Až zavoní chleba z pece, zazní cimbál středověkým mlýnem.

Až zavoní chleba z pece, zazní cimbál středověkým mlýnem.

Moravská muzika Primáš z Boleradic zahraje známé písně v pátek 26. července od 21 hodin
ve středověkém mlýně v Trstěnici u Litomyšle. Všichni si u vína zazpívají například tyto písně: Vínečko bílé, Išiel Macek do Malacek, Eště som sa neoženil, už ma žena bije, Když jsem šel z Hradišťa a další. Zájemci mohou před tím navštívit celodenní dobrodružný a kulturní program v Litomyšli. Pak si v Trstěnickém mlýně poslechnou známé moravské písně, osvěží se u korbele chmeloviny, občerství se domácí kuchyní paní mlynářky nebo si upečou vlastní chleba ve středověké peci.

Od 14 hodin rytíř provází po Litomyšli a zájemci se podívají do tajuplných míst a vyslechnou si neuvěřitelné příběhy. Od 18 hodin na Toulovcově náměstí se děti potěší pohádkou O chytré kmotře lišce, pak koncertem skupiny Epydemye. Tento litomyšlský program s rytířem stojí 100 Kč.


Po prohlídce města přejedou zájemci autem do blízké Trstěnice do středověkého Sajdlova mlýna, kde se bude péci chleba v historické peci na dřevo. Pak od 21 hodin bude moravský večer Boleradické muziky, která hraje i Straussovy valčíky. Na dvoře si všichni zazpívají a přitom ochutnají korbel chmeloviny nebo číši vína. Středověký Sajdlův mlýn rozezní cimbál, housle, kontrabas, klarinety a zároveň provoní bochníky chleba. Kdo bude o půlnoci zmožen, najde místo ke spaní.

Zájemci o prohlídku s rytířem se předem objednávají telefonicky nebo e-mailem na info@rytirLitomysl.cz

Další zprávy z kategorie "Oznámení"

26.4.

Odpoledne pro rodiny s dětmi

V pátek 26/4 od 14:00 – 16:30 zavítá na kontaktní kampaň do Pardubic (křížení třídy Míru a ulice Sladkovského v blízkosti lékárny) se speciálním žlutým volebním karavanem pan europoslanec Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL). Akce je koncipována jako odpoledne pro rodiny s dětmi, kdy bude podáváno občerstvení, bude skákací hrad apod.

Oznámení celý článek
5.2.

Slavnostní ples k 60. výročí Února

Pozor! Účast na plese je povinná! Přípravné školení viz Příloha.

Oznámení celý článek
18.2.

Přednáška „Působení kosmických vlivů na život na Zemi“

Pád meteoritu v čeljabinské oblasti v pátek 15. února 2013 by se sotva dal nazvat nebezpečným úkazem v porovnání s tím, co již Zemi několikrát postihlo. Máme se však reálně něčeho v nedalekém budoucnu obávat? To přijďte zjistit na páteční přednášce.

Oznámení celý článek
15.11.

Přijďte si vyrobit vánoční vrkoče

Stačí, když si s sebou přinesete větší keramický buclák nebo ozdobný květináč a společně ho dozdobíme drobnými snítkami krušpánku a osázíme hustým lesem špejlí s množstvím drobností, které mají svou symboliku nebo prostě jenom dobře chutnají.

Oznámení celý článek
26.10.

Služby města Pardubic a.s. vydaly k 95. výročí krematoria vlastní poštovní známky

K 95. výročí krematoria vydaly Služby města Pardubic a.s. vlastní poštovní známky, které je možné od 1.11. 2018 zakoupit v kanceláři pohřební služby na adrese Jana Zajíce 875, 530 12 Pardubice.

Oznámení celý článek
10.9.

Na konferenci sester ve Svitavách bude přednášet profesor Cyril Höschl

Letošní ročník se koná v Multifunkčním centru Fabrika ve Svitavách na téma „Úsměv sestry – upřímnost, nebo obrana? aneb Jak si poradit s pracovním přetížením a stresem?“

Oznámení celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting