Lídrem lidovců v Královehradeckém kraji je Jiří Vitvar

29.6.

Lídrem lidovců v Královehradeckém kraji je Jiří Vitvar

Lídrem lidovců v Královehradeckém kraji je Jiří Vitvar

Lidovce v Královehradeckém kraji povede do předčasných podzimních voleb zkušený a silný tým. Na krajské nominační konferenci KDU-ČSL byl do čela kandidátky zvolen Jiří Vitvar, který je okresním předsedou lidovců na Jičínsku, druhé místo obsadil krajský předseda Jiří Veselý a ze třetího místa půjde do voleb profesor Univerzity Karlovy Zbyněk Vobořil. „Zvolili jsme si opravdu velice silný tým a čelo kandidátky jsme obsadili zkušenými lidmi, od čehož si na podzim slibujeme zisk alespoň dvou mandátů,“ uvedl krajský předseda lidovců Jiří Veselý, který by chtěl společně s ostatními členy strany úspěšně navázat na loňské krajské volby. Silnou pětku doplňuje ze čtvrtého místa bývalý senátor František Bartoš a z pátého vicehejtman kraje Vladimír Derner. První zvolená pětice má bohaté zkušenosti nejen z krajské, ale také vrcholné politiky. Zároveň jde o odborníky z různých profesních oblastí. Jiří Vitvar je v současnosti zastupitelem Jičína a ředitelem úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových, Jiří Veselý je předseda zdravotního výboru kraje a primář broumovské nemocnice a Zbyněk Vobořil je chirurgem a profesorem na vysoké škole. František Bartoš je místopředseda krajského výboru KDU-ČSL a nynější náměstek hejtmana Vladimír Derner byl deset let starostou Třebechovic pod Orebem.

Další zprávy z kategorie "Politika"

13.9.

Snídaně s poslanci a senátory

V pondělí 17. září 2007 budou krajští radní nad šálkem kávy jednat s poslanci a senátory.

Politika celý článek
11.10.

Vládnoucí koalice bude v Pardubickém kraji složena ze čtyř subjektů

Lídr kandidátky ODS a současný místostarosta Litomyšle Michal Kortyš nejprve poděkoval za možnost účastnit se vládnoucí koalice a následně zhodnotil výsledek občanských demokratů: „Volební výsledek nás velmi potěšil. Ukázali jsme, že nejsem topící se strana a budeme se s chutí podílet na vládnutí v kraji. Máme jasný cíl, jsme čitelná strana a víme, co kraj potřebuje,“ uvedl Kortyš.

Politika celý článek
28.5.

Evropské peníze pomáhají kempu na Seči i Zámečku ve Vysokém Chvojně

Ve známém autokempu na Seči vznikl na sklonku minulého roku nový sportovně-kulturní areál se hřištěm pro plážový volejbal a multifunkčním hřištěm pro odbíjenou, nohejbal, badminton a další sporty. Pro pořádání komorních kulturních akcí bylo postaveno nové pódium. Z evropských dotací bylo zaplaceno téměř 4,6 milionu korun.

Politika celý článek
12.11.

V Lanškrouně zvolili novou starostku

Zastupitelstvo rozhodlo, že rada města bude mít 7 členů, z nichž uvolněnými budou starostka a místostarosta.

Politika celý článek
21.2.

Jméno nového hejtmana budeme znát již dnes

ODS na svém regionálním sněmu zvolila Ivo Tomana „frontmanem“ kandidátky pro krajské volby.

Politika celý článek
9.6.

Velvyslanci stráví dva dny v Pardubickém kraji

Ve skupině velvyslanců budou kromě evropských zemí například také ambasadoři Argentiny,

Politika celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting