ČSSD využila Třídu Míru k další petici

15.5.

ČSSD využila Třídu Míru k další petici

Lidé, kteří spokojeně procházejí po Třídě Míru, jež se na čtrnáct dní stala pěší zónou, ochotně podepisují petice, které požadují aby hlavní pardubická třída byla bulvárem bez aut napořád. Má to však jeden háček. Ten napoví oranžová barva triček, které nosí slečny s petičními archy, či internetová adresa na letácích, které k petici nabízejí - www.zelenepredmesti.cz. Zdá se, že městská opoziční strana ČSSD sáhla po lávce u Tesca jako po dalším tématu, na nějž lidé slyší. Paradoxně jim to umožnila radnice, na níž vládne pravicová koalice a na níž se o zkusmém zastavení dopravy na Třídě Míru rozhodlo. Na letácích se propaguje "vytvoření kulturního prostředí sloužícího nejen k nákupům ale i k odpočinku, kultuře a prezentaci", "vytvoření bezkolizní dopravy a klidného, bezpečného prostředí", "vytvoření bulváru pro všechny věkové kategorie", "vytvoření stinného zákoutí s multifunkčními prvky či zvýšení atraktivnosti města pro pobyt a turistický ruch". Nikde se však nelze dočíst, že za akcí stojí místní sociální demokraté. To prozradí až zmiňované internetové stránky. Ty slibují, že oficiální prezentace proměň Třídy Míru a okolí bude spuštěna 15. května v 6 hodin, ani večer však stránky žádnou prezentaci nenabízely. Kromě politicko-společenské akce využili dočasnou pěší zónu i někteří majitelé kaváren k instalování posezení, přibylo též cyklistů a inlinistů.

Další zprávy z kategorie "Politika"

5.11.

Zemřel hejtman Michal Rabas

V pondělí 5. listopadu 2007 zemřel hejtman Pardubického kraje pan Michal Rabas.

Politika celý článek
13.3.

Pardubická ČSSD: nejsou křesla, ubylo funkcí

Sled událostí posledních dnů změnil i podobu a složení pardubické radnice.

Politika celý článek
22.12.

Zastupitelé jednali o připravené fúzi nemocnic

Výše nákladů zatím ještě není upřesněna, může dosáhnout až částky blížící se 300 milionům korun. Prostředky na ozdravení a stabilizaci krajských nemocnic zatím nebyly zahrnuty do krajského rozpočtu.

Politika celý článek
9.4.

Zvoleno nové vedení KDU - ČSL

Předsedou byl zvolen ekolog František Weisbauer, který ve funkci pokračuje.

Politika celý článek
16.4.

Piráti: záměr rekonstrukce letního stadionu je největší přešlap současného vedení

Pardubičtí zastupitelé budou koncem dubna řešit problematiku letního stadionu, který je v žalostném stavu. Koalice preferuje předražený projekt rekonstrukce, Piráti vybízejí k uvážlivějšímu přístupu. Upozorňují na vysokou cenu projektu, urbanistické hledisko a navrhují všestranné využití této cenné lokality.

Politika celý článek
8.3.

Změny ve vedení pardubické radnice

Zastupitelé města Pardubic včera 7. března na svém mimořádném zasedání odhlasovali změny ve vedení pardubické radnice.

Politika celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting