Pardubice navštívila čínská delegace

11.12.

Pardubice navštívila čínská delegace

 Pardubická radnice hostila ve čtvrtek čínskou delegaci z vládní oblasti Ningbo Haishu. Výpravu, kterou vedl výkonný ředitel této vládní oblasti Wu Shengwu, přivítali v sále rady náměstkyně primátora Helena Dvořáčková a náměstek Jan Řehounek.

Čínská delegace v Pardubicích
Tématem setkání bylo především představení Pardubic jak v oblasti průmyslu, tak jako města sportu a kultury.„Kromě velkých zaměstnavatelů působících v městských průmyslových zónách jsme vyzdvihli také tradici chemie v Pardubicích a oblast výzkumu a vědy. Stranou nezůstaly ani zmínky o úspěších elektrotechnických firem působících v našem městě,“ řekl náměstek primátora Jan Řehounek. Dodal, že město obdrželo od čínské delegace pozvání do města Ningbo Haishu, kde se každoročně koná mezinárodní obchodní veletrh, kam jsou zváni také partneři ze střední a východní Evropy.

„Já jsem představila Pardubice především jako významný dopravní uzel. Pro potenciální investory z Asie může být napojení města, které leží navíc v samotném srdci Evropy, na důležité tranzitní trasy velmi zajímavé. Zároveň máme obrovskou devízu v podobě zdejšího mezinárodního letiště,“ sdělila náměstkyně Helena Dvořáčková.

Protože jsou Pardubice světoznámé i jako město perníku, obdarovala radnice hosty z Číny mimo jiné tradičními malovanými perníkovými chaloupkami. Wu Swengwu daroval za čínskou stranu pardubické radnici na oplátku fotografie vládní oblasti Ningbo Haishu, která leží zhruba 200 kilometrů od Šanghaje a čítá na 7,5 milionu lidí, a také originálně psaný vzkaz o tom, že politici mají vládnout pro své město a své lidi. 

Další zprávy z kategorie "Politika"

8.4.

Lázně Velichovky obnovily po dvouleté pauze provoz

Základem léčby zůstává ve Velichovkách místní slatina. Její zásoby jsou natolik bohaté, že ji lékaři nemusí lidově řečeno "šidit". Svým složením patří k nejkvalitnějším v ČR. "Slatina měkké i pevné tkáně protepluje, má protizánětlivé, analgetické a regenerační účinky. Je to zkrátka ideální prostředek na léčbu pohybového ústrojí. Mimo slatiny máme k dispozici bohatou paletu další léčebných procedur jako jsou vodoléčba, parafinové zábaly elektroléčba, oxygenoterapie, suché uhličité koupele, plynové injekce a další," říká lázeňský primář Prof. MUDr. Miloslav Pleskot, CSc.

Politika celý článek
23.1.

72 dní Vladimíra Drymla v Radě Královéhradeckého kraje skončilo

Pro odvolání Vladimíra Drymla hlasovalo 39 krajských zastupitelů, proti byl jeden zastupitel, 5 se zdrželo.

Politika celý článek
5.12.

Na Univerzitě Pardubice o totalitarismu

Ve středu 5. prosince odpoledne se na Univerzitě Pardubice uskuteční přednáška doc. RNDr. Martina Palouše

Politika celý článek
1.8.

Zvyšování DPH u potravin je trojský kůň

Lidé budou státem nuceni šetřit a vybírat si levnější, ale také často méně kvalitní potraviny dovezené z ciziny.

Politika celý článek
21.2.

Jméno nového hejtmana budeme znát již dnes

ODS na svém regionálním sněmu zvolila Ivo Tomana „frontmanem“ kandidátky pro krajské volby.

Politika celý článek
17.1.

Další náhradník jde do zastupitelstva

Nastupujícím náhradníkem z této strany se ve středu 15. ledna 2013 stal Martin Macháček.

Politika celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting