Univerzita Pardubice představí unikátní výstavu

4.2.

Univerzita Pardubice představí unikátní výstavu

 Univerzita Pardubice v rámci svého programu k 30. výročí sametové revoluce představí unikátní výstavu ZA VAŠI A NAŠI SVOBODU 1968 – 2018. 
Soubor více než dvaceti rozhovorů s občany států Východního bloku, kteří v roce 1968 odvážně protestovali proti invazi vojsk do Československa, je putovní. Možnost vidět tuto expozici už měli například lidé v Praze, v Brně, ve Washingtonu nebo v Kyjevě. Osudy, vzpomínky pamětníků a fotografie společně s dokumenty ze sovětských, polských, maďarských, německých, bulharských a českých archivů bezpečnostních složek a osobních archivů shromáždili během deseti let badatelé Ústavu pro studium totalitních režimů v Praze. Výstava je součástí programu Univerzity Pardubice k 30. výročí sametové revoluce.
Na vernisáži promluví prorektorka pro rozvoj Univerzity Pardubice ANDREA KOBLÍŽKOVÁ, jeden z autorů výstavy ADAM HRADILEK z Ústavu pro studium totalitních režimů v Praze a senátorka MILUŠE HORSKÁ, která nad výstavou převzala záštitu.  
KDY: 31. 1. - 8. 3. 2019, VERNISÁŽ pondělí 4. 2. 2019 v 16 hodin  KDE: foyer Auly Arnošta z Pardubic  

Další zprávy z kategorie "Oznámení"

24.6.

Autocentrum BARTH otevřelo v Pardubicích nové showromy ŠKODA a Volkswagen

Nový areál patří mezi nejmodernější v České republice Celková prodejní a servisní plocha přesahuje 22 000 m2

Oznámení celý článek
26.1.

Stodvanáctka všude kolem nás

Zapojte fantazii, důvtip i recesi a připomeňte si s námi den stodvanáctky trochu netradičně.

Oznámení celý článek
26.11.

Světoznámá parfumerie Douglas ve středu otevřela novou prodejnu v OC Futurum Hradec Králové

Obyvatelé Královéhradeckého i Pardubického kraje se tak poprvé v oblasti východních Čech dočkali prvotřídních kosmetických a zkrášlujících přípravků a také poradenství, které Douglas nabízí.

Oznámení celý článek
7.11.

Zahájena dražba oceněných obrázků z BasketMalování

Kompletní výtěžek z dražby bude rozdělen mezi Pardubickou krajskou nemocnici, a.s. (dětské oddělení a oddělení dětské chirurgie) a Klub interaktivního domu Pardubice, o.p.s.

Oznámení celý článek
5.9.

Benefiční festiválek

Srdečně zveme na charitativní festiválek s bohatým doprovodným programem pro celou rodinu. Vstupné je dobrovolné a výtěžek z akce bude věnován na Šarlotku a Deníska. Přijďte si užít odpoledne plné zábavy.

Oznámení celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting