Dobré divadlo - Nábřeží řemeslníků

18.5.

Dobré divadlo - Nábřeží řemeslníků

Již tuto sobotu 19.5. od 9:00 do 18:00 ožije Tylovo nábřeží v Hradci Králové ruchem nejrůznějších řemesel, otvírá se totiž NÁBŘEŽÍ ŘEMESLNÍKŮ!
"Řemesla jsou nádherná tvořivá činnost, která vyrůstá z hluboké tradice a až do současnosti je stále stejně živá a přitažlivá"
Na Tylově nábřeží - Nábřeží řemeslníků se již po jedenácté setkají všichni, kteří tuto myšlenku sdílejí - tradiční řemeslníci, řemeslné školy a všichni, kdo si chtějí vyzkoušet, jak by se jim v tom či onom řemesle dařilo.
VSTUP VOLNÝ
Na akci bude zaznívat nejen kolovrátek, tkalcovský stav, hrnčířský kruh, hoblíky, soustruh a kovadlina, ale také povídání o jednotlivých řemeslech.
Připraveny jsou pro Vás nejrůznější rukodělné dílničky - čekají Vás výzvy v podobě tvorby skleněných vitráží, drátovaných přívěsků, filcovaných broží či zvířátek, vyřezávaných podkoviček či koníků a svíček ze včelího vosku, ale třeba také podojení krávy nebo spletení náramku technikou starou tisíce let... 
Zapojte se do soutěže o List tovaryše: každý, kdo projde tovaryšskou zkouškou - zúčastní se alespoň šesti z nabízených tvůrčích dílen, získá List tovaryše, drobnou odměnu a postoupí do slosování o hodnotné ceny, které věnují zúčastnění řemeslníci.
Vstup do soutěže je za symbolický poplatek 30,- Kč, držitelé rodinných pasů a senior pasů jej mají zdarma. 
Potěší vás také živá zvířata: z Rychnova nad Kněžnou přijedou králičí přeborníci v hopkání, a i když to jsou vrcholoví sportovci, nepohrdnou ani pomazlením. A zapomenout nesmíme ani na pohádkového psa Bubáka, který vozí děti a vozí je rád :-)
Doprovodný program:
9:30 - 10:00 Dětský folklórní soubor Červánek
11:00 - 12:00 Loutková pohádka "O vodníku Řešátkovi" - zahraje Divadlo Harmonika
12:30 - 13:00 Dětský folklórní soubor Červánek
13:30 - 14:30 Loutková pohádka - O šípkové Růžence - premiéra pohádky z dílny Divadla Kozlík
15:30 - 17:00 koncert skupiny ELECTROPHONIX
Na nábřeží se v sobotu zkrátka rozhodně nudit nebudete! 
Odnést domů si přitom můžete nejen skvělé zážitky, poučení či vlastnoručně vyrobené drobnosti, ale i kvalitně zpracované výrobky od těch nejlepších řemeslníků, které v běžném obchodě rozhodně nepořídíte.
Akce je zařazena do cyklu Královéhradecká nábřeží a podpořena je Městem Hradec Králové, Královéhradeckým krajem a Elektrárnou Opatovice
Další informace zde: https://www.facebook.com/nabreziremeslniku/
Přijďte a užijte si krásný den s rodinou a přáteli, těšíme se na vás!

Další zprávy z kategorie "Oznámení"

20.11.

Zámek plný knih

Na své si přijdou jak studenti středních a vysokých škol zejména humanitních oborů, tak široká veřejnost se zájmem o historii a příbuzné vědy. Není bez zajímavosti, že mnoho knih bude k prodeji za snížené ceny, proto si k nám přijďte vybrat pěkný vánoční dárek. Letošní ročník potěší i numismatiky!

Oznámení celý článek
18.9.

Co dokáží lidské ruce, mohou ukázat žáci a studenti v soutěži

Práce odevzdané do 23. října 2015 posoudí odborný tým a na vítěze čekají hodnotné ceny. Nejlepší literární díla budou uveřejněna v bulletinu Kruh a nejlepší výtvarné práce budou v roce 2016 vystaveny v krajské knihovně.

Oznámení celý článek
4.1.

Změny ve vedení chrudimské policie.

Do funkce ustanoven nový vedoucí i jeho zástupce.

Oznámení celý článek
6.9.

Podruhé O Vinici

Chybět nebude ani odborný výklad dendrologa o zajímavých dřevinách.

Oznámení celý článek
9.6.

Rocková legenda Nazareth příjíždí do Vysokého Mýta!

 Prvních 400 vstupenek pouze za 390 Kč! Od 401 prodaných za 450 Kč a 490 Kč na místě. Otevření prostor v 19.00, začátek koncertu ve 21.30. 

Oznámení celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting