Astronomická společnost Pardubice a 30 let od havárie Challenger

18.1.

Astronomická společnost Pardubice a 30 let od havárie Challenger

Astronomická společnost Pardubice, Hvězdárna barona Artura Krause a Milan Halousek si Vás dovolují pozvat na přednášku
30 roků od havárie amerického raketoplánu Challenger!

Odhalte s námi hodiny a minuty před katastrofou, která je mnohdy označována, jako jedna z nejdramatičtějších událostí 20. století.

Přednáška se uskuteční v pátek 29.ledna 2016 od 19 hodin v DDM Delta (DDM Alfa, pracoviště DDM Delta), Gorkého ulice, Pardubice-Dukla.
Přednáší Milan Halousek z České kosmické kanceláře

Na konci ledna 2016 uplyne 30 roků od havárie raketoplánu Challenger, kdy při výbuchu krátce po startu zemřela celá sedmičlenná posádka, včetně první učitelky letící do kosmu Christy McAuliffeové. Challenger skončil svůj desátý start ve všeničícím ohnivém infernu? A jaký to mělo vliv na další americký kosmický program?   
Proč k tragickému výbuchu došlo? A bylo možné mu předejít? Jaké chyby a lidská selhání vedly k tomu, že raketoplán Challenger skončil svůj desátý start ve všeničícím ohnivém infernu? A jaký to mělo vliv na další americký kosmický program?  


Přednáška představí příčiny i důsledky této havárie, včetně výsledků vyšetřování Prezidentské komise, ve které zasedal mimo jiné i Neil Armstrong, první člověk který se prošel po měsíčním povrchu, nebo nositel Nobelovy ceny Richard Feynman.

Další zprávy z kategorie "Oznámení"

2.12.

Kvůli námraze je omezena MHD

trolejbusy--109---1-.jpg Tato situace vznikla z důvodu trvající námrazy na trolejovém vedení. Na linky, které běžně obsluhují trolejbusy byly nasazeny náhradní vozy. Využívají se veškeré pojízdné autobusy, které má dopravní podnik k dispozici.

Oznámení celý článek
9.8.

Univerzita Pardubice zahajuje rekontrukci nejstarší budovy

Vznikne moderní zázemí pro vzdělávání úzce propojené s výzkumem.

Oznámení celý článek
2.5.

Blíží se svátek hasičů – svátek svatého Floriána. Zavítejte do Chrudimi, Seče i Hlinska na Den otevřených dveří

Svatý Florián, jehož jméno je z latinského slova „florianus" a v překladu znamená „kvetoucí, rozkošný" patří mezi nejpopulárnější české světce.

Oznámení celý článek
13.8.

"Povrch je výrazem vnitřního světa"

Galerie je otevřena od pondělí do pátku, vždy odpoledne od 14 do 17.30 hodin. V sobotu pak pro změnu máme otevřeno celé dopoledne od 9 do půl dvanácté.

Oznámení celý článek
8.1.

Svatební veletrh

Tradičně veletrh nabídne širokou paletu svatebních a společenských šatů, pánské módy pro ženichy a ostatní pány, výběr snubních a zásnubních prstenů, svatebních květin a dekorací, cukroví a svatebních dortů.

Oznámení celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting