Jednání v EIB byla úspěšná

13.9.

Jednání v EIB byla úspěšná

Jednání v EIB byla úspěšná

V noci z úterý na středu se z avizovaného jednání v centrále Evropské investiční banky (EIB) v Lucemburku vrátil vicehejtman Roman Línek. Spolu s vedoucím finančního odboru Krajského úřadu Pardubického kraje Oldřichem Felgrem a vedoucím reprezentace Pardubického kraje při EU v Bruselu Radkem Václavíkem zde jednal o podmínkách úvěru, který pomůže spolufinancovat evropské projekty v Pardubickém kraji. „Se čtyřhodinovým jednáním jsem výsledně spokojen. Jeli jsme na něj s deseti, z našeho pohledu důležitými připomínkami k připravované úvěrové smlouvě. U všech jsme nalezli shodu a Pardubicky kraj tak má otevřenou cestu k velmi výhodnému úvěru,“ řekl na úvod Roman Línek. A pokračoval: „Potěšila nás také pochvala, která na adresu Pardubického kraje z úst představitelů EIB pro střední Evropu zazněla. Dle jejich názoru náš kraj doposud hospodařil v porovnání s jinými kraji v ČR velmi dobře a je pro ně vítaným, solidním klientem.“ „Zejména bylo oceněno, že v sedmileté historii existence kraje máme největší procentuální podíl kapitálových výdajů oproti provozním. Znamená to, že v Pardubickém kraji peníze takzvaně neprojídáme, ale umisťujeme je do smysluplných rozvojových investic,“ dodal po návratu z Lucemburku vicehejtman Línek. Po včerejším jednání bude upravený text smlouvy podléhat na straně Pardubického kraje schválení krajským zastupitelstvem a na straně EIB správní radou této instituce. Oba schvalovací akty jsou plánovány na 20. září tohoto roku.

Další zprávy z kategorie "Politika"

11.12.

Pardubice navštívila čínská delegace

Pro potenciální investory z Asie může být napojení města, které leží navíc v samotném srdci Evropy, na důležité tranzitní trasy velmi zajímavé. Zároveň máme obrovskou devízu v podobě zdejšího mezinárodního letiště,“ sdělila náměstkyně Helena Dvořáčková.

Politika celý článek
10.5.

Občanské iniciativy vyzývají k volbě nových tváří

Další občanskou iniciativou, která se snaží o změnu české politiky je Vyměňte politiky.cz.

Politika celý článek
9.6.

Velvyslanci stráví dva dny v Pardubickém kraji

Ve skupině velvyslanců budou kromě evropských zemí například také ambasadoři Argentiny,

Politika celý článek
11.5.

Návrh ČSSD na další slevu bytů schvalován být nemohl

Tento návrh neobsahoval žádné návrhy konkrétního řešení a navíc ...

Politika celý článek
12.9.

Evropští lidovci chtějí posílit nezávislost úřadu OLAF

Europoslanec Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL) se dnes setkal s novým ředitelem evropského úřadu pro boj proti podvodům (OLAF) Villem Itäläu, aby prodiskutovali, jak zlepšit a zrychlit vyšetřování podvodů s unijními financemi. Domluvili se na užší spolupráci i zlepšení komunikace úřadu směrem k veřejnosti.

Politika celý článek
9.7.

Hejtmani poznávali pomezí krajů na kolech

Doprovod na 25 km dlouhé trase jim dělali zaměstnanci obou krajských úřadů.

Politika celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting