podobě. Snížení státního příspěvku na lázně o polovinu nepovažuje za systémový nástroj. Tento krok by naopak omezil činnost lázeňských zařízení, znamenal by zánik pracovních míst, ale také by ohrozil lázeňské regiony.        „Systém lázeňské péče považujeme za komplexní a efektivní zejména proto, že je zde poskytována i preventivní péče, která je ve svém důsledku levnější. Obáváme se, že po navrhované změně by se staly lázně pro velkou část pacientů nedostupné,“ uvedla radní zodpovědná za zdravotnictví Markéta Tauberová, která lázeňství považuje za důležitou součást veřejného zdravotnictví. Podle předsedy Asociace krajů České republiky Michala Haška záměr snížit celkové úhrady pojišťoven o polovinu, tedy na 1,5 miliardy korun, sice přinese jednorázovou úsporu ve státním rozpočtu, ale důsledky takového rozhodnutí vlády budou mít na státní rozpočet mnohem významnější negativní dopady, než je uvažovaná úspora.      Podle odhadu odborníků může dojít ke snížení dostupnosti následné lékařské péče. S tím souvisí pokles kvality života u 15 procent obyvatel České republiky, kteří v současnosti lázeňské pobyty využívají a potřebují.

Další zprávy z kategorie "Názory"

22.10.

Pěší zóna-reakce na ohlas paní Janušky

A doufám, že mě kvůli tomu, že chci žít v urbanisticky uspořádaném městě, paní Januško, nebudete urážet levicovými předpoklady.

Názory celý článek
21.11.

Krmit nebo nekrmit?

Pokud jde o drobné pěvce, určitě je dobře je přikrmovat. Je však třeba si uvědomit, že ne všechno jim prospívá.

Názory celý článek
28.12.

Dopis architektu Kokešovi

Tvou tvorbu sleduji s nadšením již od doby, kdy jsi začal pracovat v Lanškrouně a pro Lanškroun.

Názory celý článek
30.9.

Reakci poslance Čechlovského nechápu

Za odpověďmi, které jsem na žádost regionálního tisku poskytl, si stojím a reakci pana Čechlovského opravdu nechápu.

Názory celý článek
14.5.

Normální debil Roberta Bellana

Divadelní hru Normální debil jsi napsal podle své stejnojmenné povídkové knížky. Kde se v tobě vzal impuls k tomu, že jsi před lety začal psát povídky inspirované vlastním dětstvím a dospíváním? Na ten prvotní impuls už si nevzpomínám, ale asi to souviselo jednak s jakousi „autoterapií“ – vyrovnáním se s tradiční rodičovskou výchovou a taky, a to zřejmě byl hlavní důvod, že jsem podvědomě sbíral materiál pro divadelní hru. Knihu jsem totiž původně vlastně vydat nechtěl, aby rodiče nedostali srdeční příhodu. Několik přátel to za pomoci drobného násilí udělalo v podstatě proti mé vůli. Ale přežil jsem to, rodiče taky a dnes jsme všichni – rodiče, přátelé i já – „happy“.

Názory celý článek
24.3.

Stav komunikací v Pardubicích

Vám nevadí to, po čem jezdíte?????!!!

Názory celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting