Rytíř Toulovec provází denně návštěvníky Litomyšle.

30.1.

Rytíř Toulovec provází denně návštěvníky Litomyšle.


Rytíř Toulovec provází denně návštěvníky Litomyšle. Sraz je před informačním centrem na náměstí. Na prohlídku je nutné se objednat telefonicky na čísle 777 637 888 nebo e-mailem info@rytirLITOMYSL.cz. Zážitkové provázení s rytířem v Litomyšli je unikátní projekt, který získal 2. místo v Pardubickém kraji.

Rytíř z Litomyšle provází děti i dospělé renesančním městem. Největší zájem je o zámecký areál, lidé chtějí na věže a do tajuplných uliček. Vyslechnou si legendy a příběhy zejména těchto osobností: Bedřicha Smetany, Aloise Jiráska, Boženy Němcové, Olbrama Zoubka a dalších. Video rytíře je na stránkách www.rytirlitomysl.cz/galerie.

Návštěvníci Litomyšle s rytířem navštěvují staré památky i novou architekturu. Zájem je o stylové hospody, věže a sklepení. Gotický muž ve zbroji v noci chodí se zapálenou loučí. Prohlídka je zábavná a je zaměřená více na zážitky, než na letopočty.

„Víte, proč se Litomyšli daří? Proč se jmenuje Litomyšl? Přijďte a prozradím vám to. Mám své město rád a řeknu vám, vše co vím i co nevím. Jen jediné mě zlobí: Když musím uskakovat plechovým vozatajům, kterých je v historickém městě moc. Vratislav z Pernštejna rozkázal vozit hnůj z náměstí za město, protože chtěl mít město pěkné. A teď není udatný člověk ve vedení města, který by tento hnůj vykázal z historické části.“ dí rytíř Toulovec.

Další zprávy z kategorie "Oznámení"

10.9.

Na konferenci sester ve Svitavách bude přednášet profesor Cyril Höschl

Letošní ročník se koná v Multifunkčním centru Fabrika ve Svitavách na téma „Úsměv sestry – upřímnost, nebo obrana? aneb Jak si poradit s pracovním přetížením a stresem?“

Oznámení celý článek
20.3.

Podpis Harmonogramu o mezinárodní spolupráci

Hotel Vista na Dolní Moravě v Pardubickém kraji se v pondělí 18. března 2019 stal zázemím pro podpis Harmonogramu spolupráce mezi několika krajskými ředitelstvími Policie ČR (dále jen KŘP) a Krajským ředitelstvím policie ve Wroclawi.

Oznámení celý článek
25.8.

Senioři, braňte se podvodům!

Důvěřivost se mnohdy skutečně nevyplácí!

Oznámení celý článek
25.10.

Pracoviště evidence obyvatel a občanských průkazů prodlouží po dobu voleb pracovní dobu

Po dobu konání předčasných parlamentních voleb bude pro mimořádné případy v provozu evidence obyvatel i pracoviště občanských průkazů na náměstí Republiky.

Oznámení celý článek
23.10.

Přijďte si zazpívat pro NADĚJI

Vstupenky za 150 Kč lze zakoupit na místě nejdříve hodinu před začátkem koncertu; výtěžek ze vstupného je věnován ve prospěch Domu pokojného stáří NADĚJE ve Vysokém Mýtě.

Oznámení celý článek
7.2.

Avízo: Galerie Univerzity Pardubice představí grafiky Tomáše Hřivnáče

Univerzita Pardubice představí ve své galerii další zajímavou osobnost české grafiky. Výstavu grafik a maleb výtvarníka Tomáše Hřivnáče otevře příští týden.

Oznámení celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting