Rytíř Toulovec provází denně návštěvníky Litomyšle.

30.1.

Rytíř Toulovec provází denně návštěvníky Litomyšle.


Rytíř Toulovec provází denně návštěvníky Litomyšle. Sraz je před informačním centrem na náměstí. Na prohlídku je nutné se objednat telefonicky na čísle 777 637 888 nebo e-mailem info@rytirLITOMYSL.cz. Zážitkové provázení s rytířem v Litomyšli je unikátní projekt, který získal 2. místo v Pardubickém kraji.

Rytíř z Litomyšle provází děti i dospělé renesančním městem. Největší zájem je o zámecký areál, lidé chtějí na věže a do tajuplných uliček. Vyslechnou si legendy a příběhy zejména těchto osobností: Bedřicha Smetany, Aloise Jiráska, Boženy Němcové, Olbrama Zoubka a dalších. Video rytíře je na stránkách www.rytirlitomysl.cz/galerie.

Návštěvníci Litomyšle s rytířem navštěvují staré památky i novou architekturu. Zájem je o stylové hospody, věže a sklepení. Gotický muž ve zbroji v noci chodí se zapálenou loučí. Prohlídka je zábavná a je zaměřená více na zážitky, než na letopočty.

„Víte, proč se Litomyšli daří? Proč se jmenuje Litomyšl? Přijďte a prozradím vám to. Mám své město rád a řeknu vám, vše co vím i co nevím. Jen jediné mě zlobí: Když musím uskakovat plechovým vozatajům, kterých je v historickém městě moc. Vratislav z Pernštejna rozkázal vozit hnůj z náměstí za město, protože chtěl mít město pěkné. A teď není udatný člověk ve vedení města, který by tento hnůj vykázal z historické části.“ dí rytíř Toulovec.

Další zprávy z kategorie "Oznámení"

7.11.

Zahájena dražba oceněných obrázků z BasketMalování

Kompletní výtěžek z dražby bude rozdělen mezi Pardubickou krajskou nemocnici, a.s. (dětské oddělení a oddělení dětské chirurgie) a Klub interaktivního domu Pardubice, o.p.s.

Oznámení celý článek
25.10.

Pracoviště evidence obyvatel a občanských průkazů prodlouží po dobu voleb pracovní dobu

Po dobu konání předčasných parlamentních voleb bude pro mimořádné případy v provozu evidence obyvatel i pracoviště občanských průkazů na náměstí Republiky.

Oznámení celý článek
16.5.

Den Pardubického kraje 2019

Pernštýnské a Komenského náměstí v Pardubicích

Oznámení celý článek
22.9.

Pro řidičáky již bez tištěného formuláře

Tyto žádosti se již používají u řidičů, kterým je vydáván první řidičský průkaz. V praxi to znamená, že podat žádost bude muset každý osobně, neboť kvůli podpisu na místě ji nelze podat v zastoupení.

Oznámení celý článek
11.9.

Tesco rozšiřuje službu pro téměř půl milionu zákazníků v okolí Hradce Králové a Pardubic

Tesco jako první maloobchodní řetězec v ČR představilo službu Potraviny on-line v lednu roku 2012 ve dvou obchodech v Praze. Téhož roku Tesco rozšířilo službu na Kladensko, Mladoboleslavsko, na jaře 2013 také na Brněnsko a Kolínsko.

Oznámení celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting