Evropské peníze pomáhají kempu na Seči i Zámečku ve Vysokém Chvojně

28.5.

Evropské peníze pomáhají kempu na Seči i Zámečku ve Vysokém Chvojně

Dva projekty financované z Regionálního operačního programu NUTS II Severovýchod navštívil v rámci výjezdu po regionu hejtman Martin Netolický. Společně s radním pro zemědělství a životní prostředí Václavem Kroutilem se zúčastnil slavnostního otevření penzionu Zámeček u Vysokého Chvojna. Poté společně s radním René Živným, který má v gesci mj. i sport a cestovní ruch, pomohli otevřít sportovně – kulturní areál autokempu Seč – Pláž.


     „Na Seči i ve Vysokém Chvojně je vidět smysluplné využití peněz z evropských fondů. Každý takový projekt si zaslouží ocenění. Na Seči pomohl Regionální operační program už dříve zrekonstruovat kongresový hotel Jezerka. Na to nyní navazuje nově otevřený areál autokempu, který pomůže tuto turistickou oblasti znovu zatraktivnit,“ ocenil využití evropských peněz v cestovním ruchu hejtman. „Je třeba připomenout, že bez Regionálního operačního programu by obtížně jednotlivé obce, ale i soukromí investoři hledali finanční prostředky na obdobné akce,“ dodal Netolický.


     Ve známém autokempu na Seči vznikl na sklonku minulého roku nový sportovně-kulturní areál se hřištěm pro plážový volejbal a multifunkčním hřištěm pro odbíjenou, nohejbal, badminton a další sporty. Pro pořádání komorních kulturních akcí bylo postaveno nové pódium. Z evropských dotací bylo zaplaceno téměř 4,6 milionu korun.


     Ve Vysokém Chvojně evropské peníze 4,9 miliony korun financovaly adaptaci takzvaného Zámečku na na ubytovací zařízení typu pension o kapacitě 7 lůžek třídy *** Standard. Zámeček bude sloužit k ubytovávání hostů Lesního družstva, kteří sem přijíždějí především za mysliveckou a rybářskou turistikou. Mimo loveckou sezonu bude pension také sloužit jako centrum ekologické výchovy především pro žáky základních škol regionu.  Adaptace by měla být dokončena na konci listopadu 2013.

Další zprávy z kategorie "Politika"

23.10.

Noví krajští zastupitelé složili sliby. Kraj má novou vládu Ustavující jednání Zastupitelstva Pardubického kraje

Do svých funkcí byli zvoleni také uvolnění předsedové Kontrolního a Finančního výboru a předsedové Výboru pro IZS a Výboru pro výchovu, vzdělávání a zaměstnanost. Po zasedání zastupitelstva se premiérově v novém složení setkali také krajští radní.

Politika celý článek
12.11.

V Lanškrouně zvolili novou starostku

Zastupitelstvo rozhodlo, že rada města bude mít 7 členů, z nichž uvolněnými budou starostka a místostarosta.

Politika celý článek
19.6.

Vicehejtman Línek jedná v Bruselu

V „bruselském“ programu vicehejtmana Línka je rovněž jednání o přípravách Výboru COREPER.

Politika celý článek
6.11.

Piráti v Pardubickém kraji mají nové vedení

V pardubickém krajském sdružení jde tak o největší výměnu vedení za jeho historii, neboť dosud byla vždy zachovávána kontinuita, že někdo ze „starého“ vedení, byl součástí i „nového“ a k obměně docházelo postupně. Nyní jsou v předsednictvu samí nováčci. Zároveň se rozšířil počet místopředsedů ze dvou na čtyři a každý z nich je z jiného regionu kraje.

Politika celý článek
27.5.

ROP Severovýchod může získat dalších 600 milionů korun z Unie

Na konci června už bychom měli znát stanovisko zastupitelstev tří krajů Severovýchodu. Pokud budou souhlasit se zaplacením sankcí za ROP Severovýchod, jak požaduje ministerstvo financí, otevře se nám cesta k obnovení certifikace a tedy i k získání dalších 600 milionů korun ze Severozápadu.

Politika celý článek
9.4.

Zvoleno nové vedení KDU - ČSL

Předsedou byl zvolen ekolog František Weisbauer, který ve funkci pokračuje.

Politika celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting