Zámek plný knih

20.11.

Zámek plný knih


Východočeské muzeum v Pardubicích zve na III. ročník malého knižního veletrhu nejen odborné literatury, který se opět uskuteční na pardubickém zámku 22. listopadu. Jako v uplynulých ročnících se v prostorách rytířských sálů budete moct seznámit s knižní produkcí prestižních českých a moravských kulturních institucí a malých nakladatelství

specializovaných na odbornou a regionální literaturu. Díky tomu budete mít jedinečnou příležitost prohlédnout si a koupit tituly, které obvykle na pultech knihkupců nenajdete.Jedná se především o knihy s uměleckou, historickou, archeologickou a vlastivědnou tematikou. Na své si přijdou jak studenti středních a vysokých škol zejména humanitních oborů, tak široká veřejnost se zájmem o historii a příbuzné vědy. Není bez zajímavosti, že mnoho knih bude k prodeji za snížené ceny, proto si k nám přijďte vybrat pěkný vánoční dárek. Letošní ročník potěší i numismatiky!

V 16 hodin představíme Kladské tolary Jana z Pernštejna - repliky pernštejnské mince ražené Českou mincovnou v patronaci Východočeského muzea. A nezapomněli jsme ani na milovníky starých fotografií. Veletrh zakončí beseda s paní Kateřinou Tučkovou (18 hodin), jejíž součástí bude i autorské čtení z bestselleru Žítkovské bohyně.

Rezervace nutná na emailu tetrevova@vcm.cz.

Další zprávy z kategorie "Oznámení"

17.10.

Doktor v nesnázích

Dne 3.4.2019 od 19.hod. pořádá KD Hronovická v Pardubicích skvělou divadelní komedii: Doktor v nesnázích.

Oznámení celý článek
15.7.

V létě chystáme podzim

Další Hovory o Pardubicku pak budou věnovány architektuře města či jeho historii.

Oznámení celý článek
8.10.

V zámeckém parku se bude strašit

Na strašení v zámeckém parku v Medlešicích jezdí čím dál tím víc lidí. Přijíždí se pobavit malí i velcí, a aby jim čekání na strašidla rychleji uběhlo, čeká na ně i letos bohatý doprovodný program.

Oznámení celý článek
5.2.

Pozvánka na herní víkend ve Skautském centru Na Vinici,

Akce se zúčastní i zkušení lektoři, kteří dovezou desítky nejrůznějších her a budou více než ochotni je kohokoliv naučit hrát, pomoci s výběrem vhodné hry dle požadavků účastníka, ale i vysvětlit pravidla, či poskytnout svou spoluúčast jako soupeř, nebo opora v rámci družstva.

Oznámení celý článek
14.7.

Letní dračí pohádka

Čeká Vás nejen divadlo, ale i prohlídka zámku, farmářské trhy nebo zvířata v zámecké oboře. Pohádka je zdarma.

Oznámení celý článek
20.11.

Vernisáž výstavy betlémů - DŘEVĚNÉ A MECHANICKÉ BETLÉMY a DŘEVĚNÁ VERNISÁŽ *DŘÍVKA*DRÁTKY*STROJEČKY

Vybrali jsme jen betlémy dřevěné. Uvidíte figurky jak pestře malované, tak v přírodních odstínech, u nichž vynikne struktura několika druhů dřevin. Betlémy budou různého stáří a velikosti i z různých míst.

Oznámení celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting