Blíží se Velká ponožková bitva a Hradozámecká noc

19.8.

Blíží se Velká ponožková bitva a Hradozámecká noc


 
V neděli 25. srpna se koná na Kunětické hoře tradiční rozlučka s letními prázdninami. Děti čeká  po celý den spousta her a soutěží se skupinou historického šermu Corporal, včetně velké ponožkové bitvy, rozverná pohádka o kouzelném hrnci, doprovázená písněmi a malováním, ochuzeni nebudou  ani o klasické prohlídky.
 
Na sobotu 31. srpna se se už potřetí můžou návštěvníci zúčastnit Hradozámecké noci. Prohlédnout si nasvícený palác v nevšední době, vyslechnout hudební skupinu zpěváka a kytaristy Jaromíra Junga a ve 21.30 zhlédnout dramatizaci pověsti o přechytračených opatovických mniších, kteří dodnes za nocí hledají na Kunětické hoře svůj ztracený poklad. Pověst nastudoval (a hudbou doprovodí) královéhradecký soubor Lesní rohy spolu s hradní posádkou.

Další zprávy z kategorie "Oznámení"

22.10.

Společný víkend muzeí v Králické pevnostní oblasti

I tentokrát budou zařazeny vedle obvyklých prohlídkových okruhů rovněž delší trasy prohlídek.

Oznámení celý článek
13.8.

Dámský den ve Slatiňanech

Budete mít možnost vidět například parkur do 80ti cm, drezuru stupně L, jízdu zručnosti, šampaňskou jízdu, jízdu elegenace a další.

Oznámení celý článek
12.8.

Úplné uzavírky ulic Jana Palacha a 17. listopadu

Spoje linek MHD objedou uzavřenou komunikaci od křižovatky se Staňkovou ulicí ke křižovatce u ČEZ arény i v opačném směru po určených objízdných trasách, na kterých až na níže uvedené vyjímky NEBUDOU OBSLUHOVAT nácestné zastávky

Oznámení celý článek
12.5.

Výstava děl akademického sochaře Zdeňka Kolářského v Kostelci nad Orlicí.

Zdeněk Kolářský je významný český sochař, medailér a mistr reliéfní plastiky, autor portrétů, reliéfů, návrhů k raženým i litým medailím a mincím, mincovním ražbám, plaketám a jejich modelů, tvůrcem firemních a pamětních označení významných architektonických staveb, symbolů měst a obcí, rozsáhlé tvorby, která během uplynulých šedesáti pěti let opouštěla mistrovy ateliéry.

Oznámení celý článek
6.2.

Transportní novorozenecký inkubátor.

Byl zakoupen z investičních prostředků organizace. Nemalou částkou přispěla i nadace ČEZ. Na případných transportech bude participovat jak samotná posádka ZZS PAK, tak i specialistka neonatologického oddělení Pardubické krajské nemocnice.

Oznámení celý článek
21.3.

Rockové skupiny The Shookies a Bob-Art a večery mladé krve

Bob-Art je těleso nadaných hudebníků z Hradce Králové, jejichž propracovaná hudba osloví i velmi náročné posluchače.

Oznámení celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting