Piráti budou prosazovat program z opozice

25.10.

Piráti budou prosazovat program z opozice

Po dvou týdnech intenzivního vyjednávání o koalici se pardubičtí Piráti nakonec přesouvají do opozice. Před téměř hotovou duhovou koalicí dala ODS nakonec přednost spolupráci s někdejším největším rivalem. Piráti budou i přesto prosazovat hlavní body svého volebního programu a zároveň dohlížet na kroky nedůvěryhodné koalice.
Piráti se snažili vytvořit alternativu k nekompetentnímu vedení města z posledních čtyř let. „Měli jsme plán, měli jsme shodu na programu a vyřešené personálie. Vše skončilo na netrpělivosti a nenaplněných ambicích některých zastupitelů ODS,“ zhodnotil překvapivý konec jednání o duhové koalici lídr pardubických Pirátů Ondřej Karas. Jestliže se vedení města chopí strany, které doteď vystupovaly proti sobě, je nutné mít se na pozoru. „Přátelům starých pořádků se podařilo zcela neutralizovat doposud nejdůslednějšího opozičního zastupitele Karla Haase, který se odmítl účastnit na radě a zároveň mu loajalita k ODS neumožní ani opoziční práci. Piráti jsou nyní připraveni stát se nejsilnějším hlasem opozice, budou na rozhodnutí rady dohlížet a veřejnost o všem informovat,” dodává zastupitel za Piráty Jakub Kutílek.
Přesunem do opozice pro Piráty práce na jejich programu nekončí. Naopak. Jak slíbili již ve své povolební strategii, budou konstruktivní opozicí. Budou aktivně prosazovat svůj program, ale zároveň podporovat takové kroky vedení města, které jsou ve shodě s pirátským programem. „Být v opozici je pro nás zodpovědnost. Navíc jsme při povolebních jednáních s ostatními stranami našli shodu v řadě programových bodů, a proto věříme, že pro mnohé pirátské návrhy najdeme dostatečnou podporu,” doplnil Karas.
Mezi programové priority Pirátů patří zapojení veřejnosti do rozhodování. Právě na tom se shodli i s dalšími stranami, které nyní směřují do koalice. Podobně jako v tématech bydlení, dopravy, zeleně a vody, které jsou pro Piráty klíčové. Naopak v oblastech, ve kterých dosavadní vedení města selhávalo, jsou Piráti připraveni staronové koalici „šlapat na paty”. Jedná se zejména o nový územní plán, jehož stávající návrh chtějí Piráti zásadně přepracovat. 

Další zprávy z kategorie "Politika"

10.5.

Občanské iniciativy vyzývají k volbě nových tváří

Další občanskou iniciativou, která se snaží o změnu české politiky je Vyměňte politiky.cz.

Politika celý článek
25.9.

Do Hlinska se sjedou starostky z celého kraje

Na tradiční pracovně-společenské setkání se sjede do Hlinska přibližně padesát starostek obcí a měst

Politika celý článek
22.12.

Zastupitelé jednali o připravené fúzi nemocnic

Výše nákladů zatím ještě není upřesněna, může dosáhnout až částky blížící se 300 milionům korun. Prostředky na ozdravení a stabilizaci krajských nemocnic zatím nebyly zahrnuty do krajského rozpočtu.

Politika celý článek
11.5.

Návrh ČSSD na další slevu bytů schvalován být nemohl

Tento návrh neobsahoval žádné návrhy konkrétního řešení a navíc ...

Politika celý článek
10.4.

V Bruselu o energetice i médiích

V rámci vicehejtmanovy pracovní cesty do Bruselu se uskuteční také další setkání s některými poslanci Evropského parlamentu.

Politika celý článek
21.2.

Jméno nového hejtmana budeme znát již dnes

ODS na svém regionálním sněmu zvolila Ivo Tomana „frontmanem“ kandidátky pro krajské volby.

Politika celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting