Chrudimští Piráti schválili svou povolební strategii

1.10.

Chrudimští Piráti schválili svou povolební strategii

Není překvapením, že Pirátská strana jedná otevřeně a transparentně. To je i případ chrudimských Pirátů, kteří v neděli schválili povolební strategii – dokument, který stanoví vyjednávací priority Pirátů a vymezuje, s kým budou moci pirátští zastupitelé vyjednávat o případné účasti v Radě města a za jakých podmínek. Součástí strategie je i 13 konkrétních opatření, která chtějí chrudimští Piráti prosadit a z nichž minimálně 9 musí být součástí programového prohlášení případné koaliční Rady.

Naše podpora libovolné rady města je podmíněna tím, že do ní nebudou nominováni lidé nekompetentní nebo s korupční či jinak pochybnou historií. V žádném případě nepodpoříme radu s účastí subjektů ohrožujících základy liberální demokracie nebo s historickým dědictvím likvidace demokracie v této zemi, tj. zejména s účastí KSČM.“ stanoví například strategie chrudimských Pirátů.

Upřímně si nejsem jistý, že například ODS nebo SNK ED budou ochotni podpořit otevření jednání o navrácení vody do rukou města. Podle některých náznaků mají někteří problém dokonce s takovou maličkostí, jako jsou přímé přenosy ze zastupitelstva. Neumím si ani představit, že by pan Málek souhlasil s podporou pěší a cyklo dopravy a snižování rychlosti v nebezpečných úsecích“, říká lídr chrudimských Pirátů Pavel Štěpánek a dodává: „Pokud se nám ale podaří naplnit náš cíl a získat 15 procent hlasů, budou s námi muset ostatní strany o těchto tématech minimálně jednat a my jsme k takovým jednáním otevření.“

Kromě zmiňovaných témat jsou součástí zásadních témat Pirátů například zadržování vody v krajině, rozklikávací rozpočet, participativní rozpočtování nebo výstavba startovacích bytů pro mladé rodiny. Celou povolební strategii si můžete přečíst na stránkách chrudim.pirati.cz.

Další zprávy z kategorie "Politika"

30.11.

Zeman ukonkčil návštěvu na vojenské střední škole

Vyzdvihl některé silné stránky armády, jako jsou například polní nemocnice či protichemické jednotky.

Politika celý článek
15.9.

V pátek se konala první z 22 veřejných předvolebních diskusí

Připomeňme, že poslední volby v Pardubickém kraji vyhrála ODS před Koalicí pro Pardubický kraj, KSČM a ČSSD.

Politika celý článek
8.7.

Prázdninové cesty hejtmana po obcích

Návštěvu Svitavska ukončí hejtman Toman prohlídkou záchranné stanice volně žijících zvířat Zelené Vendolí.

Politika celý článek
10.7.

Ministr Čunek chválil Pardubický kraj

Ministr Čunek jednal s vicehejtmanem Línkem. Čunek chválil připravenost kraje, Línek zase spolupráci s ministerstvem.

Politika celý článek
4.10.

Obsazení radnic na další 4 roky je ve Vašich rukou

Ukažte spolu s námi všem úplatným politikům, že jsme schopni ovlivnit výsledek blížících se komunálních voleb.

Politika celý článek
17.10.

Kdo jsou noví krajští zastupitelé?

Až se 21. října uskuteční ustavující jednání Zastupitelstva Pardubického kraje, usedne do lavic celá řada nových tváří, ale také zastupitelé, kteří svůj mandát v krajských volbách obhájili

Politika celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting