Ministr Bárta: R35 je prioritní záležitostí

17.3.

Ministr Bárta: R35 je prioritní záležitostí

Ministr Bárta: R35 je prioritní záležitostí

V pátek 11. března jednal ve Vysokém Mýtě ministr dopravy Vít Bárta se starostou města Miloslavem Souškem, dalšími představiteli samospráv a vedením Pardubického kraje. Obsahem tohoto setkání byla mimo jiné diskuse o dopravní problematice na silnici I/35, přípravě rychlostní silnice R35 a obchvatech zainteresovaných měst. Největší překážku realizace výstavby R35 vidí ministr Bárta v úseku kolem Litomyšle, kde panují rozdílné postoje k trasování této rychlostní silnice. Litomyšl zásadně preferuje trasu dál od města, proti ní se ale staví soukromý zemědělec Jan Vaňous z Bohuňovic, který v daném místě vlastní pozemky. Ministr proto vyzval k urychlenému řešení situace, což považuje za důležité i z hlediska konkurenceschopnosti naší republiky. Neexistence R35 je podle ministra limitní také pro Moravskoslezský kraj, co se týče rozvoje hospodářství a průmyslu.

Další zprávy z kategorie "Politika"

13.9.

Snídaně s poslanci a senátory

V pondělí 17. září 2007 budou krajští radní nad šálkem kávy jednat s poslanci a senátory.

Politika celý článek
11.11.

Europoslanec Zdechovský opětovně navštívil v tureckém vězení Čecha Miroslava Farkase

Europoslanec Tomáš Zdechovský už podruhé navštívil ve vězení Čecha Miroslava Farkase, který byl přesunut z vězeňského zařízení ve východotureckém Vanu do mírnějšího vězení Silivri u Istanbulu.

Politika celý článek
6.10.

Nezájem Čechů o politiku? Živený mýtus. Angažovat se však nechtějí

Na Pardubicku jde volit 75 procent z dotázaných Pokud bychom se měli zaměřit pouze na Pardubický kraj, pevně rozhodnuto jít k volebním urnám je 45 procent dotázaných obyvatel. Třicet procent voličů uvedlo, že do volebních místností spíše dorazí. To by znamenalo předpokládanou účast pohybující se kolem 75 procent, což dokazuje, že lidem v regionu budoucnost lhostejná není. Pro jasně negativní variantu se vyjádřila pouze 3 procenta respondentů.

Politika celý článek
27.5.

V Královéhradeckém kraji jsou nejvíce vidět lidovci

Díky podpoře našich příznivců se naše plakáty a billboardy dostali i do té nejzapadlejší vesnice.

Politika celý článek
22.12.

Zastupitelé jednali o připravené fúzi nemocnic

Výše nákladů zatím ještě není upřesněna, může dosáhnout až částky blížící se 300 milionům korun. Prostředky na ozdravení a stabilizaci krajských nemocnic zatím nebyly zahrnuty do krajského rozpočtu.

Politika celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting