Jednání v EIB byla úspěšná

13.9.

Jednání v EIB byla úspěšná

Jednání v EIB byla úspěšná

V noci z úterý na středu se z avizovaného jednání v centrále Evropské investiční banky (EIB) v Lucemburku vrátil vicehejtman Roman Línek. Spolu s vedoucím finančního odboru Krajského úřadu Pardubického kraje Oldřichem Felgrem a vedoucím reprezentace Pardubického kraje při EU v Bruselu Radkem Václavíkem zde jednal o podmínkách úvěru, který pomůže spolufinancovat evropské projekty v Pardubickém kraji. „Se čtyřhodinovým jednáním jsem výsledně spokojen. Jeli jsme na něj s deseti, z našeho pohledu důležitými připomínkami k připravované úvěrové smlouvě. U všech jsme nalezli shodu a Pardubicky kraj tak má otevřenou cestu k velmi výhodnému úvěru,“ řekl na úvod Roman Línek. A pokračoval: „Potěšila nás také pochvala, která na adresu Pardubického kraje z úst představitelů EIB pro střední Evropu zazněla. Dle jejich názoru náš kraj doposud hospodařil v porovnání s jinými kraji v ČR velmi dobře a je pro ně vítaným, solidním klientem.“ „Zejména bylo oceněno, že v sedmileté historii existence kraje máme největší procentuální podíl kapitálových výdajů oproti provozním. Znamená to, že v Pardubickém kraji peníze takzvaně neprojídáme, ale umisťujeme je do smysluplných rozvojových investic,“ dodal po návratu z Lucemburku vicehejtman Línek. Po včerejším jednání bude upravený text smlouvy podléhat na straně Pardubického kraje schválení krajským zastupitelstvem a na straně EIB správní radou této instituce. Oba schvalovací akty jsou plánovány na 20. září tohoto roku.

Další zprávy z kategorie "Politika"

13.3.

Pardubická ČSSD: nejsou křesla, ubylo funkcí

Sled událostí posledních dnů změnil i podobu a složení pardubické radnice.

Politika celý článek
30.10.

Piráti v obvodech už bojují proti klientelismu

Pardubičtí Piráti byli v komunálních volbách úspěšní také v městských obvodech. Své zastupitele mají hned ve čtyřech z nich. Již během povolebních jednání se ale ukázalo, že i na této úrovni je potřeba aktivně vystupovat proti netransparentnosti, osobním zájmům a kumulování funkcí.

Politika celý článek
2.10.

Pardubičtí Piráti zamíří průvodem na radnici

„Svůj program chceme plnit už před volbami. Proto jsme se rozhodli, že přivedeme do pardubických ulic živou hudbu,“ vysvětluje Jan Hrubeš, sedmička na pirátské kandidátce a garant programového bodu Kultura a volný čas.

Politika celý článek
18.11.

Zvolena Rada Pardubického kraje

Hejtmanem Pardubického kraje se zodpovědností za všeobecný rozvoj kraje a evropské fondy se stává Mgr. Radko Martínek.

Politika celý článek
1.3.

Slzy tečou v africkém - demokratickém - Kongu

Jak se žije lidem ve východním Kongu, kde už více než deset let zuří válka?

Politika celý článek
5.3.

Hejtman hovořil s ministrem o rozvoji regionu

Hlavním důvodem jeho návštěvy je současná ekonomická krize a její dopady na kraj.

Politika celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting