Městskou naučnou stezkou

26.4.

Městskou naučnou stezkou


Klub přátel Pardubicka připravil ve spolupráci s ing. arch. Vladimírem Rozehnalem návrh na vytvoření Městské naučné stezky. Tento návrh obsahuje více jak padesát zastavení, mezi nimi nechybějí kulturní památky 20. století jako Kamenná vila, památkově chráněné domy ve Smilově a Sladkovského ulici, Pasáž, bytové domy na Čechově nábřeží či Prokopův most. Zastavení naučné stezky pamatují na přírodní zajímavosti jako např. soubor památných jerlínů na Wernerově nábřeží či památné duby na břehu Labe.

Celý návrh včetně fotografií a textů do průvodce po naučné stezce byl na sklonku roku 2011 předložen pardubické radnici, která přislíbila jeho realizaci, k níž zatím nedošlo.  Vlastivědná vycházka tedy bude vedena po trase snad budoucí Městské naučné stezky.

Sraz účastníků je v neděli 28. dubna ve 14 hodin na náměstí Legií v Pardubicích. Zvána je široká veřejnost, vstup je zdarma.

Další zprávy z kategorie "Oznámení"

6.2.

Pravidelné ověřování provozuschopnosti jednotného systému varování a vyrozumění

Zkouška bude provedena nepřerušovaným tónem v trvání 140 sekund.

Oznámení celý článek
30.5.

Na Den dětí začíná i nová fotosoutěž

Po úspěšné fotosoutěži „Nevěsta Pardubického světa“ přichází Váš Pardubický svět se soutěží další.

Oznámení celý článek
11.2.

O prázdninách do knihovny

Milovníci záhad si přijdou na své při luštění šifrovací hry, ve které si budou moci podrobně prohlédnout modely lodí z oblíbené ságy Hvězdné války. Ve čtvrtek od 16 hodin si mohou přijít poslechnout četbu dobrodružných příběhů.

Oznámení celý článek
13.3.

Informace k zápisu do mateřských škol budou zveřejněny na webových stránkách města i mateřských škol v měsíci únoru 2013.

Datum potvrzení od lékaře by mělo být ze stejného měsíce, kdy se bude konat zápis, tj. z dubna 2013 – na přihlášce musí být originál potvrzení včetně podpisu pediatra, nikoliv přiložená kopie.

Oznámení celý článek
17.5.

Hasiči převezmou medaile Za věrnost. Oceněni budou i policisté

Slavnostní akt se uskuteční od 11 hodin v Historickém sále Magistrátu města Pardubice. Ocenění bude předávat ředitel HZS Pardubického kraje plk. ing. Miroslav Kvasnička a primátor města Pardubic ing. Martin Charvát.

Oznámení celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting