Chrudimští Piráti schválili svou povolební strategii

1.10.

Chrudimští Piráti schválili svou povolební strategii

Není překvapením, že Pirátská strana jedná otevřeně a transparentně. To je i případ chrudimských Pirátů, kteří v neděli schválili povolební strategii – dokument, který stanoví vyjednávací priority Pirátů a vymezuje, s kým budou moci pirátští zastupitelé vyjednávat o případné účasti v Radě města a za jakých podmínek. Součástí strategie je i 13 konkrétních opatření, která chtějí chrudimští Piráti prosadit a z nichž minimálně 9 musí být součástí programového prohlášení případné koaliční Rady.

Naše podpora libovolné rady města je podmíněna tím, že do ní nebudou nominováni lidé nekompetentní nebo s korupční či jinak pochybnou historií. V žádném případě nepodpoříme radu s účastí subjektů ohrožujících základy liberální demokracie nebo s historickým dědictvím likvidace demokracie v této zemi, tj. zejména s účastí KSČM.“ stanoví například strategie chrudimských Pirátů.

Upřímně si nejsem jistý, že například ODS nebo SNK ED budou ochotni podpořit otevření jednání o navrácení vody do rukou města. Podle některých náznaků mají někteří problém dokonce s takovou maličkostí, jako jsou přímé přenosy ze zastupitelstva. Neumím si ani představit, že by pan Málek souhlasil s podporou pěší a cyklo dopravy a snižování rychlosti v nebezpečných úsecích“, říká lídr chrudimských Pirátů Pavel Štěpánek a dodává: „Pokud se nám ale podaří naplnit náš cíl a získat 15 procent hlasů, budou s námi muset ostatní strany o těchto tématech minimálně jednat a my jsme k takovým jednáním otevření.“

Kromě zmiňovaných témat jsou součástí zásadních témat Pirátů například zadržování vody v krajině, rozklikávací rozpočet, participativní rozpočtování nebo výstavba startovacích bytů pro mladé rodiny. Celou povolební strategii si můžete přečíst na stránkách chrudim.pirati.cz.

Další zprávy z kategorie "Politika"

19.11.

Ministryně obrany přivezla dobré zprávy

Za doprovodu vicehejtmana Pardubického kraje Romana Línka jednala s představiteli armády a městských samospráv.

Politika celý článek
25.9.

Do Hlinska se sjedou starostky z celého kraje

Na tradiční pracovně-společenské setkání se sjede do Hlinska přibližně padesát starostek obcí a měst

Politika celý článek
26.3.

Pardubický kraj navštíví ministr Gandalovič

Ve čtvrtek 27. března tohoto roku přijede na oficiální návštěvu Pardubického kraje ministr zemědělství Petr Gandalovič.

Politika celý článek
4.10.

Obsazení radnic na další 4 roky je ve Vašich rukou

Ukažte spolu s námi všem úplatným politikům, že jsme schopni ovlivnit výsledek blížících se komunálních voleb.

Politika celý článek
20.9.

Piráti představují interaktivní mapu plánů pro Pardubice Pardubice, 19. září 2018

Orientaci v mapě usnadňuje rozdělení plánů do několika skupin (např. rekreace, veřejný prostor, nebo třeba MHD). Každá skupina je navíc barevně odlišena, a je tak na první pohled zřejmé, čeho se jednotlivé plány týkají i bez nutnosti zobrazovat si jejich detaily.

Politika celý článek
27.5.

ROP Severovýchod může získat dalších 600 milionů korun z Unie

Na konci června už bychom měli znát stanovisko zastupitelstev tří krajů Severovýchodu. Pokud budou souhlasit se zaplacením sankcí za ROP Severovýchod, jak požaduje ministerstvo financí, otevře se nám cesta k obnovení certifikace a tedy i k získání dalších 600 milionů korun ze Severozápadu.

Politika celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting