Tržby společnosti Tesco Stores v České republice klesly v prvním pololetí v meziročním srovnání o 6,9 %.

Tržby společnosti Tesco Stores v České republice klesly v prvním pololetí v meziročním srovnání o 6,9 %. Pozitivní trend zpomalení poklesu se projevil ve druhém čtvrtletí finančního roku, kdy tržby v meziročním srovnání poklesly o 5 %. Rovněž meziroční tržby v celé Evropě poklesly o 5 % s mírným zlepšením ve stejném období (Q2).

“Jsem rád, že i v obtížných ekonomických podmínkách začíná náš plán přinášet výsledky pro zákazníky. Zaměření na čerstvé potraviny, představování inovací v oblasti nakupování on-line, a také práce, kterou děláme, abychom vylepšili naše obchody, se odrazily ve zlepšeném hospodaření ve druhém čtvrtletí. Věřím, že ve druhém pololetí se vrátíme na cestu k růstu“, řekl David Morris, generální ředitel Tesco Stores ČR.

Společnost Tesco
díky datům z  věrnostního programu Clubcard umí přizpůsobit nabídku sortimentu a uspořádání obchodu potřebám místních zákazníků.
32 hypermarketů po celé ČR bylo zrekonstruováno podle pilotního projektu hypermarketu v Brandýse nad Labem. Zákazníkům se v upravených prodejnách líbí především Ovoce a zelenina a významně rozšířená nabídka oblečení.
Nelze opomenou ani rekonstrukci jednoho z jejich menších supermarketů v Milovicích. Ten se stane předobrazem pro další obchody malých formátů. Má vylepšenou nabídku ovoce, zeleniny a pečiva, která je umístěna v blízkosti vstupu do obchodu. Navíc tam byla rozšířena nabídka oblečení pod značkou F&F, především oblečení pro děti.


Společnost Tesco Stores ČR, a. s. vstoupila na český trh v roce 1996. V současné době provozuje
v tuzemsku 232 obchodů, 19 čerpacích stanic a 7 obchodních center.

V roce 2012 věnoval Nadační fond Tesco více než 6 milionů korun na charitativní účely. V roce 2013 získala společnost 1. cenu za nejlepšího zaměstnavatele v kategorii Obchod od České studentské unie.

Další zprávy z kategorie "Oznámení"

31.8.

Pozor na vypnuté semafory v Pardubicích

31. srpna od 9:00 do 19:00 hodin – semafory na křižovatce ulic Teplého a Jana Palacha,

Oznámení celý článek
4.1.

Změny ve vedení chrudimské policie.

Do funkce ustanoven nový vedoucí i jeho zástupce.

Oznámení celý článek
23.5.

Poděkování

V sobotu 12. května tohoto roku jsem ztratila svoji kabelku, v níž jsem měla osobní doklady a peníze.

Oznámení celý článek
15.1.

Neziskovky, noví poslanci a senátoři jednali u kulatého stolu

Se zástupci více než desítky nevládek debatovali i krajský radní pro sociální věci a neziskový sektor Pavel Šotola a krajský radní pro sport, cestovní ruch, volnočasové aktivity a informatiku René Živný.

Oznámení celý článek
23.7.

Výsledky kontrol drůbežího masa budou i na webu

V jedné zásilce mražených kuřecích stehenních řízků od polské firmy bylo zjištěno trojnásobné překročení limitu pro lék doxycyklin. Okamžitě po zjištění byla část zásilky ve skladě pozastavena a ostatní stahována z tržní sítě. Pro dovozce to znamená výrobek tzv. neškodně odstranit, tj. zlikvidovat.

Oznámení celý článek
15.7.

Upozorňujeme veřejnost na blížící se stavební práce před areálem Pardubické nemocnice, při nichž dojde k některým omezením.

Překop vozovky po polovinách za uzavírky jednoho jízdního pruhu, překop vozovky a chodníku u objektu Nemocnice Pardubického kraje bude realizován ve dnech pracovního volna a klidu, následně bude realizován překop chodníku na druhé straně vozovky.

Oznámení celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting