Hradecká ODS se ohrazuje proti chování hnutíÍ ANO

4.3.

 Hradecká ODS se ohrazuje proti chování hnutíÍ ANO

Oblastní sdružení Občanské demokratické strany (ODS) v Hradci Králové vyjadřuje své rozpaky nad způsobem, kterým proběhla úterní návštěva předsedy vlády České republiky, předsedy hnutí ANO Andreje Babiše v Hradci Králové a na dalších místech Královéhradeckého kraje. Ačkoliv byla tato návštěva ohlášena jako návštěva premiéra, tedy jednoho z nejvyšších představitelů země, skutečný průběh cesty měl charakter spíše předvolební agitace. "Nedokážu si vysvětlit, proč se při návštěvě krajského města premiér nesetkal s jeho primátorem prof. Alexandrem Hrabálkem (ODS), ale zároveň si prostřednictvím zástupců hnutí ANO ve vedení města sjednal například návštěvu ve fotbalovém klubu FC Hradec Králové, který je ze sta procent vlastněn městem. Tento klub poté navštívil spolu se zástupci svého hnutí. Obejít takto primátora města, které se premiér chystá navštívit, je nejen neslušné, ale i věcně špatně s ohledem na protokol," formuluje názor hradecké ODS Martin Soukup, předseda klubu městských zastupitelů za tuto stranu. 
Celá situace podle něj poukazuje hned na několik problémů. Prvním je, že za veřejné prostředky byla realizována cesta, která však nesla znaky stranického turné, kde premiéra doprovázeli ministři, poslanci a další představitelé, zvolení za hnutí ANO, a k setkání s premiérem přitom nebyl pozván nejen hradecký primátor Prof. Alexandr Hrabálek, ale například ani krajský hejtman dr. Jiří Štěpán (ČSSD). "To samo o sobě vypadá jako účelová selekce politických oponentů, což je věc, kterou si Andrej Babiš může dovolit na stranické, nikoliv na premiérské návštěvě," podotýká Soukup. Upozorňuje, že další a možná ještě vážnější problém se týká vztahů v koalici, která v současné době vládne v Hradci Králové a jíž tvoří vedle ODS a hnutí Změna pro Hradec a Zelení právě i hnutí ANO. "Nemůžeme se zbavit dojmu, že nás, své koaliční partnery, naši kolegové z hnutí ANO vyměnili za stranickou poslušnost. Sami se aktivně podíleli na přípravě a realizaci návštěvy ministerského předsedy a tím se podíleli i na obejití primátora a celé ODS. Je to věc, kterou si v rámci koalice budeme muset velmi jasně vyříkat. Nedokážu si představit pokračování koalice, kde se jeden partner takto chová k druhému. Je to vážné ohrožení vzájemné důvěry i samotného koaličního projektu," uzavírá Martin Soukup.
V Hradci Králové 29.2.2020

Další zprávy z kategorie "Politika"

28.2.

Hejtman Ivo Toman přijme prvního zahraničního hosta

Poprvé od svého zvolení hejtmanem Pardubického kraje přijme Ivo Toman zahraniční delegaci.

Politika celý článek
30.4.

Piráti v Pardubickém kraji představují svého kandidáta do Evropských voleb

Pardubice, 29. dubna 2019 - Piráti v Pardubickém kraji mají také svého kandidáta do Evropských voleb. Je jim Mgr. Jiří Jansa, který by rád v Evropském parlamentu bojoval proti daňovým rájům, věnoval se regulaci systému shadow banking v evropském bankovnictví a ekonomickým tématům obecně.

Politika celý článek
25.11.

Poslankyně Jakubková a Zubová opustily klub Strany zelených

Obě poslankyně nesouhlasí s jednostranným hodnocením volebního neúspěchu, které vypracovalo předsednictvo strany.

Politika celý článek
2.10.

Pardubičtí Piráti zamíří průvodem na radnici

„Svůj program chceme plnit už před volbami. Proto jsme se rozhodli, že přivedeme do pardubických ulic živou hudbu,“ vysvětluje Jan Hrubeš, sedmička na pirátské kandidátce a garant programového bodu Kultura a volný čas.

Politika celý článek
13.9.

Snídaně s poslanci a senátory

V pondělí 17. září 2007 budou krajští radní nad šálkem kávy jednat s poslanci a senátory.

Politika celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting