Pardubičtí lidovci chtějí zaútočit na dva mandáty

10.3.

Pardubičtí lidovci chtějí zaútočit na dva mandáty

Pardubičtí lidovci chtějí zaútočit na dva mandáty

Lidovci v Pardubickém kraji vyhlásili útok na dvě křesla v letošních květnových volbách do Poslanecké sněmovny. Do volebního boje nasadili na první místa kandidátky silný tandem ve složení Roman Línek a Věra Luxová. Zatímco Roman Línek sází na desetiletou praxi z krajské politiky, Věra Luxová chce své působení v politice založit na důvěře občanů v politiku a na morálních hodnotách. „Cítíme silnou podporu, které chceme v tomto roce plném voleb plně využít a naše voliče nezklamat. Za deset let na kraji se nám podařilo v rámci koaličních jednání a vládnutí docílit splnění plánů v řadě oblastí a tímto způsobem chceme pokračovat i na republikové úrovni. V našich řadách na to máme schopné lidi,“ říká ke složení kandidátní listiny KDU-ČSL v Pardubickém kraji její lídr Roman Línek Dodává rovněž, že lidovci jdou do voleb s ambicemi obsadit v dolní komoře parlamentu ideálně dvě křesla. „Ráda bych posílila důvěru v politiku KDU-ČSL a nabídla ji lidem jako slušnou alternativu k velkým stranám,“ říká ke své kandidatuře Věra Luxová, která je dvojkou na listině v Pardubickém kraji a vážnou kandidátkou na post ve sněmovně. Vedle plánů a vizí do budoucna lidovci také představili výsledky primárních voleb do Senátu v rámci obvodů v Pardubickém kraji a bilancovali desetileté působení na kraji v rámci vládnoucí koalice. „Chceme i nadále aktivně spolurozhodovat o dění v Pardubickém kraji a podílet se na projektech, které pozvednou úroveň života a budou přispívat k rozvoji celého kraje,“ dokončuje Roman Línek.

Další zprávy z kategorie "Politika"

25.11.

Hradec Králové stále hledá primátora

Při volbách do funkcí náměstků primátora uspěl pouze Vlastimil Ondráček z České strany sociálně demokratické s 19 hlasy.

Politika celý článek
20.9.

Středoškoláci si zvolí krajská zastupitelstva. Do Studentských voleb se zapojí i 11 škol z Pardubického kraje

Studentské volby se konají před vybranými reálnými volbami již od roku 2010. „Chceme mladým lidem přiblížit základní principy zastupitelské demokracie, seznámit je s volebním systémem České republiky a vést je k aktivnímu, zodpovědnému a sebevědomému občanství,“ popisuje cíle projektu Karel Strachota, ředitel vzdělávacího programu Jeden svět na školách ze společnosti Člověk v tísni.

Politika celý článek
22.4.

Křivka potvrdil roli krajského lídra

Na vedoucí místo byl podle očekávání potvrzen předseda krajské organizace Pavel Křivka.

Politika celý článek
2.11.

Jsem silný bojovník, mě nezlomí, říká Deml

"Jsem silný bojovník, jaho někdejší horolezec vím, že kde je vůle, tam je i cesta," řekl také primátor Deml při bilancování..

Politika celý článek
11.11.

Europoslanec Zdechovský opětovně navštívil v tureckém vězení Čecha Miroslava Farkase

Europoslanec Tomáš Zdechovský už podruhé navštívil ve vězení Čecha Miroslava Farkase, který byl přesunut z vězeňského zařízení ve východotureckém Vanu do mírnějšího vězení Silivri u Istanbulu.

Politika celý článek
14.6.

Radko Martínek a Roman Línek se zúčastnili Výboru regionů

Zástupcům evropských regionů a měst prezentoval zamýšlené iniciativy Evropské komise.

Politika celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting