Ministr Bárta: R35 je prioritní záležitostí

17.3.

Ministr Bárta: R35 je prioritní záležitostí

Ministr Bárta: R35 je prioritní záležitostí

V pátek 11. března jednal ve Vysokém Mýtě ministr dopravy Vít Bárta se starostou města Miloslavem Souškem, dalšími představiteli samospráv a vedením Pardubického kraje. Obsahem tohoto setkání byla mimo jiné diskuse o dopravní problematice na silnici I/35, přípravě rychlostní silnice R35 a obchvatech zainteresovaných měst. Největší překážku realizace výstavby R35 vidí ministr Bárta v úseku kolem Litomyšle, kde panují rozdílné postoje k trasování této rychlostní silnice. Litomyšl zásadně preferuje trasu dál od města, proti ní se ale staví soukromý zemědělec Jan Vaňous z Bohuňovic, který v daném místě vlastní pozemky. Ministr proto vyzval k urychlenému řešení situace, což považuje za důležité i z hlediska konkurenceschopnosti naší republiky. Neexistence R35 je podle ministra limitní také pro Moravskoslezský kraj, co se týče rozvoje hospodářství a průmyslu.

Další zprávy z kategorie "Politika"

1.10.

Chrudimští Piráti schválili svou povolební strategii

Součástí strategie je i 13 konkrétních opatření, která chtějí chrudimští Piráti prosadit a z nichž minimálně 9 musí být součástí programového prohlášení případné koaliční Rady.

Politika celý článek
1.3.

Slzy tečou v africkém - demokratickém - Kongu

Jak se žije lidem ve východním Kongu, kde už více než deset let zuří válka?

Politika celý článek
11.10.

Vládnoucí koalice bude v Pardubickém kraji složena ze čtyř subjektů

Lídr kandidátky ODS a současný místostarosta Litomyšle Michal Kortyš nejprve poděkoval za možnost účastnit se vládnoucí koalice a následně zhodnotil výsledek občanských demokratů: „Volební výsledek nás velmi potěšil. Ukázali jsme, že nejsem topící se strana a budeme se s chutí podílet na vládnutí v kraji. Máme jasný cíl, jsme čitelná strana a víme, co kraj potřebuje,“ uvedl Kortyš.

Politika celý článek
16.4.

Piráti: záměr rekonstrukce letního stadionu je největší přešlap současného vedení

Pardubičtí zastupitelé budou koncem dubna řešit problematiku letního stadionu, který je v žalostném stavu. Koalice preferuje předražený projekt rekonstrukce, Piráti vybízejí k uvážlivějšímu přístupu. Upozorňují na vysokou cenu projektu, urbanistické hledisko a navrhují všestranné využití této cenné lokality.

Politika celý článek
9.6.

Velvyslanci stráví dva dny v Pardubickém kraji

Ve skupině velvyslanců budou kromě evropských zemí například také ambasadoři Argentiny,

Politika celý článek
22.4.

Křivka potvrdil roli krajského lídra

Na vedoucí místo byl podle očekávání potvrzen předseda krajské organizace Pavel Křivka.

Politika celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting