Ministr Bárta: R35 je prioritní záležitostí

17.3.

Ministr Bárta: R35 je prioritní záležitostí

Ministr Bárta: R35 je prioritní záležitostí

V pátek 11. března jednal ve Vysokém Mýtě ministr dopravy Vít Bárta se starostou města Miloslavem Souškem, dalšími představiteli samospráv a vedením Pardubického kraje. Obsahem tohoto setkání byla mimo jiné diskuse o dopravní problematice na silnici I/35, přípravě rychlostní silnice R35 a obchvatech zainteresovaných měst. Největší překážku realizace výstavby R35 vidí ministr Bárta v úseku kolem Litomyšle, kde panují rozdílné postoje k trasování této rychlostní silnice. Litomyšl zásadně preferuje trasu dál od města, proti ní se ale staví soukromý zemědělec Jan Vaňous z Bohuňovic, který v daném místě vlastní pozemky. Ministr proto vyzval k urychlenému řešení situace, což považuje za důležité i z hlediska konkurenceschopnosti naší republiky. Neexistence R35 je podle ministra limitní také pro Moravskoslezský kraj, co se týče rozvoje hospodářství a průmyslu.

Další zprávy z kategorie "Politika"

13.9.

Snídaně s poslanci a senátory

V pondělí 17. září 2007 budou krajští radní nad šálkem kávy jednat s poslanci a senátory.

Politika celý článek
10.4.

V Bruselu o energetice i médiích

V rámci vicehejtmanovy pracovní cesty do Bruselu se uskuteční také další setkání s některými poslanci Evropského parlamentu.

Politika celý článek
15.11.

Jihočeští studenti si pozvali europoslance na besedu

První z debat se uskuteční v Písku a to v aule Obchodní akademie a Jazykové školy Písek. Je na ni zvána i široká veřejnost, kdy je potvrzená účast zhruba 120 studentů.

Politika celý článek
17.10.

Kdo jsou noví krajští zastupitelé?

Až se 21. října uskuteční ustavující jednání Zastupitelstva Pardubického kraje, usedne do lavic celá řada nových tváří, ale také zastupitelé, kteří svůj mandát v krajských volbách obhájili

Politika celý článek
17.7.

Česká ministerstva nakupují stále „zeleněji“

Vláda se dnes seznámila, jak jednotlivá ministerstva plní doporučení brát při nákupech ohled také na životní prostředí.

Politika celý článek
23.10.

Noví krajští zastupitelé složili sliby. Kraj má novou vládu Ustavující jednání Zastupitelstva Pardubického kraje

Do svých funkcí byli zvoleni také uvolnění předsedové Kontrolního a Finančního výboru a předsedové Výboru pro IZS a Výboru pro výchovu, vzdělávání a zaměstnanost. Po zasedání zastupitelstva se premiérově v novém složení setkali také krajští radní.

Politika celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting