Co dokáží lidské ruce, mohou ukázat žáci a studenti v soutěži

18.9.

Co dokáží lidské ruce, mohou ukázat žáci a studenti v soutěži


Letos již po sedmé vyhlašuje Krajská knihovna v Pardubicích ve spolupráci se Střediskem východočeských spisovatelů soutěž Pardubické střípky. Tématem pro literární i výtvarná díla je „Co dokáží lidské ruce“, které skrývá podtémata: Když práce spojuje…,

Vlak (trať) vzpomínek, Dobrodružství na trati nebo Kam vedou koleje, inspirovaná 200. výročím narození a 170. výročím úmrtí Jana Pernera. Téma je tedy otevřeno modifikaci a je možné jej konkretizovat a rozvíjet. Forma a technika soutěžních prací je libovolná, musí se ovšem jednat o literární nebo výtvarné projevy.

Práce odevzdané do 23. října 2015 posoudí odborný tým a na vítěze čekají hodnotné ceny. Nejlepší literární díla budou uveřejněna v bulletinu Kruh a nejlepší výtvarné práce budou v roce 2016 vystaveny v krajské knihovně.

Autoři nejlepších literárních děl mají pak možnost individuální odborné lektorské podpory ze strany renomovaných spisovatelů

. Soutěží se v pěti kategoriích od žáků 3. tříd po studenty 4. ročníků středních škol a odpovídajících ročníků víceletých gymnázií. Podrobnosti a propozice naleznete na webových stránkách knihovny.

Další zprávy z kategorie "Oznámení"

22.12.

Omezení pouze na Silvestra

V úterý 31. 12. budou uzavřené všechny pokladny magistrátu, úřední hodiny pak na Silvestra končí ve 12 hodin.

Oznámení celý článek
23.9.

,,Zámkem spolu" do konce září

Dodnes je zámek místem veskrze romantickým a tradičně svatebním a na manželství zde uzavřená dýchne svou přízní pan nejvyšší kancléř Vratislav i paní Marie.

Oznámení celý článek
9.1.

Veřejná sbírka SKP-CENTRUM, o.p.s.

Dne 7.1.2013 byla sbírka společně s výstavou nainstalována v prostoru hlavního vchodu AFI PALACE Pardubice, kde bude umístěna do 20.1.2013.

Oznámení celý článek
26.4.

Kapela Tři sestry zahájí Open Air sezónu v pivovaru

Areál pivovaru bude otevřen od 17 hodin. Koncert skupin začne v 18 hodin a konec celé akce nebude dříve než o půlnoci. V areálu bude k dispozici dostatečný počet výčepních míst, občerstvení i toalet.

Oznámení celý článek
17.8.

Vzpomínková jízda na Elišku a Čeňka Junkovy

Další spojitost Junkových s Litomyšlí, ne už přímo historická, ale s historií úzce souvisí, je výtisk knihy Vladimíra Junka v tiskárně HRG. Ing. Junek sepsal mnohé vzpomínky na svou maminku a spolu s fotografiemi, které nebyly nikdy publikovány, je knižně zpracoval a křest této unikátní knížky proběhne právě zde. Pan Vladimír u nás navíc oslaví své životní jubileum.

Oznámení celý článek
16.7.

V horku pozor na hořlavé kapaliny

Málokdo ví, že vysoce hořlavé kapaliny I. třídy nebezpečnosti (například benzín, aceton nebo metanol) mají teplotu vzplanutí do 21° C. To znamená, že již při této relativně nízké teplotě se z kapaliny uvolní tolik par, že se vytvoří zapalitelná směs se vzduchem.

Oznámení celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting