Lákavá příležitost pro umělce

6.11.

Lákavá příležitost pro umělce

 Mladí umělci z Pardubicka mají díky zapojení města do evropského projektu CreArtu možnost představit svůj autorský projekt nebo výtvarné dílo na putovní evropské výstavě.


Svá díla na ni představí umělci z dvanácti partnerských měst, která jsou sdružená v Evropském programu kulturní spolupráce CreArt. Výstava v příštím roce zavítá do tří měst CreArtu. V květnu a červnu příštího roku se představí v portugalském Aveiru, v červenci a srpnu v litevském Kaunasu a od září do listopadu v rumunském kraji Harghita.


„Vyzýváme tímto mladé individuální umělce a členy uměleckých skupin, kteří používající ve své tvorbě libovolnou výtvarnou techniku - malbu, kresbu, sochu, fotografii, komiks, instalaci, videoart, design, apod., aby zaslali v elektronické podobě svůj stručný profesionální životopis se základními osobními údaji, stručné portfolio s ukázkou dosavadní tvorby a náhled uměleckého projektu, které by chtěli vystavit,“ vysvětluje Lucie Břízová z pardubického magistrátu.


Přihlášená díla bude na výstavu vybírat kurátorská rada, složená ze zástupců měst a organizací, sdružených v programu CreArt. Přihlásit se mohou umělci, kteří žijí nebo tvoří v Pardubicích nebo na Pardubicku, případně se zde narodili nebo mají k pardubickému regionu jiný úzký vztah. Termín „mladý umělec“ přitom není touto výzvou blíže vymezen. Vyplněné přihlášky je nutné odeslat nejpozději do 15. prosince 2013 na adresu panochova@gmpardubice.cz.


Která díla budou na výstavu vybrána, oznámí kurátorská rada na konci ledna 2014 s tím, že vždy bude vybrán minimálně jeden umělec z daného regionu. Více informací je možné získat na webových stránkách projektu CreArt (www.creart-eu.org) a poskytnou vám je také zástupci pardubických organizátorů Lucie Břízová Lucie.Brizova@mmp.cz a Ivana Panochová panochova@gmpardubice.cz.

Další zprávy z kategorie "Oznámení"

3.12.

Celostátní zkouška jednotného systému varování a vyrozumění

Koncové prvky jsou spouštěny prostřednictvím Krajského operačního a informačního střediska Hasičského záchranného sboru Pardubického kraje.

Oznámení celý článek
11.9.

Tesco rozšiřuje službu pro téměř půl milionu zákazníků v okolí Hradce Králové a Pardubic

Tesco jako první maloobchodní řetězec v ČR představilo službu Potraviny on-line v lednu roku 2012 ve dvou obchodech v Praze. Téhož roku Tesco rozšířilo službu na Kladensko, Mladoboleslavsko, na jaře 2013 také na Brněnsko a Kolínsko.

Oznámení celý článek
28.2.

Pozvánka na poličský masopust

Srdečně zveme všechny na masopustní veselici pod taktovkou Divadelního spolku Tyl a muzejníků. Těšit se můžete na vše, co k masopustu patří, včetně tradičního průvodu masek po náměstí!

Oznámení celý článek
13.10.

Konkurz do chystaného muzikálu Shrek

Slavnostní premiéra její koncertní verze se uskuteční ve Východočeském divadle 14. a 15. dubna.

Oznámení celý článek
3.10.

Přijďte se projít po městské památkové rezervaci podél Haldy

Poznáte tak, jak vypadal ráz dnešního historického jádra města běhu staletí.

Oznámení celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting