Zámek plný knih

20.11.

Zámek plný knih


Východočeské muzeum v Pardubicích zve na III. ročník malého knižního veletrhu nejen odborné literatury, který se opět uskuteční na pardubickém zámku 22. listopadu. Jako v uplynulých ročnících se v prostorách rytířských sálů budete moct seznámit s knižní produkcí prestižních českých a moravských kulturních institucí a malých nakladatelství

specializovaných na odbornou a regionální literaturu. Díky tomu budete mít jedinečnou příležitost prohlédnout si a koupit tituly, které obvykle na pultech knihkupců nenajdete.Jedná se především o knihy s uměleckou, historickou, archeologickou a vlastivědnou tematikou. Na své si přijdou jak studenti středních a vysokých škol zejména humanitních oborů, tak široká veřejnost se zájmem o historii a příbuzné vědy. Není bez zajímavosti, že mnoho knih bude k prodeji za snížené ceny, proto si k nám přijďte vybrat pěkný vánoční dárek. Letošní ročník potěší i numismatiky!

V 16 hodin představíme Kladské tolary Jana z Pernštejna - repliky pernštejnské mince ražené Českou mincovnou v patronaci Východočeského muzea. A nezapomněli jsme ani na milovníky starých fotografií. Veletrh zakončí beseda s paní Kateřinou Tučkovou (18 hodin), jejíž součástí bude i autorské čtení z bestselleru Žítkovské bohyně.

Rezervace nutná na emailu tetrevova@vcm.cz.

Další zprávy z kategorie "Oznámení"

25.11.

Nechte vašeho králíčka ochutnat divadelní prkna

Máte-li zájem, aby se váš ušák ochutnal prkna, která znamenají svět, prosím, kontaktuje rekvizitáře divadla na telefonních číslech 466 616 426 nebo 775 167 795 nebo 605 271 335. Zn. Spěchá!

Oznámení celý článek
15.5.

Festival vína v Paláci Pardubice

Hitem posledních let se stávají různé koncepty z gastronomického odvětví – gurmánské festivaly a podobné gastronomické události. Obchodní centrum Palác Pardubice drží krok s dobou, a tak po úspěšném druhém ročníku Festivalu sladkostí si na své přijdou i milovníci vinných sklípků. Chystá se totiž Festival vína!

Oznámení celý článek
27.10.

Informace o svozu odpadů a sběrných dvorech 28.10.

Sběrné dvory, které mají v pátek běžnou otevírací dobu (Svítkov a Dražkovice) budou v provozu bez omezení a také přistavování velkoobjemových kontejnerů po městě proběhne dle běžného harmonogramu.

Oznámení celý článek
12.9.

Stříbro z MČR kynologických činností

Pachové práce vyšly nejlépe ze zúčastněných soutěžících právě svitavskému kolegovi Petru Zikovi. V nich jeho pes nenašel konkurenci a zvítězil.

Oznámení celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting