Vánoční trhy jsou prodlouženy do 22.12.

17.12.

Vánoční trhy jsou prodlouženy do 22.12.


Kulturní centrum Pardubice oznamuje, že Vánoční trhy budou pro velký zájem prodlouženy až do čtvrté adventní neděle 22. 12. 2013.


Každý den od pondělí 16. 12. se můžete těšit na řemeslný jarmark s vánočním sortimentem, nebude chybět medovina, sušené ovoce, svařené víno ani trdelník.


Pestrá nabídka vín, sýrů, dekorací, svíček, jmelí, ozdob i šperků...
Také bude probíhat doprovodný program - dle počasí a okolností denně od 17 do 18 hodin ve stanu vedle dřevěného betléma...


Dráteník, šermíři, hudební produkce, drátenická řemeslná dílna, kde si každý může vyrobit zdarma vánoční ozdobu z drátků, pohádka kočovného loutkoherce, akustické pohlazení písničkáře Radka Píďi Bartoše...
Čtvrtý adventní víkend pak nabídne

Staročeský advent aneb řemesla a zvyky našich babiček 

Házení škrpálem, rozkrajování jablíček, výroba plovoucí svíčky a pouštění do kádě, lití vosku do vody (místo olova), drátenické mini muzeum - povídání o historii a výrobě vánočních ozdob z drátu,
kovotepectví - vyklepejte si šperk z mědi, dětská ražba mince pardubické. Materiál na jednotlivé řemeslo za minimální poplatek 20 Kč.
(řemesla a jarmark po celý den od 10.00 - 18.00, kulturní program od 17.00-18.00)

Další zprávy z kategorie "Oznámení"

21.10.

Tradiční výlov bohdanečského rybníka

Tradiční akcí, která se každým rokem pojí s výlovem Bohdanečského rybníka, je loučení s ptáky v Národní Přírodní Rezervaci Bohdanečský rybník.

Oznámení celý článek
21.1.

Nová nekuřácká kavárna nejen pro maminky s dětmi

V pondělí 14. ledna 2008 byla v Pardubicích otevřena nekuřácká kavárna nejen pro maminky s dětmi.

Oznámení celý článek
8.10.

V zámeckém parku se bude strašit

Na strašení v zámeckém parku v Medlešicích jezdí čím dál tím víc lidí. Přijíždí se pobavit malí i velcí, a aby jim čekání na strašidla rychleji uběhlo, čeká na ně i letos bohatý doprovodný program.

Oznámení celý článek
22.9.

Plánované přerušení telefonního spojení do Pardubické nemocnice

Ve středu 23. 9. 2015 a ve čtvrtek 24. 9. 2015 vždy mezi 5.00 a 6.00 hod.

Oznámení celý článek
22.9.

Pro řidičáky již bez tištěného formuláře

Tyto žádosti se již používají u řidičů, kterým je vydáván první řidičský průkaz. V praxi to znamená, že podat žádost bude muset každý osobně, neboť kvůli podpisu na místě ji nelze podat v zastoupení.

Oznámení celý článek
16.7.

V horku pozor na hořlavé kapaliny

Málokdo ví, že vysoce hořlavé kapaliny I. třídy nebezpečnosti (například benzín, aceton nebo metanol) mají teplotu vzplanutí do 21° C. To znamená, že již při této relativně nízké teplotě se z kapaliny uvolní tolik par, že se vytvoří zapalitelná směs se vzduchem.

Oznámení celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting