Náměstek Línek interpeloval Barrosu

28.11.

Náměstek Línek interpeloval Barrosu

Náměstek Línek interpeloval Barrosu

Náměstek Línek interpeloval Barrosu

V rámci druhého dne 77. plenárního zasedání Výboru regionů EU (VR EU) v Bruselu reagoval na vystoupení předsedy Evropské komise (EK) José Barrosy člen národní delegace ve Výboru regionů EU a náměstek hejtmana Pardubického kraje Roman Línek. Předseda Evropské komise José Manuel Durao Barroso seznámil členy Výboru regionů EU s legislativním a pracovním programem Evropské komise pro rok 2009. Hovořil o celosvětové finanční a hospodářské krizi a o možnostech jejího řešení. „Pro řešení globální hospodářské krize je nezbytná lepší integrace a koordinace politik EU na evropské, národní i regionální úrovni. Tento proces musí odrážet potřeby všech úrovní vlád. Výbor regionů například navrhuje sladit rozpočtové programovací období s evropským volebním cyklem na bázi 5+5 let, nikoli tedy na bázi 7 let, jak je tomu nyní,“ sdělil Línek. Náměstek hejtmana mimo jiné zmínil i problematiku klimatických změn, kterou je nutné řešit již na nejnižších úrovních vlád, tedy na regionální a místní úrovni. Příkladem může být podpora využívání obnovitelné energie nebo bližší propojení Evropské investiční banky s regiony. Línek byl historicky prvním Čechem od vstupu České republiky do EU v roce 2004, kdy jménem celé skupiny Evropské lidové strany-Evropských demokratů, která tvoří nejsilnější frakci ve Výboru regionů, vystoupil v reakci na projev předsedy Evropské komise. „Ve svém vystoupení jsem také osobně i jménem české delegace pozval předsedu Evropské komise na pražský Summit evropských regionů a měst. Summit se koná ve dvouletých cyklech a tentokrát se uskuteční 5. a 6. března 2009,“ uzavřel Roman Línek.

Další zprávy z kategorie "Politika"

11.1.

Přistupme k prezidentské volbě zodpovědně

Přistupujme proto k tomuto aktu s nejvyšší vážností. Zapomeňme na snahu projevit svůj nesouhlas někdy paradoxním či ironickým výběrem kandidáta.

Politika celý článek
12.9.

Prezident vyzval studenty ke kritickému myšlení

Prezidenta přivítal ředitel a dva úspěšní žáci gymnázia – vítězka celostátního kola olympiády ve francouzském jazyce Tereza Luňáková a vítěz světového finále soutěže robotů RoboRAVE Martin Schejbal.

Politika celý článek
2.4.

Dva europoslanci v Pardubicích

2. dubna se uskuteční dvě přenášky poslanců Evropského parlamentu, PhDr. Libora Roučka a MUDr. Zuzany Roithové.

Politika celý článek
11.5.

Návrh ČSSD na další slevu bytů schvalován být nemohl

Tento návrh neobsahoval žádné návrhy konkrétního řešení a navíc ...

Politika celý článek
12.11.

Primátorkou Pardubic je Štěpánka Fraňková

V příštích čtyřech letech se bude na radnici věnovat problematice investic, školství, sociální politice a zdravotnictví.

Politika celý článek
3.7.

Poslanci ČSSD odvedli v Poslanecké sněmovně kus práce

Lídr kandidátky Miroslav Váňa stál za zrodem novely zákona, kterým se mění zákon o územním plánování a stavebním řádu.

Politika celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting