V Labské za arénou zmizí jednosměrný provoz

8.10.

V Labské za arénou zmizí jednosměrný provoz

Přes dva týdny platí u pardubické Enteria areny v době konání nejrůznějších kulturních a sportovních akcí pozměněný parkovací systém. Motoristé již svá vozidla neodstaví podél ulic Sukova a Hradecká, vyhrazena jim naopak byla nová stání v ulicích Labská a U Stadionu, které během akcí v aréně fungovaly jako ulice jednosměrné. Po ověření systému v praxi zůstane ulice U Stadionu jednosměrná, do Labské se vrátí provoz v obou směrech.
„Každou změnu je třeba uvést do praxe, vyzkoušet, vyhodnotit a poté případně upravit. Jak se ukázalo, i navzdory automobilům odstaveným podél jedné strany ulice Labská v části za arénou je možné původní obousměrný provoz této komunikace zachovat a umožnit tak řidičům, aby se dostali z ulice Labská na Hradeckou i bez objíždění přes Sukovu třídu,“ popisuje mírné úpravy náměstek primátora pro dopravu Petr Kvaš. Ulice U Stadionu se tyto úpravy nedotknou, komunikace zůstane během akcí nadále jednosměrná, a stejně tak zůstávají beze změny nově zavedené odstavné plochy.
Podle vyjádření náměstka navíc náhradní místa, i přes počáteční kritiku, splnila svůj účel - počet parkovacích stání je zcela dostačující, doprava v centru klidnější. „Podle dat, která máme k dispozici, prozatím nebyla kapacita náhradních stání v rámci prvních tří domácích zápasů plně využita. Například během derby s Hradcem Králové, které bývá opravdu hojně navštěvované, zde zůstalo zhruba 50 míst volných. Nejen že se přesunem těchto parkovacích míst ze Sukovy a Hradecké ulice na přilehlé plochy kolem arény podařilo zklidnit dopravu v centru, podařilo se i plně nahradit kapacitu, na kterou byli zejména návštěvníci hokejových klání v aréně zvyklí,“ hodnotí čerstvě zavedené novinky náměstek Kvaš s tím, že svůj podíl na maximálním využití náhradních parkovacích ploch má agentura, která na tato místa dohlíží a napomáhá k lepší organizovanosti a řazení jednotlivých vozidel bez zbytečně velkých rozestupů.
Návštěvníci arény mají od poloviny září k dispozici, kromě již vyznačených parkovacích míst, místa vyhrazená po jedné straně ulic Labská a U Stadionu a na přilehlých plochách města či Nadace pro rozvoj města Pardubic. Za parkování na těchto odstavných plochách zaplatí motoristé jednorázově 30 korun.
Zdroj: pardubice.eu

Další zprávy z kategorie "Oznámení"

3.10.

Pro doklady tento týden pouze do středy

Omezený provoz čeká v tomto týdnu oddělení občanských průkazů, cestovních dokladů a evidence obyvatel pardubického magistrátu.

Oznámení celý článek
3.11.

Evropský veletrh pomaturitního a celoživotního vzdělávání Gaudeamus 2014

Zástupci sedmi fakult Univerzity Pardubice budou poskytovat na stánku 2 pavilonu G1 podrobné informace o možnostech studia a přijímacích zkouškách pro příští akademický rok 2015/2016, a to formou přednášek, osobními konzultacemi i písemnými materiály.

Oznámení celý článek
10.8.

Zastavte kácení stromů v Pardubicích!

Dnes 10. srpna 2007 v 10:00 hodin zahájí redaktoři Reflexu protestní akci proti kácení stromů.

Oznámení celý článek
15.8.

Omezení železničního provozu v Ústí nad Orlicí

Při výluce dojde k významnému omezení kapacity této tratě v oblasti Ústí nad Orlicí. Z toho důvodu byla přijata rozsáhlá opatření a sestaven výlukový jízdní řád. Připravená opatření mají za cíl minimalizovat dopady výluky na cestující, zachovat maximum přestupních vazeb a zároveň minimalizovat přenášení zpoždění na jiná místa republiky.

Oznámení celý článek
22.10.

„Loučení s ptáky v NPR Bohdanečský rybník"

Rádi Vás přivítáme kdykoli mezi 9 až 12 h. Centrem dění bude vojenský stan postavený na Polákově poloostrově.

Oznámení celý článek
7.11.

Omezení provozu ambulance očního oddělení nemocnice Pardubice

Zajištěna bude neodkladná ambulantní péče a provizorní provoz pro ústavní pohotovostní službu od 15.30 hod.

Oznámení celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting