V roubenkách na Veselém kopci v sobotu zavoní tradiční pečivo

4.9.

V roubenkách na Veselém kopci v sobotu zavoní tradiční pečivo

V sobotu 6. září můžete na Veselém Kopci zažít atmosféru staročeského Posvícení. V roubenkách zavoní tradiční pečivo, které budete moci ochutnat i nakoupit. Nebude chybět malý posvícenský jarmark se spoustou dobrot a kulturní program plný pěkné muziky, zpívání i tancování. V programu vystoupí folklorní soubory Vysočan a Vysočánek z Hlinska, žesťový kvintet Mrákotínka z Mrákotína a dudáci.

Pro malé návštěvníky zahraje loutkářský soubor z Hlinska pohádku s názvem Kašpárek v pekle. O Posvícení také poprvé   zpřístupníme drobnou, ale unikátní stavbu roubeného haltýře.

..................................................................................................................................................................................................

Kulturní vystoupení: 11,00 - 11,30 kvintet Mrákotínka hraje na pódiu*11,00 - 15,00 v areálu muzea potkáte dvojici dudáků*12,30 - 14,00 kvintet Mrákotínka hraje v areálu muzea*13,30 - 14,30 na pódiu tancují a zpívají FS Vysočan a Vysočánek* ve 13,00 a 14,30 u mlýna loutková pohádka.  Posvícení na Veselém Kopci se uskuteční 6. 9. od 10 do 15 hodin

Další zprávy z kategorie "Oznámení"

10.9.

Na konferenci sester ve Svitavách bude přednášet profesor Cyril Höschl

Letošní ročník se koná v Multifunkčním centru Fabrika ve Svitavách na téma „Úsměv sestry – upřímnost, nebo obrana? aneb Jak si poradit s pracovním přetížením a stresem?“

Oznámení celý článek
7.1.

Výkopové práce začnou 21. ledna

Tyto informace poskytla společnost Geotest.

Oznámení celý článek
23.10.

„Loučení s ptáky v NPR Bohdanečský rybník"

Loučení s ptáky je tradiční akcí v národní přírodní rezervaci Bohdanečský rybník, jejíž náplní bude pozorování ptactva stativovými dalekohledy na dně vypuštěného rybníka s výkladem, odchyt ptáků do nárazových sítí, ukázka kroužkování opeřenců a prezentace práce ochrany přírody. Rádi Vás přivítáme kdykoli mezi 9 až 12 h.

Oznámení celý článek
13.2.

Informace k zápisu do mateřských škol

Kritéria k přijímacímu řízení budou zveřejněna v březnu na webových stránkách mateřských škol. Je doporučeno podávat maximálně 2 přihlášky.

Oznámení celý článek
30.1.

Rytíř Toulovec provází denně návštěvníky Litomyšle.

Největší zájem je o zámecký areál, lidé chtějí na věže a do tajuplných uliček. Vyslechnou si legendy a příběhy zejména těchto osobností: Bedřicha Smetany, Aloise Jiráska, Boženy Němcové, Olbrama Zoubka a dalších.

Oznámení celý článek
18.8.

Dopravní podnik zahájil v srpnu prodej ročních žákovských jízdenek

Žákovskou jízdenku můžete zakoupit v některém z níže uvedených prodejních míst s Pardubickou kartou dítěte nebo využít multifunkční jízdenkové automaty (zastávka Dubina,centrum a Masarykovo nám.), případně bezhotovostně v rámci on-line dobíjení karty.

Oznámení celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting