Chrudimští Piráti schválili svou povolební strategii

1.10.

Chrudimští Piráti schválili svou povolební strategii

Není překvapením, že Pirátská strana jedná otevřeně a transparentně. To je i případ chrudimských Pirátů, kteří v neděli schválili povolební strategii – dokument, který stanoví vyjednávací priority Pirátů a vymezuje, s kým budou moci pirátští zastupitelé vyjednávat o případné účasti v Radě města a za jakých podmínek. Součástí strategie je i 13 konkrétních opatření, která chtějí chrudimští Piráti prosadit a z nichž minimálně 9 musí být součástí programového prohlášení případné koaliční Rady.

Naše podpora libovolné rady města je podmíněna tím, že do ní nebudou nominováni lidé nekompetentní nebo s korupční či jinak pochybnou historií. V žádném případě nepodpoříme radu s účastí subjektů ohrožujících základy liberální demokracie nebo s historickým dědictvím likvidace demokracie v této zemi, tj. zejména s účastí KSČM.“ stanoví například strategie chrudimských Pirátů.

Upřímně si nejsem jistý, že například ODS nebo SNK ED budou ochotni podpořit otevření jednání o navrácení vody do rukou města. Podle některých náznaků mají někteří problém dokonce s takovou maličkostí, jako jsou přímé přenosy ze zastupitelstva. Neumím si ani představit, že by pan Málek souhlasil s podporou pěší a cyklo dopravy a snižování rychlosti v nebezpečných úsecích“, říká lídr chrudimských Pirátů Pavel Štěpánek a dodává: „Pokud se nám ale podaří naplnit náš cíl a získat 15 procent hlasů, budou s námi muset ostatní strany o těchto tématech minimálně jednat a my jsme k takovým jednáním otevření.“

Kromě zmiňovaných témat jsou součástí zásadních témat Pirátů například zadržování vody v krajině, rozklikávací rozpočet, participativní rozpočtování nebo výstavba startovacích bytů pro mladé rodiny. Celou povolební strategii si můžete přečíst na stránkách chrudim.pirati.cz.

Další zprávy z kategorie "Politika"

19.7.

Zdechovský místopředsedou výboru EP pro zaměstnanost

Europoslanec Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL) byl dnes zvolen novým místopředsedou Výboru Evropského parlamentu pro zaměstnanost a sociální věci (EMPL). Funkci hodlá využít k prosazování opatření, která povedou k podpoře flexibilního a konkurenceschopného podnikatelského prostředí bez zbytečných regulací a dalších administrativních překážek, se kterými se stále setkávají nejen Češi pracující v zahraničí.

Politika celý článek
20.9.

Středoškoláci si zvolí krajská zastupitelstva. Do Studentských voleb se zapojí i 11 škol z Pardubického kraje

Studentské volby se konají před vybranými reálnými volbami již od roku 2010. „Chceme mladým lidem přiblížit základní principy zastupitelské demokracie, seznámit je s volebním systémem České republiky a vést je k aktivnímu, zodpovědnému a sebevědomému občanství,“ popisuje cíle projektu Karel Strachota, ředitel vzdělávacího programu Jeden svět na školách ze společnosti Člověk v tísni.

Politika celý článek
3.11.

Uchytil vyzval k navýšení financí na sociální služby

K navýšení státního rozpočtu vyzval poslance a senátory královéhradecký krajský radní Miroslav Uchytil.

Politika celý článek
7.5.

Lídři osmi politických stran se utkají na zámku

Diskuse se zaměří především na témata státního dluhu a financování předvolebních slibů jednotlivých politických stran.

Politika celý článek
17.10.

Krajský justiční palác začne soudit v roce 2012

V úterý 16. října 2007 se v Praze uskutečnilo setkání vedení ministerstva spravedlnosti s představiteli krajů.

Politika celý článek
2.10.

Pardubičtí Piráti zamíří průvodem na radnici

„Svůj program chceme plnit už před volbami. Proto jsme se rozhodli, že přivedeme do pardubických ulic živou hudbu,“ vysvětluje Jan Hrubeš, sedmička na pirátské kandidátce a garant programového bodu Kultura a volný čas.

Politika celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting