Dopravní policie navštívila mateřinku ve Hnátnici

5.11.

Dopravní policie navštívila mateřinku ve Hnátnici

Děti Mateřské školy v Hnátnici si minulý týden vyslechly rady jak se bezpečně pohybovat v silničním provozu, jak se chovat, aby byly v bezpečí při setkání s cizím člověkem a jak se chovat mezi sebou a k ostatním lidem.

Holčičky a kluci ve věku od tří do šesti let bedlivě poslouchali příběhy z Ajaxova kufříku. Mé vyprávění, co se může stát dětem jejich věkové kategorie, bylo pro ně tou nejvhodnější formou, jak jim správné chování co nejlépe přiblížit. Odměnou za jejich pozornost byla prohlídka donucovacích prostředků a služebního vozidla.

Závěr společného setkání patřil jízdě na odstrkovadlech, koloběžkách, tříkolkách a autíčkách. Školní dětské dopravní hřiště vybavené dopravními značkami k tomuto účelu bylo naprosto dokonalé. Malým řidičům se jízda moc líbila a to i přes to, že byla zpestřená silniční kontrolou jejich předem vyrobeného řidičského průkazu, technického stavu stroje nebo případné výtky k jízdě. Hranou silniční kontrolu brali malí řidiči vážně. 

nprap. Bc. Lenka Vilímková

Další zprávy z kategorie "Oznámení"

17.10.

Silver A na Pardubicku

PhDr. Jiří Kotyk je také autorem knihy, která o manželích Krupkových a jejich spolupráci.

Oznámení celý článek
20.11.

Poprvé z měsíce

Posádka Apolla 8 spatřila místa na povrchu našeho vesmírného souputníka, která lidé do té doby znali pouze z několika nepříliš kvalitních fotografií.

Oznámení celý článek
7.3.

Poznáváte muže na identikitu?

Poznáváte muže na sestaveném identikitu od specialistů z Kriminalistického ústavu Praha? Ozvěte se nám.

Oznámení celý článek
3.4.

Pozvánka do muzea v Poličce: JARNÍ VRKOČE

Naaranžujete si zápich zelených větviček a proutků do vašeho oblíbeného hrníčku nebo květináče a ozdobíte jej stuhami, barevnými skořápkami a květinami nebo motýli z různých materiálů.

Oznámení celý článek
15.5.

Festival vína v Paláci Pardubice

Hitem posledních let se stávají různé koncepty z gastronomického odvětví – gurmánské festivaly a podobné gastronomické události. Obchodní centrum Palác Pardubice drží krok s dobou, a tak po úspěšném druhém ročníku Festivalu sladkostí si na své přijdou i milovníci vinných sklípků. Chystá se totiž Festival vína!

Oznámení celý článek
12.5.

Výstava děl akademického sochaře Zdeňka Kolářského v Kostelci nad Orlicí.

Zdeněk Kolářský je významný český sochař, medailér a mistr reliéfní plastiky, autor portrétů, reliéfů, návrhů k raženým i litým medailím a mincím, mincovním ražbám, plaketám a jejich modelů, tvůrcem firemních a pamětních označení významných architektonických staveb, symbolů měst a obcí, rozsáhlé tvorby, která během uplynulých šedesáti pěti let opouštěla mistrovy ateliéry.

Oznámení celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting