Piráti budou prosazovat program z opozice

25.10.

Piráti budou prosazovat program z opozice

Po dvou týdnech intenzivního vyjednávání o koalici se pardubičtí Piráti nakonec přesouvají do opozice. Před téměř hotovou duhovou koalicí dala ODS nakonec přednost spolupráci s někdejším největším rivalem. Piráti budou i přesto prosazovat hlavní body svého volebního programu a zároveň dohlížet na kroky nedůvěryhodné koalice.
Piráti se snažili vytvořit alternativu k nekompetentnímu vedení města z posledních čtyř let. „Měli jsme plán, měli jsme shodu na programu a vyřešené personálie. Vše skončilo na netrpělivosti a nenaplněných ambicích některých zastupitelů ODS,“ zhodnotil překvapivý konec jednání o duhové koalici lídr pardubických Pirátů Ondřej Karas. Jestliže se vedení města chopí strany, které doteď vystupovaly proti sobě, je nutné mít se na pozoru. „Přátelům starých pořádků se podařilo zcela neutralizovat doposud nejdůslednějšího opozičního zastupitele Karla Haase, který se odmítl účastnit na radě a zároveň mu loajalita k ODS neumožní ani opoziční práci. Piráti jsou nyní připraveni stát se nejsilnějším hlasem opozice, budou na rozhodnutí rady dohlížet a veřejnost o všem informovat,” dodává zastupitel za Piráty Jakub Kutílek.
Přesunem do opozice pro Piráty práce na jejich programu nekončí. Naopak. Jak slíbili již ve své povolební strategii, budou konstruktivní opozicí. Budou aktivně prosazovat svůj program, ale zároveň podporovat takové kroky vedení města, které jsou ve shodě s pirátským programem. „Být v opozici je pro nás zodpovědnost. Navíc jsme při povolebních jednáních s ostatními stranami našli shodu v řadě programových bodů, a proto věříme, že pro mnohé pirátské návrhy najdeme dostatečnou podporu,” doplnil Karas.
Mezi programové priority Pirátů patří zapojení veřejnosti do rozhodování. Právě na tom se shodli i s dalšími stranami, které nyní směřují do koalice. Podobně jako v tématech bydlení, dopravy, zeleně a vody, které jsou pro Piráty klíčové. Naopak v oblastech, ve kterých dosavadní vedení města selhávalo, jsou Piráti připraveni staronové koalici „šlapat na paty”. Jedná se zejména o nový územní plán, jehož stávající návrh chtějí Piráti zásadně přepracovat. 

Další zprávy z kategorie "Politika"

25.9.

Do Hlinska se sjedou starostky z celého kraje

Na tradiční pracovně-společenské setkání se sjede do Hlinska přibližně padesát starostek obcí a měst

Politika celý článek
1.9.

Pardubický kraj a předsednictví ČR v Radě Evropské unie

S předsednictvím se Česká republika rozloučí v červnu 2009.

Politika celý článek
6.11.

Piráti v Pardubickém kraji mají nové vedení

V pardubickém krajském sdružení jde tak o největší výměnu vedení za jeho historii, neboť dosud byla vždy zachovávána kontinuita, že někdo ze „starého“ vedení, byl součástí i „nového“ a k obměně docházelo postupně. Nyní jsou v předsednictvu samí nováčci. Zároveň se rozšířil počet místopředsedů ze dvou na čtyři a každý z nich je z jiného regionu kraje.

Politika celý článek
2.11.

Jsem silný bojovník, mě nezlomí, říká Deml

"Jsem silný bojovník, jaho někdejší horolezec vím, že kde je vůle, tam je i cesta," řekl také primátor Deml při bilancování..

Politika celý článek
19.7.

Zdechovský místopředsedou výboru EP pro zaměstnanost

Europoslanec Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL) byl dnes zvolen novým místopředsedou Výboru Evropského parlamentu pro zaměstnanost a sociální věci (EMPL). Funkci hodlá využít k prosazování opatření, která povedou k podpoře flexibilního a konkurenceschopného podnikatelského prostředí bez zbytečných regulací a dalších administrativních překážek, se kterými se stále setkávají nejen Češi pracující v zahraničí.

Politika celý článek
30.11.

Zeman ukonkčil návštěvu na vojenské střední škole

Vyzdvihl některé silné stránky armády, jako jsou například polní nemocnice či protichemické jednotky.

Politika celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting