Astronomická společnost Pardubice a 30 let od havárie Challenger

18.1.

Astronomická společnost Pardubice a 30 let od havárie Challenger

Astronomická společnost Pardubice, Hvězdárna barona Artura Krause a Milan Halousek si Vás dovolují pozvat na přednášku
30 roků od havárie amerického raketoplánu Challenger!

Odhalte s námi hodiny a minuty před katastrofou, která je mnohdy označována, jako jedna z nejdramatičtějších událostí 20. století.

Přednáška se uskuteční v pátek 29.ledna 2016 od 19 hodin v DDM Delta (DDM Alfa, pracoviště DDM Delta), Gorkého ulice, Pardubice-Dukla.
Přednáší Milan Halousek z České kosmické kanceláře

Na konci ledna 2016 uplyne 30 roků od havárie raketoplánu Challenger, kdy při výbuchu krátce po startu zemřela celá sedmičlenná posádka, včetně první učitelky letící do kosmu Christy McAuliffeové. Challenger skončil svůj desátý start ve všeničícím ohnivém infernu? A jaký to mělo vliv na další americký kosmický program?   
Proč k tragickému výbuchu došlo? A bylo možné mu předejít? Jaké chyby a lidská selhání vedly k tomu, že raketoplán Challenger skončil svůj desátý start ve všeničícím ohnivém infernu? A jaký to mělo vliv na další americký kosmický program?  


Přednáška představí příčiny i důsledky této havárie, včetně výsledků vyšetřování Prezidentské komise, ve které zasedal mimo jiné i Neil Armstrong, první člověk který se prošel po měsíčním povrchu, nebo nositel Nobelovy ceny Richard Feynman.

Další zprávy z kategorie "Oznámení"

9.1.

Oznámení prodejcům lihovin

Po této lhůtě jim oprávnění k prodeji lihu a lihovin zaniká.

Oznámení celý článek
20.5.

Online rozhovor s náměstkem Janečkem

Připraven na internetových stránkách kraje www.pardubickykraj.cz na středu 21. května od 10 do 11 hod.

Oznámení celý článek
20.10.

Loučení s ptáky v NPR Bohdanečský rybník

Loučení s ptáky je tradiční podzimní akcí v národní přírodní rezervaci Bohdanečský rybník, jejíž náplní bude pozorování ptactva stativovými dalekohledy na vypuštěném dně rybníka s výkladem, odchyt ptáků do nárazových sítí a ukázka kroužkování opeřenců.

Oznámení celý článek
10.6.

Pozvánka do Galerie Univerzity Pardubice na výstavu: Miloslav Chaloupka – Keramika

Miloslav Chaloupka vystudoval v letech 1973 až 1976 Fakultu stavební ČVUT v Praze. Dále pokračoval svá studia v letech 1976 až 1979 na AVU Praha – obor architektura. Své práce vystavoval na 12 samostatných, 14 spoluautorských a na více než 40 kolektivních výstavách. Miloslav Chaloupka je členem Unie výtvarných umělců pardubického regionu a České komory architektů, žije a tvoří v Pardubicích.

Oznámení celý článek
5.6.

Pouta v Keltu

Výjimečný je také host večera – kapela EAGLES&HORSES John Denver Tribute, která se po zhruba osmileté pauze dala opět v nové sestavě dohromady a v letošním roce odehraje v Čechách pouze několik naplánovaných vystoupení.

Oznámení celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting