Až zavoní chleba z pece, zazní cimbál středověkým mlýnem.

Až zavoní chleba z pece, zazní cimbál středověkým mlýnem.

Moravská muzika Primáš z Boleradic zahraje známé písně v pátek 26. července od 21 hodin
ve středověkém mlýně v Trstěnici u Litomyšle. Všichni si u vína zazpívají například tyto písně: Vínečko bílé, Išiel Macek do Malacek, Eště som sa neoženil, už ma žena bije, Když jsem šel z Hradišťa a další. Zájemci mohou před tím navštívit celodenní dobrodružný a kulturní program v Litomyšli. Pak si v Trstěnickém mlýně poslechnou známé moravské písně, osvěží se u korbele chmeloviny, občerství se domácí kuchyní paní mlynářky nebo si upečou vlastní chleba ve středověké peci.

Od 14 hodin rytíř provází po Litomyšli a zájemci se podívají do tajuplných míst a vyslechnou si neuvěřitelné příběhy. Od 18 hodin na Toulovcově náměstí se děti potěší pohádkou O chytré kmotře lišce, pak koncertem skupiny Epydemye. Tento litomyšlský program s rytířem stojí 100 Kč.


Po prohlídce města přejedou zájemci autem do blízké Trstěnice do středověkého Sajdlova mlýna, kde se bude péci chleba v historické peci na dřevo. Pak od 21 hodin bude moravský večer Boleradické muziky, která hraje i Straussovy valčíky. Na dvoře si všichni zazpívají a přitom ochutnají korbel chmeloviny nebo číši vína. Středověký Sajdlův mlýn rozezní cimbál, housle, kontrabas, klarinety a zároveň provoní bochníky chleba. Kdo bude o půlnoci zmožen, najde místo ke spaní.

Zájemci o prohlídku s rytířem se předem objednávají telefonicky nebo e-mailem na info@rytirLitomysl.cz

Další zprávy z kategorie "Oznámení"

26.11.

Světoznámá parfumerie Douglas ve středu otevřela novou prodejnu v OC Futurum Hradec Králové

Obyvatelé Královéhradeckého i Pardubického kraje se tak poprvé v oblasti východních Čech dočkali prvotřídních kosmetických a zkrášlujících přípravků a také poradenství, které Douglas nabízí.

Oznámení celý článek
5.11.

ABRAXAS U Starého Slona

Na koncertě zazní všechny hity Abraxas – Poprvé, Každý den je to jinak, Obyčejnej svět, Karel drogy nebere, Nekonečný boogie, Zoo, Muž Stroj, Praha-Bohumín, Země se točí dokola atd.

Oznámení celý článek
17.8.

Tip na noční prohlídku zámku Slatiňany

Bude tedy čistě na Vás, kolik času v zámeckých pokojích strávíte.

Oznámení celý článek
24.1.

Tradiční Kuličkiáda se koná již tuto neděli

V neděli 26. ledna se v malé hale ČEZ arény koná Kuličkiáda smíchu, která předznamená XIV. ročník GRAND Festivalu smíchu.

Oznámení celý článek
26.4.

Odpoledne pro rodiny s dětmi

V pátek 26/4 od 14:00 – 16:30 zavítá na kontaktní kampaň do Pardubic (křížení třídy Míru a ulice Sladkovského v blízkosti lékárny) se speciálním žlutým volebním karavanem pan europoslanec Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL). Akce je koncipována jako odpoledne pro rodiny s dětmi, kdy bude podáváno občerstvení, bude skákací hrad apod.

Oznámení celý článek
10.9.

Druhé historické Kunětické vinobraní

Stánky vinařů doplní i ukázky tradičních lidových řemesel a nesmíme zapomenout i na bohaté občerstvení pro všechny návštěvníky vinobraní. K vínu patří i sýry, které si budou moci návštěvníci vybrat dle své chuti a koštovaného vína.

Oznámení celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting