Pardubice navštívila čínská delegace

11.12.

Pardubice navštívila čínská delegace

 Pardubická radnice hostila ve čtvrtek čínskou delegaci z vládní oblasti Ningbo Haishu. Výpravu, kterou vedl výkonný ředitel této vládní oblasti Wu Shengwu, přivítali v sále rady náměstkyně primátora Helena Dvořáčková a náměstek Jan Řehounek.

Čínská delegace v Pardubicích
Tématem setkání bylo především představení Pardubic jak v oblasti průmyslu, tak jako města sportu a kultury.„Kromě velkých zaměstnavatelů působících v městských průmyslových zónách jsme vyzdvihli také tradici chemie v Pardubicích a oblast výzkumu a vědy. Stranou nezůstaly ani zmínky o úspěších elektrotechnických firem působících v našem městě,“ řekl náměstek primátora Jan Řehounek. Dodal, že město obdrželo od čínské delegace pozvání do města Ningbo Haishu, kde se každoročně koná mezinárodní obchodní veletrh, kam jsou zváni také partneři ze střední a východní Evropy.

„Já jsem představila Pardubice především jako významný dopravní uzel. Pro potenciální investory z Asie může být napojení města, které leží navíc v samotném srdci Evropy, na důležité tranzitní trasy velmi zajímavé. Zároveň máme obrovskou devízu v podobě zdejšího mezinárodního letiště,“ sdělila náměstkyně Helena Dvořáčková.

Protože jsou Pardubice světoznámé i jako město perníku, obdarovala radnice hosty z Číny mimo jiné tradičními malovanými perníkovými chaloupkami. Wu Swengwu daroval za čínskou stranu pardubické radnici na oplátku fotografie vládní oblasti Ningbo Haishu, která leží zhruba 200 kilometrů od Šanghaje a čítá na 7,5 milionu lidí, a také originálně psaný vzkaz o tom, že politici mají vládnout pro své město a své lidi. 

Další zprávy z kategorie "Politika"

8.4.

Změny na radnici pokračují personálními audity

Pardubický magistrát má od ledna nové organizační uspořádání. Reorganizací dosud ušetřil dvanáct pracovních míst

Politika celý článek
14.2.

Vicehejtman Línek v Bruselu

Vicehejtman Pardubického kraje Roman Línek se účastní v Bruselu plenárního zasedání této celoevropské instituce.

Politika celý článek
23.10.

Noví krajští zastupitelé složili sliby. Kraj má novou vládu Ustavující jednání Zastupitelstva Pardubického kraje

Do svých funkcí byli zvoleni také uvolnění předsedové Kontrolního a Finančního výboru a předsedové Výboru pro IZS a Výboru pro výchovu, vzdělávání a zaměstnanost. Po zasedání zastupitelstva se premiérově v novém složení setkali také krajští radní.

Politika celý článek
1.3.

Slzy tečou v africkém - demokratickém - Kongu

Jak se žije lidem ve východním Kongu, kde už více než deset let zuří válka?

Politika celý článek
11.10.

Vládnoucí koalice bude v Pardubickém kraji složena ze čtyř subjektů

Lídr kandidátky ODS a současný místostarosta Litomyšle Michal Kortyš nejprve poděkoval za možnost účastnit se vládnoucí koalice a následně zhodnotil výsledek občanských demokratů: „Volební výsledek nás velmi potěšil. Ukázali jsme, že nejsem topící se strana a budeme se s chutí podílet na vládnutí v kraji. Máme jasný cíl, jsme čitelná strana a víme, co kraj potřebuje,“ uvedl Kortyš.

Politika celý článek
11.7.

Vláda schválila návrh novely zákona o podnikání v cestovním ruchu

Cílem předkládaného materiálu je především uvedení zákona do souladu s občanským zákoníkem a živnostenským zákonem. Dále pak zvýšení ochrany zákazníka týkající se úpravy povinného pojištění záruky pro případ úpadku cestovní kanceláře tak, aby nemohlo ze strany pojišťovny dojít k omezení rozsahu pojistného plnění. V neposlední řadě pak úprava dozoru správních orgánů nad činností cestovních kanceláří a cestovních agentur a zavedení správního trestání včetně sankcí.

Politika celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting