Co dokáží lidské ruce, mohou ukázat žáci a studenti v soutěži

18.9.

Co dokáží lidské ruce, mohou ukázat žáci a studenti v soutěži


Letos již po sedmé vyhlašuje Krajská knihovna v Pardubicích ve spolupráci se Střediskem východočeských spisovatelů soutěž Pardubické střípky. Tématem pro literární i výtvarná díla je „Co dokáží lidské ruce“, které skrývá podtémata: Když práce spojuje…,

Vlak (trať) vzpomínek, Dobrodružství na trati nebo Kam vedou koleje, inspirovaná 200. výročím narození a 170. výročím úmrtí Jana Pernera. Téma je tedy otevřeno modifikaci a je možné jej konkretizovat a rozvíjet. Forma a technika soutěžních prací je libovolná, musí se ovšem jednat o literární nebo výtvarné projevy.

Práce odevzdané do 23. října 2015 posoudí odborný tým a na vítěze čekají hodnotné ceny. Nejlepší literární díla budou uveřejněna v bulletinu Kruh a nejlepší výtvarné práce budou v roce 2016 vystaveny v krajské knihovně.

Autoři nejlepších literárních děl mají pak možnost individuální odborné lektorské podpory ze strany renomovaných spisovatelů

. Soutěží se v pěti kategoriích od žáků 3. tříd po studenty 4. ročníků středních škol a odpovídajících ročníků víceletých gymnázií. Podrobnosti a propozice naleznete na webových stránkách knihovny.

Další zprávy z kategorie "Oznámení"

10.9.

Druhé historické Kunětické vinobraní

Stánky vinařů doplní i ukázky tradičních lidových řemesel a nesmíme zapomenout i na bohaté občerstvení pro všechny návštěvníky vinobraní. K vínu patří i sýry, které si budou moci návštěvníci vybrat dle své chuti a koštovaného vína.

Oznámení celý článek
26.10.

Služby města Pardubic a.s. vydaly k 95. výročí krematoria vlastní poštovní známky

K 95. výročí krematoria vydaly Služby města Pardubic a.s. vlastní poštovní známky, které je možné od 1.11. 2018 zakoupit v kanceláři pohřební služby na adrese Jana Zajíce 875, 530 12 Pardubice.

Oznámení celý článek
11.9.

„Roztroušená skleróza v životě pacienta“ - to je říjnový seminář v Pardubicích, který je určen pro pacienty s nově zjištěným onemocněním.

MS centrum neurologické kliniky Pardubické nemocnice ve spolupráci se společností Novartis pořádají seminář na téma „Roztroušená skleróza v životě pacienta“. Bude se konat 22. října 2018 od 16.00 hodin v Hotelu EURO v Pardubicích. Seminář je určen pro pacienty s nově zjištěným onemocněním. Účast rodinných příslušníků a přátel je doporučená a velmi vítaná.

Oznámení celý článek
11.6.

Ve čtvrtek se koná XXIV. ročník soutěže Orlická věž

Akce je pod záštitou hejtmana Pardubického kraje JUDr. Martina Netolického, Ph.D. a za podpory starosty města Ústí nad Orlicí Petra Hájka.

Oznámení celý článek
23.12.

Upozornění: 2. ledna bude probíhat inventura v lékárně a v prodejně zdravotnických potřeb

Lékárna i prodejna zdravotnických potřeb budou uzavřeny z důvodu inventury. Pohotovostní služba v lékárně pro veřejnost od 16.00 hod. však bude zachována.

Oznámení celý článek
7.3.

V únoru hasiči zasahovali u 362 událostí

V Třebařově zasahovali hasiči 16. února u požáru osobního vozidla. Plameny způsobily škodu ve výši 70 tisíc korun. Příčinou vzniku požáru byla nepředpokládaná technická závada v motorovém prostoru.

Oznámení celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting