V Labské za arénou zmizí jednosměrný provoz

8.10.

V Labské za arénou zmizí jednosměrný provoz

Přes dva týdny platí u pardubické Enteria areny v době konání nejrůznějších kulturních a sportovních akcí pozměněný parkovací systém. Motoristé již svá vozidla neodstaví podél ulic Sukova a Hradecká, vyhrazena jim naopak byla nová stání v ulicích Labská a U Stadionu, které během akcí v aréně fungovaly jako ulice jednosměrné. Po ověření systému v praxi zůstane ulice U Stadionu jednosměrná, do Labské se vrátí provoz v obou směrech.
„Každou změnu je třeba uvést do praxe, vyzkoušet, vyhodnotit a poté případně upravit. Jak se ukázalo, i navzdory automobilům odstaveným podél jedné strany ulice Labská v části za arénou je možné původní obousměrný provoz této komunikace zachovat a umožnit tak řidičům, aby se dostali z ulice Labská na Hradeckou i bez objíždění přes Sukovu třídu,“ popisuje mírné úpravy náměstek primátora pro dopravu Petr Kvaš. Ulice U Stadionu se tyto úpravy nedotknou, komunikace zůstane během akcí nadále jednosměrná, a stejně tak zůstávají beze změny nově zavedené odstavné plochy.
Podle vyjádření náměstka navíc náhradní místa, i přes počáteční kritiku, splnila svůj účel - počet parkovacích stání je zcela dostačující, doprava v centru klidnější. „Podle dat, která máme k dispozici, prozatím nebyla kapacita náhradních stání v rámci prvních tří domácích zápasů plně využita. Například během derby s Hradcem Králové, které bývá opravdu hojně navštěvované, zde zůstalo zhruba 50 míst volných. Nejen že se přesunem těchto parkovacích míst ze Sukovy a Hradecké ulice na přilehlé plochy kolem arény podařilo zklidnit dopravu v centru, podařilo se i plně nahradit kapacitu, na kterou byli zejména návštěvníci hokejových klání v aréně zvyklí,“ hodnotí čerstvě zavedené novinky náměstek Kvaš s tím, že svůj podíl na maximálním využití náhradních parkovacích ploch má agentura, která na tato místa dohlíží a napomáhá k lepší organizovanosti a řazení jednotlivých vozidel bez zbytečně velkých rozestupů.
Návštěvníci arény mají od poloviny září k dispozici, kromě již vyznačených parkovacích míst, místa vyhrazená po jedné straně ulic Labská a U Stadionu a na přilehlých plochách města či Nadace pro rozvoj města Pardubic. Za parkování na těchto odstavných plochách zaplatí motoristé jednorázově 30 korun.
Zdroj: pardubice.eu

Další zprávy z kategorie "Oznámení"

6.1.

Informace k zápisu dětí do 1. ročníků základních škol

Povinná školní docházka ve školním roce 2014-2015 začíná pro děti narozené do 31. 8. 2008. Výjimečně mohou být zapsány i děti narozené do 30. 6. 2009.

Oznámení celý článek
11.2.

O nejrychlejšího plavce Orlickoústecka s 211

Soutěž probíhá od 12.2. do 10.3. v krytém plaveckém bazénu v Ústí nad Orlicí.

Oznámení celý článek
6.11.

KONCERT PRO HOUSLE A KLAVÍR k 100. výročí vzniku Československa Petr Maceček - housle, Pavel Voráček - klavír

Koncert se koná již tento čtvrtek 8. listopadu 2018 od 18.00 hod. v hudebním sále poličského muzea. Vstupné:, 90, - Kč.

Oznámení celý článek
20.9.

Upozornění na změnu pracoviště

Odbor služby pro zbraně a bezpečnostní materiál bude mít nové působiště. Z prostor v areálu bývalé okresní vojenské správy se stěhuje na Dubinu.

Oznámení celý článek
30.4.

Upozornění pro občany města

Veškeré další dotazy zodpoví zaměstnanci SmP-Odpady a.s. na telefonních číslech 466 260 831-33.

Oznámení celý článek
12.8.

Úplné uzavírky ulic Jana Palacha a 17. listopadu

Spoje linek MHD objedou uzavřenou komunikaci od křižovatky se Staňkovou ulicí ke křižovatce u ČEZ arény i v opačném směru po určených objízdných trasách, na kterých až na níže uvedené vyjímky NEBUDOU OBSLUHOVAT nácestné zastávky

Oznámení celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting