Náměstek Línek interpeloval Barrosu

28.11.

Náměstek Línek interpeloval Barrosu

Náměstek Línek interpeloval Barrosu

Náměstek Línek interpeloval Barrosu

V rámci druhého dne 77. plenárního zasedání Výboru regionů EU (VR EU) v Bruselu reagoval na vystoupení předsedy Evropské komise (EK) José Barrosy člen národní delegace ve Výboru regionů EU a náměstek hejtmana Pardubického kraje Roman Línek. Předseda Evropské komise José Manuel Durao Barroso seznámil členy Výboru regionů EU s legislativním a pracovním programem Evropské komise pro rok 2009. Hovořil o celosvětové finanční a hospodářské krizi a o možnostech jejího řešení. „Pro řešení globální hospodářské krize je nezbytná lepší integrace a koordinace politik EU na evropské, národní i regionální úrovni. Tento proces musí odrážet potřeby všech úrovní vlád. Výbor regionů například navrhuje sladit rozpočtové programovací období s evropským volebním cyklem na bázi 5+5 let, nikoli tedy na bázi 7 let, jak je tomu nyní,“ sdělil Línek. Náměstek hejtmana mimo jiné zmínil i problematiku klimatických změn, kterou je nutné řešit již na nejnižších úrovních vlád, tedy na regionální a místní úrovni. Příkladem může být podpora využívání obnovitelné energie nebo bližší propojení Evropské investiční banky s regiony. Línek byl historicky prvním Čechem od vstupu České republiky do EU v roce 2004, kdy jménem celé skupiny Evropské lidové strany-Evropských demokratů, která tvoří nejsilnější frakci ve Výboru regionů, vystoupil v reakci na projev předsedy Evropské komise. „Ve svém vystoupení jsem také osobně i jménem české delegace pozval předsedu Evropské komise na pražský Summit evropských regionů a měst. Summit se koná ve dvouletých cyklech a tentokrát se uskuteční 5. a 6. března 2009,“ uzavřel Roman Línek.

Další zprávy z kategorie "Politika"

12.12.

Maraton psaní dopisů obětem …

V pěti městech České republiky se 10. prosince rozběhnul Maraton psaní dopisů na podporu obětí bezpráví.

Politika celý článek
19.7.

Zdechovský místopředsedou výboru EP pro zaměstnanost

Europoslanec Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL) byl dnes zvolen novým místopředsedou Výboru Evropského parlamentu pro zaměstnanost a sociální věci (EMPL). Funkci hodlá využít k prosazování opatření, která povedou k podpoře flexibilního a konkurenceschopného podnikatelského prostředí bez zbytečných regulací a dalších administrativních překážek, se kterými se stále setkávají nejen Češi pracující v zahraničí.

Politika celý článek
31.10.

Primátorem Hradce Králové bude na příští čtyři roky Alexandr Hrabálek

Novým primátorem Hradce Králové se pro toto volební období stal Alexandr Hrabálek, bývalý děkan Farmaceutické fakulty Univerzity Karlovy, který byl zvolen za ODS.

Politika celý článek
18.6.

Politici pod palbou malých poslanců

Parlamenty, složené ze zástupců jednotlivých základních a středních škol, fungují v Pardubicích již osm let.

Politika celý článek
11.11.

Europoslanec Zdechovský opětovně navštívil v tureckém vězení Čecha Miroslava Farkase

Europoslanec Tomáš Zdechovský už podruhé navštívil ve vězení Čecha Miroslava Farkase, který byl přesunut z vězeňského zařízení ve východotureckém Vanu do mírnějšího vězení Silivri u Istanbulu.

Politika celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting