Evropské peníze pomáhají kempu na Seči i Zámečku ve Vysokém Chvojně

28.5.

Evropské peníze pomáhají kempu na Seči i Zámečku ve Vysokém Chvojně

Dva projekty financované z Regionálního operačního programu NUTS II Severovýchod navštívil v rámci výjezdu po regionu hejtman Martin Netolický. Společně s radním pro zemědělství a životní prostředí Václavem Kroutilem se zúčastnil slavnostního otevření penzionu Zámeček u Vysokého Chvojna. Poté společně s radním René Živným, který má v gesci mj. i sport a cestovní ruch, pomohli otevřít sportovně – kulturní areál autokempu Seč – Pláž.


     „Na Seči i ve Vysokém Chvojně je vidět smysluplné využití peněz z evropských fondů. Každý takový projekt si zaslouží ocenění. Na Seči pomohl Regionální operační program už dříve zrekonstruovat kongresový hotel Jezerka. Na to nyní navazuje nově otevřený areál autokempu, který pomůže tuto turistickou oblasti znovu zatraktivnit,“ ocenil využití evropských peněz v cestovním ruchu hejtman. „Je třeba připomenout, že bez Regionálního operačního programu by obtížně jednotlivé obce, ale i soukromí investoři hledali finanční prostředky na obdobné akce,“ dodal Netolický.


     Ve známém autokempu na Seči vznikl na sklonku minulého roku nový sportovně-kulturní areál se hřištěm pro plážový volejbal a multifunkčním hřištěm pro odbíjenou, nohejbal, badminton a další sporty. Pro pořádání komorních kulturních akcí bylo postaveno nové pódium. Z evropských dotací bylo zaplaceno téměř 4,6 milionu korun.


     Ve Vysokém Chvojně evropské peníze 4,9 miliony korun financovaly adaptaci takzvaného Zámečku na na ubytovací zařízení typu pension o kapacitě 7 lůžek třídy *** Standard. Zámeček bude sloužit k ubytovávání hostů Lesního družstva, kteří sem přijíždějí především za mysliveckou a rybářskou turistikou. Mimo loveckou sezonu bude pension také sloužit jako centrum ekologické výchovy především pro žáky základních škol regionu.  Adaptace by měla být dokončena na konci listopadu 2013.

Další zprávy z kategorie "Politika"

26.11.

Avízo: Mezinárodní konference o bezpečnostních hrozbách

Jak řeší státy bezpečnostní hrozby spojené s náboženstvím či menšinami? Od pondělí po tři dny budou v Praze odborníci řešit problémy náboženského extremismu, soužití různých náboženství a postojů evropských zemí k otázkám určujícím budoucnost Evropy. Sjede se šest desítek expertů z ČR, USA, Ruska, Ukrajiny, Belgie, Polska, Kazachstánu, Arménie nebo Estonska.

Politika celý článek
22.11.

Evropa se chce spojit proti šmejdům

V systému Car-pass jde o to, že každé vozidlo získá k technickému průkazu ještě svou unikátní certifikaci (car-pass), do níž se opisuje stav počitadla pokaždé, když majitel auta navštíví STK, servis apod. Historie vozidla je tak snadno dohledatelná a auto bez certifikátu neprodejné

Politika celý článek
11.12.

Miluše Horská: Je třeba posílit neziskový sektor v Česku

Na území ČR je registrováno více než 130 000 neziskových subjektů. V této sféře je zaměstnáno přes 107 tisíc lidí. Tisíce dobrovolníků odvede ročně 45 miliónů hodin práce bez nároku na honorář. „Neziskovky jsou součástí našich každodenních životů, aniž si to vždy uvědomujeme“, říká Miluše Horská, senátorka za obvod 43 Pardubice, která je zároveň i místopředsedkyní horní komory.

Politika celý článek
12.11.

V Lanškrouně zvolili novou starostku

Zastupitelstvo rozhodlo, že rada města bude mít 7 členů, z nichž uvolněnými budou starostka a místostarosta.

Politika celý článek
11.7.

Vláda schválila návrh novely zákona o podnikání v cestovním ruchu

Cílem předkládaného materiálu je především uvedení zákona do souladu s občanským zákoníkem a živnostenským zákonem. Dále pak zvýšení ochrany zákazníka týkající se úpravy povinného pojištění záruky pro případ úpadku cestovní kanceláře tak, aby nemohlo ze strany pojišťovny dojít k omezení rozsahu pojistného plnění. V neposlední řadě pak úprava dozoru správních orgánů nad činností cestovních kanceláří a cestovních agentur a zavedení správního trestání včetně sankcí.

Politika celý článek
15.2.

Pirátům jde o zdraví obyvatel Pardubic, náměstkyni pro životní prostředí o zájmy elektrárny

Pardubičtí Piráti prosazují, aby město odmítlo udělení výjimek na vypouštění emisí oxidů dusíku a rtuti pro Elektrárnu Chvaletice. Jejich návrh na lednovém zastupitelstvu neprošel. Místo toho vedení města v čele s ANO pro zastupitele uspořádalo prezentaci vlastníka elektrárny, firmy Sev.en EC. Stejná společnost se nedávno stala novým sponzorem pardubického hokejového klubu, který se potýká s velkými finančními problémy.

Politika celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting