Chrudimští Piráti schválili svou povolební strategii

1.10.

Chrudimští Piráti schválili svou povolební strategii

Není překvapením, že Pirátská strana jedná otevřeně a transparentně. To je i případ chrudimských Pirátů, kteří v neděli schválili povolební strategii – dokument, který stanoví vyjednávací priority Pirátů a vymezuje, s kým budou moci pirátští zastupitelé vyjednávat o případné účasti v Radě města a za jakých podmínek. Součástí strategie je i 13 konkrétních opatření, která chtějí chrudimští Piráti prosadit a z nichž minimálně 9 musí být součástí programového prohlášení případné koaliční Rady.

Naše podpora libovolné rady města je podmíněna tím, že do ní nebudou nominováni lidé nekompetentní nebo s korupční či jinak pochybnou historií. V žádném případě nepodpoříme radu s účastí subjektů ohrožujících základy liberální demokracie nebo s historickým dědictvím likvidace demokracie v této zemi, tj. zejména s účastí KSČM.“ stanoví například strategie chrudimských Pirátů.

Upřímně si nejsem jistý, že například ODS nebo SNK ED budou ochotni podpořit otevření jednání o navrácení vody do rukou města. Podle některých náznaků mají někteří problém dokonce s takovou maličkostí, jako jsou přímé přenosy ze zastupitelstva. Neumím si ani představit, že by pan Málek souhlasil s podporou pěší a cyklo dopravy a snižování rychlosti v nebezpečných úsecích“, říká lídr chrudimských Pirátů Pavel Štěpánek a dodává: „Pokud se nám ale podaří naplnit náš cíl a získat 15 procent hlasů, budou s námi muset ostatní strany o těchto tématech minimálně jednat a my jsme k takovým jednáním otevření.“

Kromě zmiňovaných témat jsou součástí zásadních témat Pirátů například zadržování vody v krajině, rozklikávací rozpočet, participativní rozpočtování nebo výstavba startovacích bytů pro mladé rodiny. Celou povolební strategii si můžete přečíst na stránkách chrudim.pirati.cz.

Další zprávy z kategorie "Politika"

3.11.

Prezident zahájil třetí návštěvu Pardubického kraje

Dalšími tématy diskuze byly například varovné scénáře uprchlické krize nebo nedostatek zaměstnanců velkých firem. V této souvislosti prezident podpořil návrh hejtmana Netolického na zřízení kontaktního místa v Zakarpatské Ukrajině pro zaměstnávání zájemců z této oblasti. Dále se hovořilo o dopravní infrastruktuře, vetování některých zákonů či přímé volbě starostů.

Politika celý článek
9.4.

Zvoleno nové vedení KDU - ČSL

Předsedou byl zvolen ekolog František Weisbauer, který ve funkci pokračuje.

Politika celý článek
29.6.

Lídrem lidovců v Královehradeckém kraji je Jiří Vitvar

Zvolili jsme si opravdu velice silný tým a čelo kandidátky jsme obsadili zkušenými lidmi.

Politika celý článek
31.10.

Primátorem Hradce Králové bude na příští čtyři roky Alexandr Hrabálek

Novým primátorem Hradce Králové se pro toto volební období stal Alexandr Hrabálek, bývalý děkan Farmaceutické fakulty Univerzity Karlovy, který byl zvolen za ODS.

Politika celý článek
17.1.

Další náhradník jde do zastupitelstva

Nastupujícím náhradníkem z této strany se ve středu 15. ledna 2013 stal Martin Macháček.

Politika celý článek
6.10.

Nezájem Čechů o politiku? Živený mýtus. Angažovat se však nechtějí

Na Pardubicku jde volit 75 procent z dotázaných Pokud bychom se měli zaměřit pouze na Pardubický kraj, pevně rozhodnuto jít k volebním urnám je 45 procent dotázaných obyvatel. Třicet procent voličů uvedlo, že do volebních místností spíše dorazí. To by znamenalo předpokládanou účast pohybující se kolem 75 procent, což dokazuje, že lidem v regionu budoucnost lhostejná není. Pro jasně negativní variantu se vyjádřila pouze 3 procenta respondentů.

Politika celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting