Pardubický kraj navštívil ministr Julínek

28.4.

Pardubický kraj navštívil ministr Julínek

Celodenní návštěvu Pardubického kraje absolvoval v pátek 25. dubna ministr zdravotnictví Tomáš Julínek. Průvodcem mu byl náměstek hejtmana zodpovědný za oblast zdravotnictví Josef Janeček, v Chrudimi se k nim připojila i náměstkyně hejtmana Marie Málková. Ministr se postupně zastavil ve Svitavách, Litomyšli, Chrudimi a Pardubicích a navštívil zdejší nemocnice. S výjimkou orlickoústecké se tak seznámil se všemi akciovými nemocnicemi, které Pardubický kraj založil. Vedení této nemocnice však o schůzku s ministrem nepřišlo, zúčastnilo se setkání v Litomyšli. „Jsem rád, že vedení nemocnic, jejich zaměstnanci i představitelé jednotlivých měst slyšeli z úst pana ministra to, co se snažím říkat už několik let. Problémy zdravotnických zařízení jsou způsobené současným úhradovým systémem a poskytovanou zdravotní péči mohou ovlivnit pouze zdravotní pojišťovny. Nikoliv tedy kraj, který je pouze správcem majetku,“ uvedl k ministerské návštěvě Josef Janeček. Úhrady pojišťoven skutečně tvořily podstatnou část diskuzí, které ministr Julínek v navštívených nemocnicích absolvoval. Vedle toho byla řeč o navrhovaném zrušení poplatků pro děti do tří let věku či o programech na vzdělávání lékařů a zdravotnického personálu. Specifickým problémem diskutovaným v Pardubicích pak byla spolupráce místní nemocnice s Fakultou zdravotnických studií Univerzity Pardubice.

Další zprávy z kategorie "Politika"

18.11.

Zvolena Rada Pardubického kraje

Hejtmanem Pardubického kraje se zodpovědností za všeobecný rozvoj kraje a evropské fondy se stává Mgr. Radko Martínek.

Politika celý článek
11.12.

Miluše Horská: Je třeba posílit neziskový sektor v Česku

Na území ČR je registrováno více než 130 000 neziskových subjektů. V této sféře je zaměstnáno přes 107 tisíc lidí. Tisíce dobrovolníků odvede ročně 45 miliónů hodin práce bez nároku na honorář. „Neziskovky jsou součástí našich každodenních životů, aniž si to vždy uvědomujeme“, říká Miluše Horská, senátorka za obvod 43 Pardubice, která je zároveň i místopředsedkyní horní komory.

Politika celý článek
19.7.

Zdechovský místopředsedou výboru EP pro zaměstnanost

Europoslanec Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL) byl dnes zvolen novým místopředsedou Výboru Evropského parlamentu pro zaměstnanost a sociální věci (EMPL). Funkci hodlá využít k prosazování opatření, která povedou k podpoře flexibilního a konkurenceschopného podnikatelského prostředí bez zbytečných regulací a dalších administrativních překážek, se kterými se stále setkávají nejen Češi pracující v zahraničí.

Politika celý článek
15.11.

Jihočeští studenti si pozvali europoslance na besedu

První z debat se uskuteční v Písku a to v aule Obchodní akademie a Jazykové školy Písek. Je na ni zvána i široká veřejnost, kdy je potvrzená účast zhruba 120 studentů.

Politika celý článek
8.4.

Lázně Velichovky obnovily po dvouleté pauze provoz

Základem léčby zůstává ve Velichovkách místní slatina. Její zásoby jsou natolik bohaté, že ji lékaři nemusí lidově řečeno "šidit". Svým složením patří k nejkvalitnějším v ČR. "Slatina měkké i pevné tkáně protepluje, má protizánětlivé, analgetické a regenerační účinky. Je to zkrátka ideální prostředek na léčbu pohybového ústrojí. Mimo slatiny máme k dispozici bohatou paletu další léčebných procedur jako jsou vodoléčba, parafinové zábaly elektroléčba, oxygenoterapie, suché uhličité koupele, plynové injekce a další," říká lázeňský primář Prof. MUDr. Miloslav Pleskot, CSc.

Politika celý článek
18.3.

Duka a Zdechovský chtějí pomoci pronásledovaným křesťanům

Praha – Kardinál Dominik Duka a europoslanec Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL, ELS) se při svém pátečním setkání shodli, že je potřeba začít systematicky řešit situaci pronásledovaných křesťanů ve třetích zemích. Při schůzce byla domluvena další systematická spolupráce a větší koordinace aktivit. Europoslanec Zdechovský, který se problematice pronásledovaných křesťanů dlouhodobě věnuje, prosazuje zvýšení politického a ekonomického tlaku na státy, které dlouhodobě nedodržují lidská práva a náboženské svobody

Politika celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting