Konference „Kultura ... " se uskuteční v listopadu

1.11.

Konference „Kultura ...

Konference „Kultura ...

Konference „Kultura ...

Konference „Kultura v době ekonomické krize“, kterou mělo občanské sdružení Dialog pro Pardubice pořádat v úterý 26. října na pardubickém zámku, se uskuteční v náhradním termínu. Z důvodu pokračujících jednání o vládní koalici na pardubickém magistrátu by se totiž akce nemohli zúčastnit představitelé města. „Vzhledem k tomu, že v původním termínu 26. října také zasedá Poslanecká sněmovna, což by znemožnilo účast poslanců z Pardubického kraje, jsme se rozhodli termín konference na poslední chvíli změnit,“ vysvětlil předseda sdružení Dialog pro Pardubice Jan Potůček. Náhradním termínem konference bude úterý 23. listopadu, místo konání akce – rytířské sály zámku v Pardubicích - se nemění. Další podrobnosti o programu se zájemci dozvědí na webu www.pro-pardubice.cz. „Bohužel jsme nemohli zastavit vydání inzerátu v týdeníku Sedmička, který vyšel v dnešním čísle a avizuje původní termín konference 26. října 2010. Ten už neplatí,“ upozornil již 21. října Potůček. Dialog pro Pardubice se proto i tímto způsobem omlouvá všem pozvaným hostům i účastníkům za způsobené komplikace. „Kultura v době ekonomické krize“ - podrobnosti­:

Další zprávy z kategorie "Politika"

10.4.

V Bruselu o energetice i médiích

V rámci vicehejtmanovy pracovní cesty do Bruselu se uskuteční také další setkání s některými poslanci Evropského parlamentu.

Politika celý článek
2.10.

Pardubičtí Piráti zamíří průvodem na radnici

„Svůj program chceme plnit už před volbami. Proto jsme se rozhodli, že přivedeme do pardubických ulic živou hudbu,“ vysvětluje Jan Hrubeš, sedmička na pirátské kandidátce a garant programového bodu Kultura a volný čas.

Politika celý článek
11.7.

Vláda schválila návrh novely zákona o podnikání v cestovním ruchu

Cílem předkládaného materiálu je především uvedení zákona do souladu s občanským zákoníkem a živnostenským zákonem. Dále pak zvýšení ochrany zákazníka týkající se úpravy povinného pojištění záruky pro případ úpadku cestovní kanceláře tak, aby nemohlo ze strany pojišťovny dojít k omezení rozsahu pojistného plnění. V neposlední řadě pak úprava dozoru správních orgánů nad činností cestovních kanceláří a cestovních agentur a zavedení správního trestání včetně sankcí.

Politika celý článek
20.9.

Středoškoláci si zvolí krajská zastupitelstva. Do Studentských voleb se zapojí i 11 škol z Pardubického kraje

Studentské volby se konají před vybranými reálnými volbami již od roku 2010. „Chceme mladým lidem přiblížit základní principy zastupitelské demokracie, seznámit je s volebním systémem České republiky a vést je k aktivnímu, zodpovědnému a sebevědomému občanství,“ popisuje cíle projektu Karel Strachota, ředitel vzdělávacího programu Jeden svět na školách ze společnosti Člověk v tísni.

Politika celý článek
6.11.

Piráti v Pardubickém kraji mají nové vedení

V pardubickém krajském sdružení jde tak o největší výměnu vedení za jeho historii, neboť dosud byla vždy zachovávána kontinuita, že někdo ze „starého“ vedení, byl součástí i „nového“ a k obměně docházelo postupně. Nyní jsou v předsednictvu samí nováčci. Zároveň se rozšířil počet místopředsedů ze dvou na čtyři a každý z nich je z jiného regionu kraje.

Politika celý článek
11.10.

Vládnoucí koalice bude v Pardubickém kraji složena ze čtyř subjektů

Lídr kandidátky ODS a současný místostarosta Litomyšle Michal Kortyš nejprve poděkoval za možnost účastnit se vládnoucí koalice a následně zhodnotil výsledek občanských demokratů: „Volební výsledek nás velmi potěšil. Ukázali jsme, že nejsem topící se strana a budeme se s chutí podílet na vládnutí v kraji. Máme jasný cíl, jsme čitelná strana a víme, co kraj potřebuje,“ uvedl Kortyš.

Politika celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting