V roubenkách na Veselém kopci v sobotu zavoní tradiční pečivo

4.9.

V roubenkách na Veselém kopci v sobotu zavoní tradiční pečivo

V sobotu 6. září můžete na Veselém Kopci zažít atmosféru staročeského Posvícení. V roubenkách zavoní tradiční pečivo, které budete moci ochutnat i nakoupit. Nebude chybět malý posvícenský jarmark se spoustou dobrot a kulturní program plný pěkné muziky, zpívání i tancování. V programu vystoupí folklorní soubory Vysočan a Vysočánek z Hlinska, žesťový kvintet Mrákotínka z Mrákotína a dudáci.

Pro malé návštěvníky zahraje loutkářský soubor z Hlinska pohádku s názvem Kašpárek v pekle. O Posvícení také poprvé   zpřístupníme drobnou, ale unikátní stavbu roubeného haltýře.

..................................................................................................................................................................................................

Kulturní vystoupení: 11,00 - 11,30 kvintet Mrákotínka hraje na pódiu*11,00 - 15,00 v areálu muzea potkáte dvojici dudáků*12,30 - 14,00 kvintet Mrákotínka hraje v areálu muzea*13,30 - 14,30 na pódiu tancují a zpívají FS Vysočan a Vysočánek* ve 13,00 a 14,30 u mlýna loutková pohádka.  Posvícení na Veselém Kopci se uskuteční 6. 9. od 10 do 15 hodin

Další zprávy z kategorie "Oznámení"

9.11.

Lidé, buďte, prosím, shovívaví

V souvislosti s posledním rozloučením s hejtmanem Pardubického kraje Michalem Rabasem

Oznámení celý článek
12.11.

Kalendář i výstava k sokolskému jubileu

Kalendář i publikaci můžete zakoupit v Turistickém informačním centru. Až do konce listopadu můžete také navštívit výstavu ve Státním okresním archivu, která je otevřená v pondělí a ve středu od 9 do 18, v úterý a ve čtvrtek od 13 do 15 a v pátek od 9 do 15 hodin.

Oznámení celý článek
27.5.

Pardubice na bruslích

Pardubice se 27. května znovu obují do bruslí.

Oznámení celý článek
17.2.

Pardubické Divadlo Exil se těší na výjimečný koncert

LONGITAL V DIVADLE EXIL – 25. 2. 2014 (19:00)

Oznámení celý článek
23.12.

Upozornění: 2. ledna bude probíhat inventura v lékárně a v prodejně zdravotnických potřeb

Lékárna i prodejna zdravotnických potřeb budou uzavřeny z důvodu inventury. Pohotovostní služba v lékárně pro veřejnost od 16.00 hod. však bude zachována.

Oznámení celý článek
9.6.

Právě vyšlo druhé číslo Zpravodaje krajské nemocnice

Co vše nabídne nadcházející 5. ročník Dne nemocnice? Jakých úspěchů dosáhli traumatologové a ortopédi? Jak pečovat hlas?

Oznámení celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting