Lákavá příležitost pro umělce

6.11.

Lákavá příležitost pro umělce

 Mladí umělci z Pardubicka mají díky zapojení města do evropského projektu CreArtu možnost představit svůj autorský projekt nebo výtvarné dílo na putovní evropské výstavě.


Svá díla na ni představí umělci z dvanácti partnerských měst, která jsou sdružená v Evropském programu kulturní spolupráce CreArt. Výstava v příštím roce zavítá do tří měst CreArtu. V květnu a červnu příštího roku se představí v portugalském Aveiru, v červenci a srpnu v litevském Kaunasu a od září do listopadu v rumunském kraji Harghita.


„Vyzýváme tímto mladé individuální umělce a členy uměleckých skupin, kteří používající ve své tvorbě libovolnou výtvarnou techniku - malbu, kresbu, sochu, fotografii, komiks, instalaci, videoart, design, apod., aby zaslali v elektronické podobě svůj stručný profesionální životopis se základními osobními údaji, stručné portfolio s ukázkou dosavadní tvorby a náhled uměleckého projektu, které by chtěli vystavit,“ vysvětluje Lucie Břízová z pardubického magistrátu.


Přihlášená díla bude na výstavu vybírat kurátorská rada, složená ze zástupců měst a organizací, sdružených v programu CreArt. Přihlásit se mohou umělci, kteří žijí nebo tvoří v Pardubicích nebo na Pardubicku, případně se zde narodili nebo mají k pardubickému regionu jiný úzký vztah. Termín „mladý umělec“ přitom není touto výzvou blíže vymezen. Vyplněné přihlášky je nutné odeslat nejpozději do 15. prosince 2013 na adresu panochova@gmpardubice.cz.


Která díla budou na výstavu vybrána, oznámí kurátorská rada na konci ledna 2014 s tím, že vždy bude vybrán minimálně jeden umělec z daného regionu. Více informací je možné získat na webových stránkách projektu CreArt (www.creart-eu.org) a poskytnou vám je také zástupci pardubických organizátorů Lucie Břízová Lucie.Brizova@mmp.cz a Ivana Panochová panochova@gmpardubice.cz.

Další zprávy z kategorie "Oznámení"

23.5.

Pošťák s dopisem bez adresy objel celý svět. Vrátil se zdráv a šťastný.

Děti uvidí poštovní skřítky a pošťáka, který rozváží dopisy autem a na mapě navštěvuje různá místa naší vlasti. Děti se tak hravě učí o krásách naší země. Hraje Petr Liška, absolvent Akademie múzických umění. Prodej vstupenek za 50 Kč je na místě hodinu před začátkem programu a v Infocentru Litomyšl.

Oznámení celý článek
26.4.

Městskou naučnou stezkou

Celý návrh včetně fotografií a textů do průvodce po naučné stezce byl na sklonku roku 2011 předložen pardubické radnici, která přislíbila jeho realizaci, k níž zatím nedošlo. Vlastivědná vycházka tedy bude vedena po trase snad budoucí Městské naučné stezky.

Oznámení celý článek
11.9.

VČD zve na prohlídky zákulisí

Jako bonus budou v rámci Dne otevřených dveří představeny i jednotlivé divadelní profese. Prohlídky zákulisí budou z důvodu časové náročnosti jen dvě a začnou ve 13.00 a 15.00 hodin.

Oznámení celý článek
30.9.

Přístrojové vybavení iktového centra udrží vysokou kvalitu péče o pacienty

Na realizaci tohoto projektu se z 85 % podílí Evropská unie prostřednictvím Evropského fondu pro regionální rozvoj a výdaje hrazené z prostředků Pardubického kraje činí 15 %.

Oznámení celý článek
22.9.

Pro řidičáky již bez tištěného formuláře

Tyto žádosti se již používají u řidičů, kterým je vydáván první řidičský průkaz. V praxi to znamená, že podat žádost bude muset každý osobně, neboť kvůli podpisu na místě ji nelze podat v zastoupení.

Oznámení celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting