Náměstek Línek interpeloval Barrosu

28.11.

Náměstek Línek interpeloval Barrosu

Náměstek Línek interpeloval Barrosu

Náměstek Línek interpeloval Barrosu

V rámci druhého dne 77. plenárního zasedání Výboru regionů EU (VR EU) v Bruselu reagoval na vystoupení předsedy Evropské komise (EK) José Barrosy člen národní delegace ve Výboru regionů EU a náměstek hejtmana Pardubického kraje Roman Línek. Předseda Evropské komise José Manuel Durao Barroso seznámil členy Výboru regionů EU s legislativním a pracovním programem Evropské komise pro rok 2009. Hovořil o celosvětové finanční a hospodářské krizi a o možnostech jejího řešení. „Pro řešení globální hospodářské krize je nezbytná lepší integrace a koordinace politik EU na evropské, národní i regionální úrovni. Tento proces musí odrážet potřeby všech úrovní vlád. Výbor regionů například navrhuje sladit rozpočtové programovací období s evropským volebním cyklem na bázi 5+5 let, nikoli tedy na bázi 7 let, jak je tomu nyní,“ sdělil Línek. Náměstek hejtmana mimo jiné zmínil i problematiku klimatických změn, kterou je nutné řešit již na nejnižších úrovních vlád, tedy na regionální a místní úrovni. Příkladem může být podpora využívání obnovitelné energie nebo bližší propojení Evropské investiční banky s regiony. Línek byl historicky prvním Čechem od vstupu České republiky do EU v roce 2004, kdy jménem celé skupiny Evropské lidové strany-Evropských demokratů, která tvoří nejsilnější frakci ve Výboru regionů, vystoupil v reakci na projev předsedy Evropské komise. „Ve svém vystoupení jsem také osobně i jménem české delegace pozval předsedu Evropské komise na pražský Summit evropských regionů a měst. Summit se koná ve dvouletých cyklech a tentokrát se uskuteční 5. a 6. března 2009,“ uzavřel Roman Línek.

Další zprávy z kategorie "Politika"

1.9.

Pardubický kraj a předsednictví ČR v Radě Evropské unie

S předsednictvím se Česká republika rozloučí v červnu 2009.

Politika celý článek
15.9.

V pátek se konala první z 22 veřejných předvolebních diskusí

Připomeňme, že poslední volby v Pardubickém kraji vyhrála ODS před Koalicí pro Pardubický kraj, KSČM a ČSSD.

Politika celý článek
11.5.

Návrh ČSSD na další slevu bytů schvalován být nemohl

Tento návrh neobsahoval žádné návrhy konkrétního řešení a navíc ...

Politika celý článek
8.4.

Změny na radnici pokračují personálními audity

Pardubický magistrát má od ledna nové organizační uspořádání. Reorganizací dosud ušetřil dvanáct pracovních míst

Politika celý článek
25.10.

Piráti budou prosazovat program z opozice

Přesunem do opozice pro Piráty práce na jejich programu nekončí. Naopak. Jak slíbili již ve své povolební strategii, budou konstruktivní opozicí.

Politika celý článek
11.10.

Vládnoucí koalice bude v Pardubickém kraji složena ze čtyř subjektů

Lídr kandidátky ODS a současný místostarosta Litomyšle Michal Kortyš nejprve poděkoval za možnost účastnit se vládnoucí koalice a následně zhodnotil výsledek občanských demokratů: „Volební výsledek nás velmi potěšil. Ukázali jsme, že nejsem topící se strana a budeme se s chutí podílet na vládnutí v kraji. Máme jasný cíl, jsme čitelná strana a víme, co kraj potřebuje,“ uvedl Kortyš.

Politika celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting