ČSSD využila Třídu Míru k další petici

15.5.

ČSSD využila Třídu Míru k další petici

Lidé, kteří spokojeně procházejí po Třídě Míru, jež se na čtrnáct dní stala pěší zónou, ochotně podepisují petice, které požadují aby hlavní pardubická třída byla bulvárem bez aut napořád. Má to však jeden háček. Ten napoví oranžová barva triček, které nosí slečny s petičními archy, či internetová adresa na letácích, které k petici nabízejí - www.zelenepredmesti.cz. Zdá se, že městská opoziční strana ČSSD sáhla po lávce u Tesca jako po dalším tématu, na nějž lidé slyší. Paradoxně jim to umožnila radnice, na níž vládne pravicová koalice a na níž se o zkusmém zastavení dopravy na Třídě Míru rozhodlo. Na letácích se propaguje "vytvoření kulturního prostředí sloužícího nejen k nákupům ale i k odpočinku, kultuře a prezentaci", "vytvoření bezkolizní dopravy a klidného, bezpečného prostředí", "vytvoření bulváru pro všechny věkové kategorie", "vytvoření stinného zákoutí s multifunkčními prvky či zvýšení atraktivnosti města pro pobyt a turistický ruch". Nikde se však nelze dočíst, že za akcí stojí místní sociální demokraté. To prozradí až zmiňované internetové stránky. Ty slibují, že oficiální prezentace proměň Třídy Míru a okolí bude spuštěna 15. května v 6 hodin, ani večer však stránky žádnou prezentaci nenabízely. Kromě politicko-společenské akce využili dočasnou pěší zónu i někteří majitelé kaváren k instalování posezení, přibylo též cyklistů a inlinistů.

Další zprávy z kategorie "Politika"

1.11.

V Litomyšli je jasno - v pondělí podepíší koaliční dohodu

Dalším městem našeho kraje, v němž mají voliči jasno o povolebním uspořádání, je Litomyšl.

Politika celý článek
26.11.

Avízo: Mezinárodní konference o bezpečnostních hrozbách

Jak řeší státy bezpečnostní hrozby spojené s náboženstvím či menšinami? Od pondělí po tři dny budou v Praze odborníci řešit problémy náboženského extremismu, soužití různých náboženství a postojů evropských zemí k otázkám určujícím budoucnost Evropy. Sjede se šest desítek expertů z ČR, USA, Ruska, Ukrajiny, Belgie, Polska, Kazachstánu, Arménie nebo Estonska.

Politika celý článek
12.11.

Primátorkou Pardubic je Štěpánka Fraňková

V příštích čtyřech letech se bude na radnici věnovat problematice investic, školství, sociální politice a zdravotnictví.

Politika celý článek
26.2.

Ministr zahraničí pozval hejtmany do Černínu

Zajímali jsem se také o podmínky nájemného v Českém domě v Bruselu, kde sídlí naši zástupci.

Politika celý článek
3.7.

Poslanci ČSSD odvedli v Poslanecké sněmovně kus práce

Lídr kandidátky Miroslav Váňa stál za zrodem novely zákona, kterým se mění zákon o územním plánování a stavebním řádu.

Politika celý článek
17.7.

Česká ministerstva nakupují stále „zeleněji“

Vláda se dnes seznámila, jak jednotlivá ministerstva plní doporučení brát při nákupech ohled také na životní prostředí.

Politika celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting