Univerzita Pardubice zahajuje rekontrukci nejstarší budovy

9.8.

Univerzita Pardubice zahajuje rekontrukci nejstarší budovy

Univerzita Pardubice může zahájit rekonstrukci své nejstarší, historicky cenné a památkově chráněné budovy na náměstí Čs. legií v centru města. V úterý 9. srpna se na Univerzitě Pardubice sejdou zástupci obou smluvních stran k podpisu Smlouvy o dílo na provedení stavby. Univerzitu Pardubice zastupuje rektor prof. Ing. Miroslav Ludwig a akciovou společnost Metrostav její generální ředitel Ing. Pavel Pilát. Společnost Metrostav, a. s., zvítězila ve veřejném výběrovém řízení na dodavatele stavby, vyhlášeném 1. dubna tohoto roku, do něhož se přihlásilo 11 subjektů. Smlouva bude podepsána v zasedací místnosti rektorátu univerzity v 10:30 hodin. Nejstarší budova univerzity v centru města projde rozsáhlou rekonstrukcí díky finančním prostředkům, které Univerzita Pardubice získala z fondů Evropské unie počátkem roku na realizaci projektu s názvem Univerzitní IT pro vzdělání a výzkum (UNIT). „Vznikne zde moderní, špičkově technicky, informačně i technologicky vybavené zázemí pro výuku, výzkum a vývoj, které bude sloužit především pro studenty doktorských studijních programů, a to napříč všemi fakultami,“ popisuje rektor Miroslav Ludwig. V průběhu rekonstrukce budou odstraněny některé staré zátěže a dojde také k výraznému snížení energetické náročnosti objektu. Vlastní stavební část rekonstrukce budovy by měla být dokončena do poloviny roku 2012. Následně bude vybudována špičková informační a technologická infrastruktura, laboratoře s nejmodernějšími technologiemi, především specializovanými hardwarovými a softwarovými produkty a přístupy k elektronickým informačním zdrojům. „V objektu bude vybudováno 15 specializovaných laboratoří pro 140 studentů, 16 učeben s celkovou kapacitou 210 studentů. Zrekonstruované a rozšířené plochy tak nabídnou 4 054 m čtverečních, z toho asi polovinu budou tvořit plochy spojené s výukou či výzkumem,“ shrnuje rektor. Nové vědecko-výzkumné zázemí v celkové hodnotě téměř 300 miliónů korun, které by mělo na Univerzitě Pardubice vzniknout do konce roku 2013, významně zkvalitní univerzitní infrastrukturu pro vzdělávání úzce propojené s výzkumem a posílí IT kompetence a interdisciplinaritu vědecko-výzkumné práce a přípravy zejména mladých badatelů a studentů doktorských studijních programů. Součástí projektu je rovněž poskytování služeb v oblasti poradenství a kariérní přípravy studentů a absolventů doktorských studijních programů. Nové, doposud chybějící, zázemí tak umožní další rozvoj doktorských studijních programů Univerzity Pardubice jakožto nejvyšší formy vysokoškolského vzdělávání a přípravy mladých výzkumníků k vědecké práci. Projekt UNIT je financován z prostředků Operačního programu Výzkum a vývoj pro Inovace (OP VaVpI) v Prioritní ose 4: Infrastruktura pro výuku na vysokých školách spojenou s výzkumem. Bližší informace a kontakt: Ing. Olga Klápšťová manažer projektu telefon 466 036 700 e-mail olga.klapstova@upce.cz Ing. Valerie Wágnerová kancléřka – mluvčí Univerzity Pardubice telefon 466 036 555 e-mail promotion@upce.cz

Další zprávy z kategorie "Oznámení"

15.8.

Omezení železničního provozu v Ústí nad Orlicí

Při výluce dojde k významnému omezení kapacity této tratě v oblasti Ústí nad Orlicí. Z toho důvodu byla přijata rozsáhlá opatření a sestaven výlukový jízdní řád. Připravená opatření mají za cíl minimalizovat dopady výluky na cestující, zachovat maximum přestupních vazeb a zároveň minimalizovat přenášení zpoždění na jiná místa republiky.

Oznámení celý článek
3.9.

Pivní slavnosti jsou po roce opět tady!

V Pardubickém pivovaru se 8.9.2018 uskuteční Pivní slavnosti, kde vystoupí Nebe, Support Lesbiens, Th!s, Trautenberg, Jakub Děkan a Sto zvířat. Budou připraveny pivní soutěže, exkurze po pivovaru, dětský koutek s animátorkami a dětskými atrakcemi, pivní speciály, bohaté občerstvení a spousta zábavy.

Oznámení celý článek
3.11.

Děti, vezměte za ruku rodiče na Festival her a hraček do ABC Klubu Pardubice

Děti, vezměte své rodiče za ruku a přijďte si na Festival her a hraček vybrat a vyzkoušet zajímavé hry, které si pak můžete zakoupit a doma společně zahrát :o).

Oznámení celý článek
20.11.

Vernisáž výstavy betlémů - DŘEVĚNÉ A MECHANICKÉ BETLÉMY a DŘEVĚNÁ VERNISÁŽ *DŘÍVKA*DRÁTKY*STROJEČKY

Vybrali jsme jen betlémy dřevěné. Uvidíte figurky jak pestře malované, tak v přírodních odstínech, u nichž vynikne struktura několika druhů dřevin. Betlémy budou různého stáří a velikosti i z různých míst.

Oznámení celý článek
15.11.

Přijďte si vyrobit vánoční vrkoče

Stačí, když si s sebou přinesete větší keramický buclák nebo ozdobný květináč a společně ho dozdobíme drobnými snítkami krušpánku a osázíme hustým lesem špejlí s množstvím drobností, které mají svou symboliku nebo prostě jenom dobře chutnají.

Oznámení celý článek
29.7.

Společnost Děti sportu připravila opět pestrou nabídku příměstských táborů

Na výběr jsou například.: Gormiti, Hello Kitty, Madagaskar, Olympijské hry, Redakce, Laboratoř, Spiderman, Harry Potter, Partička, Rychle a zběsile a další...

Oznámení celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting