Slavnostní koncert PKS Cantus amici

7.6.

Slavnostní koncert PKS Cantus amici

Slavnostní koncert PKS Cantus amici

Pardubický komorní sbor Cantus amici si dovoluje Vás pozvat na slavnostní koncert k 25. výročí založení, který se uskuteční již v tuto sobotu 9. června v 16 hodin v chrámu sv. Bartoloměje v Pardubicích. Stalo se téměř samozřejmostí, že příznivci sborového zpěvu v našem městě mají z čeho vybírat. V nabídce kvalitních souborů najdete sbory všech velikostí a věkových kategorií. Cantus amici patří k pardubickým hudebním stálicím už čtvrt století a za tu dobu si vybudoval bohatý repertoár skladeb duchovních i světských z různých historických období i ze současnosti. Jsou zde zahrnuta díla autorů světových (W.A. Mozart, J. Haydn, J.S.Bach, G. Verdi ) i českých (B.Smetana, A.Dvořák, B. Martinů, J.Suk ). Rádi bychom při příležitosti našich sborových narozenin posluchačům nabídli slavnostní hudební menu. "Hlavním chodem" bude mše D dur Lužanská Antonína Dvořáka, kterou doplní drobnější "lahůdky" z pera Wolfganga Amadea Mozarta. Spolu s PKS Cantus amici se sbormistrem Miloslavem Drahošem vystoupí sólisté z pardubické konzervatoře, varhanní doprovod již tradičně patří Václavu Uhlířovi. Vstupenky na koncert je možné si zakoupit v Informačním centru a v prodejně Bartolomeum. Přijďte, těšíme se na Vás!

Další zprávy z kategorie "Oznámení"

6.1.

Informace k zápisu dětí do 1. ročníků základních škol

Povinná školní docházka ve školním roce 2014-2015 začíná pro děti narozené do 31. 8. 2008. Výjimečně mohou být zapsány i děti narozené do 30. 6. 2009.

Oznámení celý článek
27.8.

Podchod v Rokycanově ulici se uzavře cyklistům

V tzv. Myší díře u polikliniky v Rokycanově ulici se totiž srazily dvě cyklistky a následky byly vážné.

Oznámení celý článek
9.11.

Lidé, buďte, prosím, shovívaví

V souvislosti s posledním rozloučením s hejtmanem Pardubického kraje Michalem Rabasem

Oznámení celý článek
12.5.

Výstava děl akademického sochaře Zdeňka Kolářského v Kostelci nad Orlicí.

Zdeněk Kolářský je významný český sochař, medailér a mistr reliéfní plastiky, autor portrétů, reliéfů, návrhů k raženým i litým medailím a mincím, mincovním ražbám, plaketám a jejich modelů, tvůrcem firemních a pamětních označení významných architektonických staveb, symbolů měst a obcí, rozsáhlé tvorby, která během uplynulých šedesáti pěti let opouštěla mistrovy ateliéry.

Oznámení celý článek
9.12.

Christmas party v Pardubicích oslaví letos 15. narozeniny s argentinským Adrianem Hourem a československou špičkou!

Zakladatel agentury DC Promo, rezident a promotér festivalu Svojšice a Christmas party působí na elektronické scéně od konce devadesátých let. Za více jak čtrnáct let supportoval několik desítek umělců světového formátu a svými aktivitami výrazně přispěl k rozvoji elektronické scény u nás!

Oznámení celý článek
12.9.

Stříbro z MČR kynologických činností

Pachové práce vyšly nejlépe ze zúčastněných soutěžících právě svitavskému kolegovi Petru Zikovi. V nich jeho pes nenašel konkurenci a zvítězil.

Oznámení celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting