Pardubičtí lidovci chtějí zaútočit na dva mandáty

10.3.

Pardubičtí lidovci chtějí zaútočit na dva mandáty

Pardubičtí lidovci chtějí zaútočit na dva mandáty

Lidovci v Pardubickém kraji vyhlásili útok na dvě křesla v letošních květnových volbách do Poslanecké sněmovny. Do volebního boje nasadili na první místa kandidátky silný tandem ve složení Roman Línek a Věra Luxová. Zatímco Roman Línek sází na desetiletou praxi z krajské politiky, Věra Luxová chce své působení v politice založit na důvěře občanů v politiku a na morálních hodnotách. „Cítíme silnou podporu, které chceme v tomto roce plném voleb plně využít a naše voliče nezklamat. Za deset let na kraji se nám podařilo v rámci koaličních jednání a vládnutí docílit splnění plánů v řadě oblastí a tímto způsobem chceme pokračovat i na republikové úrovni. V našich řadách na to máme schopné lidi,“ říká ke složení kandidátní listiny KDU-ČSL v Pardubickém kraji její lídr Roman Línek Dodává rovněž, že lidovci jdou do voleb s ambicemi obsadit v dolní komoře parlamentu ideálně dvě křesla. „Ráda bych posílila důvěru v politiku KDU-ČSL a nabídla ji lidem jako slušnou alternativu k velkým stranám,“ říká ke své kandidatuře Věra Luxová, která je dvojkou na listině v Pardubickém kraji a vážnou kandidátkou na post ve sněmovně. Vedle plánů a vizí do budoucna lidovci také představili výsledky primárních voleb do Senátu v rámci obvodů v Pardubickém kraji a bilancovali desetileté působení na kraji v rámci vládnoucí koalice. „Chceme i nadále aktivně spolurozhodovat o dění v Pardubickém kraji a podílet se na projektech, které pozvednou úroveň života a budou přispívat k rozvoji celého kraje,“ dokončuje Roman Línek.

Další zprávy z kategorie "Politika"

28.2.

Hejtman Ivo Toman přijme prvního zahraničního hosta

Poprvé od svého zvolení hejtmanem Pardubického kraje přijme Ivo Toman zahraniční delegaci.

Politika celý článek
6.10.

Nezájem Čechů o politiku? Živený mýtus. Angažovat se však nechtějí

Na Pardubicku jde volit 75 procent z dotázaných Pokud bychom se měli zaměřit pouze na Pardubický kraj, pevně rozhodnuto jít k volebním urnám je 45 procent dotázaných obyvatel. Třicet procent voličů uvedlo, že do volebních místností spíše dorazí. To by znamenalo předpokládanou účast pohybující se kolem 75 procent, což dokazuje, že lidem v regionu budoucnost lhostejná není. Pro jasně negativní variantu se vyjádřila pouze 3 procenta respondentů.

Politika celý článek
1.11.

V Litomyšli je jasno - v pondělí podepíší koaliční dohodu

Dalším městem našeho kraje, v němž mají voliči jasno o povolebním uspořádání, je Litomyšl.

Politika celý článek
12.9.

Prezident vyzval studenty ke kritickému myšlení

Prezidenta přivítal ředitel a dva úspěšní žáci gymnázia – vítězka celostátního kola olympiády ve francouzském jazyce Tereza Luňáková a vítěz světového finále soutěže robotů RoboRAVE Martin Schejbal.

Politika celý článek
20.9.

Piráti představují interaktivní mapu plánů pro Pardubice Pardubice, 19. září 2018

Orientaci v mapě usnadňuje rozdělení plánů do několika skupin (např. rekreace, veřejný prostor, nebo třeba MHD). Každá skupina je navíc barevně odlišena, a je tak na první pohled zřejmé, čeho se jednotlivé plány týkají i bez nutnosti zobrazovat si jejich detaily.

Politika celý článek
26.11.

Podpora kultury v Pardubicích?

Podle náměstka primátorky Františka Brendla by se dosavadní systém měl změnit.

Politika celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting