Avízo: Galerie Univerzity Pardubice představí grafiky Tomáše Hřivnáče

7.2.

Avízo: Galerie Univerzity Pardubice představí grafiky Tomáše Hřivnáče

Univerzita Pardubice představí ve své galerii další zajímavou osobnost české grafiky. Výstavu grafik a maleb výtvarníka Tomáše Hřivnáče otevře příští týden.

„Jeho grafiky jsou oblíbené pro svou jemnou akurátní kombinaci smyslného náboje příjemně povzbuzující vitality a skvěle zaznamenaného svižného zpracování. Důležitá je pro něj symbolika, témata často zachycují letmý okamžik, akci nebo gesto,“ uvedl historik umění Radan Wagner k práci vystavujícího autora, jehož doménou jsou ženy.

Tomáš Hřivnáč (nar. 1959) vystudoval na Střední uměleckoprůmyslové škole v Praze. Od roku 1999 je členem Sdružení českých umělců grafiků HOLLAR. Má za sebou celou řadu samostatných či skupinových výstav u nás i v zahraničí. Za dílo Flamenco I. získal v roce 2009 první cenu na mezinárodním bienále grafiky Xàtiva ve Španělsku.

KDY: 11. 2. - 24. 3. 2020 - vernisáž 11. 2. 17.00

KDE: Galerie Univerzity Pardubice, budova auly a univerzitní knihovny, Studentská 519 Pardubice

Další zprávy z kategorie "Oznámení"

7.5.

Fenomén Igráček a různá povolání dříve a nyní

Vernisáž se koná již tuto sobotu 11. května 2019 ve 14.00 hod. ve výstavních sálech centra. Úvodní slovo bude mít Miroslav Kotík – jednatel společnosti, který vám představí firmu EFKO-karton, s.r.o. Děti ze ZŠ a MŠ Korouhev vám zahrají pověst O Krokovi a jeho dcerách.

Oznámení celý článek
13.2.

Informace k zápisu do mateřských škol

Kritéria k přijímacímu řízení budou zveřejněna v březnu na webových stránkách mateřských škol. Je doporučeno podávat maximálně 2 přihlášky.

Oznámení celý článek
26.1.

Stodvanáctka všude kolem nás

Zapojte fantazii, důvtip i recesi a připomeňte si s námi den stodvanáctky trochu netradičně.

Oznámení celý článek
22.1.

Pozor na nedostatečně zamrzlé vodní hladiny

Jestliže se i přes veškerou opatrnost propadnete do ledové vody, zachovejte klid. Snažte se dostat na hladinu, paže rozložte ze široka na led a neustálým kopáním nohama se snažte dostat co nejdál na led a plazením co nejkratší cestou na břeh. Pokud se led stále propadá, zvolte jiný postup. Vyhlédněte si nejkratší cestu ke břehu a začněte si cestu prolamovat rukama. Při pokusech dostat se na led, případně na břeh, moc dlouho neváhejte. Studená voda vás brzy vyčerpá a záchrana bude náročnější.

Oznámení celý článek
21.6.

Pernštejnové na Pardubicku a kostel sv. Bartoloměje

Publikace se dále věnuje archeologickému průzkumu kostela, který probíhal v polovině devadesátých let 20. století.

Oznámení celý článek
5.6.

Pouta v Keltu

Výjimečný je také host večera – kapela EAGLES&HORSES John Denver Tribute, která se po zhruba osmileté pauze dala opět v nové sestavě dohromady a v letošním roce odehraje v Čechách pouze několik naplánovaných vystoupení.

Oznámení celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting