72 dní Vladimíra Drymla v Radě Královéhradeckého kraje skončilo

23.1.

72 dní Vladimíra Drymla v Radě Královéhradeckého kraje skončilo

72 dní Vladimíra Drymla v Radě Královéhradeckého kraje skončilo

Po dvaasedmdesáti dnech včera skončilo působení Vladimíra Drymla v Radě Královéhradeckého kraje. Krajští zastupitelé jej ve čtvrtek 22. ledna odvolali z funkce prvního náměstka královéhradeckého hejtmana a krajského radního odpovědného za zdravotnictví. Pro odvolání Vladimíra Drymla hlasovalo 39 krajských zastupitelů, proti byl jeden zastupitel, 5 se zdrželo. „Pana Drymla jsem vyzval k odstoupení z obou těchto funkcí již 5. ledna a o dva dny později jej k tomu vyzvala i celá krajská rada. Náš kolega přišel kvůli střetu zájmů a svému osobnímu selhání o důvěryhodnost svých kolegů v radě i v očích veřejnosti. Tato kauza trvala kvůli postoji pana Drymla a odváděla pozornost lidí od naší každodenní práce, kterou se snažíme zlepšovat život obyvatel v našem kraji,“ řekl královéhradecký hejtman Lubomír Franc. Odvolání náměstka Drymla spustilo změny v krajské vládě: prvním náměstkem se dnes stal radní Josef Táborský, historicky první ženou v královéhradecké krajské radě se dnes stala Jana Třešňáková, která bude řídit krajské zdravotnictví. Po čtyřech letech mají křesťanští demokraté v krajské radě také náměstka hejtmana, tím se stal dlouholetý kritik výstavby administrativního centra Vladimír Derner, který byl zvolen druhým vicehejtmanem. Třetím náměstkem zastupitelé zvolili Helmuta Dohnálka z koaličního SNK-ED. S dovolením náměstků z řad koaličních stran počítala koaliční smlouva, která vznikla loni v říjnu. Vladimír Dryml je vůbec prvním politikem, který opustil královéhradeckou krajskou radu v průběhu volebního období. V minulém volebním období zastupitelé jednali o odvolání náměstka hejtmana Miloslava Plasse, kterého však zastupitelé ve funkci podrželi.

Další zprávy z kategorie "Politika"

20.9.

Piráti představují interaktivní mapu plánů pro Pardubice Pardubice, 19. září 2018

Orientaci v mapě usnadňuje rozdělení plánů do několika skupin (např. rekreace, veřejný prostor, nebo třeba MHD). Každá skupina je navíc barevně odlišena, a je tak na první pohled zřejmé, čeho se jednotlivé plány týkají i bez nutnosti zobrazovat si jejich detaily.

Politika celý článek
25.10.

Piráti budou prosazovat program z opozice

Přesunem do opozice pro Piráty práce na jejich programu nekončí. Naopak. Jak slíbili již ve své povolební strategii, budou konstruktivní opozicí.

Politika celý článek
9.4.

Zvoleno nové vedení KDU - ČSL

Předsedou byl zvolen ekolog František Weisbauer, který ve funkci pokračuje.

Politika celý článek
1.9.

Pardubický kraj a předsednictví ČR v Radě Evropské unie

S předsednictvím se Česká republika rozloučí v červnu 2009.

Politika celý článek
18.11.

Zvolena Rada Pardubického kraje

Hejtmanem Pardubického kraje se zodpovědností za všeobecný rozvoj kraje a evropské fondy se stává Mgr. Radko Martínek.

Politika celý článek
25.2.

Pardubický kraj má nového hejtmana

Zastupitelstvo novým hejtmanem zvolilo dosavadního náměstka hejtmana Ivo Tomana (ODS).

Politika celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting