Pardubický kraj navštívil ministr Julínek

28.4.

Pardubický kraj navštívil ministr Julínek

Celodenní návštěvu Pardubického kraje absolvoval v pátek 25. dubna ministr zdravotnictví Tomáš Julínek. Průvodcem mu byl náměstek hejtmana zodpovědný za oblast zdravotnictví Josef Janeček, v Chrudimi se k nim připojila i náměstkyně hejtmana Marie Málková. Ministr se postupně zastavil ve Svitavách, Litomyšli, Chrudimi a Pardubicích a navštívil zdejší nemocnice. S výjimkou orlickoústecké se tak seznámil se všemi akciovými nemocnicemi, které Pardubický kraj založil. Vedení této nemocnice však o schůzku s ministrem nepřišlo, zúčastnilo se setkání v Litomyšli. „Jsem rád, že vedení nemocnic, jejich zaměstnanci i představitelé jednotlivých měst slyšeli z úst pana ministra to, co se snažím říkat už několik let. Problémy zdravotnických zařízení jsou způsobené současným úhradovým systémem a poskytovanou zdravotní péči mohou ovlivnit pouze zdravotní pojišťovny. Nikoliv tedy kraj, který je pouze správcem majetku,“ uvedl k ministerské návštěvě Josef Janeček. Úhrady pojišťoven skutečně tvořily podstatnou část diskuzí, které ministr Julínek v navštívených nemocnicích absolvoval. Vedle toho byla řeč o navrhovaném zrušení poplatků pro děti do tří let věku či o programech na vzdělávání lékařů a zdravotnického personálu. Specifickým problémem diskutovaným v Pardubicích pak byla spolupráce místní nemocnice s Fakultou zdravotnických studií Univerzity Pardubice.

Další zprávy z kategorie "Politika"

18.6.

Politici pod palbou malých poslanců

Parlamenty, složené ze zástupců jednotlivých základních a středních škol, fungují v Pardubicích již osm let.

Politika celý článek
2.10.

Pardubičtí Piráti zamíří průvodem na radnici

„Svůj program chceme plnit už před volbami. Proto jsme se rozhodli, že přivedeme do pardubických ulic živou hudbu,“ vysvětluje Jan Hrubeš, sedmička na pirátské kandidátce a garant programového bodu Kultura a volný čas.

Politika celý článek
1.11.

V Litomyšli je jasno - v pondělí podepíší koaliční dohodu

Dalším městem našeho kraje, v němž mají voliči jasno o povolebním uspořádání, je Litomyšl.

Politika celý článek
29.9.

Ministr vnitra zavítal do Chrudimi

Ministr vnitra se ihned po příjezdu věnoval hasičům a policistům v přímém výkonu služby a debatoval s nimi o vybavenosti požárních stanic a policejních oddělení, početních stavech, o platech hasičů a policistů i o kvalitních uniformách.

Politika celý článek
1.11.

Konference „Kultura ... " se uskuteční v listopadu

Další podrobnosti o programu se zájemci dozvědí na webu www.pro-pardubice.cz.

Politika celý článek
8.4.

Změny na radnici pokračují personálními audity

Pardubický magistrát má od ledna nové organizační uspořádání. Reorganizací dosud ušetřil dvanáct pracovních míst

Politika celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting