Lídrem lidovců v Královehradeckém kraji je Jiří Vitvar

29.6.

Lídrem lidovců v Královehradeckém kraji je Jiří Vitvar

Lídrem lidovců v Královehradeckém kraji je Jiří Vitvar

Lidovce v Královehradeckém kraji povede do předčasných podzimních voleb zkušený a silný tým. Na krajské nominační konferenci KDU-ČSL byl do čela kandidátky zvolen Jiří Vitvar, který je okresním předsedou lidovců na Jičínsku, druhé místo obsadil krajský předseda Jiří Veselý a ze třetího místa půjde do voleb profesor Univerzity Karlovy Zbyněk Vobořil. „Zvolili jsme si opravdu velice silný tým a čelo kandidátky jsme obsadili zkušenými lidmi, od čehož si na podzim slibujeme zisk alespoň dvou mandátů,“ uvedl krajský předseda lidovců Jiří Veselý, který by chtěl společně s ostatními členy strany úspěšně navázat na loňské krajské volby. Silnou pětku doplňuje ze čtvrtého místa bývalý senátor František Bartoš a z pátého vicehejtman kraje Vladimír Derner. První zvolená pětice má bohaté zkušenosti nejen z krajské, ale také vrcholné politiky. Zároveň jde o odborníky z různých profesních oblastí. Jiří Vitvar je v současnosti zastupitelem Jičína a ředitelem úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových, Jiří Veselý je předseda zdravotního výboru kraje a primář broumovské nemocnice a Zbyněk Vobořil je chirurgem a profesorem na vysoké škole. František Bartoš je místopředseda krajského výboru KDU-ČSL a nynější náměstek hejtmana Vladimír Derner byl deset let starostou Třebechovic pod Orebem.

Další zprávy z kategorie "Politika"

1.3.

Slzy tečou v africkém - demokratickém - Kongu

Jak se žije lidem ve východním Kongu, kde už více než deset let zuří válka?

Politika celý článek
22.4.

Křivka potvrdil roli krajského lídra

Na vedoucí místo byl podle očekávání potvrzen předseda krajské organizace Pavel Křivka.

Politika celý článek
11.7.

Vláda schválila návrh novely zákona o podnikání v cestovním ruchu

Cílem předkládaného materiálu je především uvedení zákona do souladu s občanským zákoníkem a živnostenským zákonem. Dále pak zvýšení ochrany zákazníka týkající se úpravy povinného pojištění záruky pro případ úpadku cestovní kanceláře tak, aby nemohlo ze strany pojišťovny dojít k omezení rozsahu pojistného plnění. V neposlední řadě pak úprava dozoru správních orgánů nad činností cestovních kanceláří a cestovních agentur a zavedení správního trestání včetně sankcí.

Politika celý článek
11.5.

Návrh ČSSD na další slevu bytů schvalován být nemohl

Tento návrh neobsahoval žádné návrhy konkrétního řešení a navíc ...

Politika celý článek
10.4.

V Bruselu o energetice i médiích

V rámci vicehejtmanovy pracovní cesty do Bruselu se uskuteční také další setkání s některými poslanci Evropského parlamentu.

Politika celý článek
10.5.

Občanské iniciativy vyzývají k volbě nových tváří

Další občanskou iniciativou, která se snaží o změnu české politiky je Vyměňte politiky.cz.

Politika celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting