Piráti představují interaktivní mapu plánů pro Pardubice Pardubice, 19. září 2018

20.9.

Piráti představují interaktivní mapu plánů pro Pardubice Pardubice, 19. září 2018

​ – ​ Pardubičtí Piráti na jejich webu představují speciální interaktivní aplikaci „Mapa pirátských plánů pro Pardubice“, která názorně prezentuje jejich program pro následující volební období. Na mapě města ukazuje jednotlivé záměry, které budou Piráti v zastupitelstvech prosazovat. Kdokoliv tak má jejich program na dosah ruky a může si snadno zobrazit pirátské plány, které se týkají např. okolí jeho bydliště. Součástí aplikace je i možnost Pirátům zaslat vlastní nápady, a ovlivnit tak budoucnost Pardubic. 
Každý záměr je zobrazen na interaktivním mapovém podkladu a po rozkliknutí vysvětlí, co přesně Piráti v daném místě chtějí podniknout, včetně názorné ilustrace. „​ Mapa pirátských plánů přehledně zobrazuje, co chceme v Pardubicích změnit, a zároveň dává lidem možnost nám poslat vlastní nápady, které po vyhodnocení případně zařadíme,
​ “ říká Filip Vařecha, garant oblasti participace a autor webové aplikace. 
Piráti budou v zastupitelstvu prosazovat rozšířenou verzi aplikace, která bude usnadňovat koordinaci městských projektů. Do užívání aplikace plánují zapojit nejen město a jeho obvody, ale také další účastníky projektového řízení, jako je ŘSD nebo VAK. „​ Chceme, aby podobná aplikace vznikla i pro projektové plánování na úrovni města Pardubice. Dnes se často stává, že levá ruka neví, co dělá pravá. Výsledkem bývá, že nově zrekonstruovaná ulice se po půl roce musí rozkopat, protože si nikdo neuvědomil, že pod ní vede kanalizace, kterou je nutné brzy opravit. Námi navrhovaná aplikace těmto chybám předejde a ušetří městu peníze,
​ “ dodává Ondřej Karas, lídr pardubické kandidátky a garant programového bodu Smart City.  
Příkladem pirátského plánu mohou být třeba Masarykova kasárna, kde Piráti prezentují vizualizaci celé územní studie, podle které by z tohoto prostoru měla vzniknout nová obytná čtvrť. Dalším příkladem je napojení nadjezdu u nemocnice (ul. Kyjevská) na „rychlodráhu“ (ul. Kpt. Jaroše), kde město velmi zaspalo a problém se až nyní snaží kvapem vyřešit. 
Orientaci v mapě usnadňuje rozdělení plánů do několika skupin (např. rekreace, veřejný prostor, nebo třeba MHD). Každá skupina je navíc barevně odlišena, a je tak na první pohled zřejmé, čeho se jednotlivé plány týkají i bez nutnosti zobrazovat si jejich detaily.  

Další zprávy z kategorie "Politika"

16.4.

Piráti: záměr rekonstrukce letního stadionu je největší přešlap současného vedení

Pardubičtí zastupitelé budou koncem dubna řešit problematiku letního stadionu, který je v žalostném stavu. Koalice preferuje předražený projekt rekonstrukce, Piráti vybízejí k uvážlivějšímu přístupu. Upozorňují na vysokou cenu projektu, urbanistické hledisko a navrhují všestranné využití této cenné lokality.

Politika celý článek
11.5.

Návrh ČSSD na další slevu bytů schvalován být nemohl

Tento návrh neobsahoval žádné návrhy konkrétního řešení a navíc ...

Politika celý článek
13.9.

Snídaně s poslanci a senátory

V pondělí 17. září 2007 budou krajští radní nad šálkem kávy jednat s poslanci a senátory.

Politika celý článek
14.3.

Litomyšl, kritický bod výstavby R35

Bez vyřešení trasy na Litomyšlsku totiž nelze počítat se zahájením PPP projektu.

Politika celý článek
11.12.

Miluše Horská: Je třeba posílit neziskový sektor v Česku

Na území ČR je registrováno více než 130 000 neziskových subjektů. V této sféře je zaměstnáno přes 107 tisíc lidí. Tisíce dobrovolníků odvede ročně 45 miliónů hodin práce bez nároku na honorář. „Neziskovky jsou součástí našich každodenních životů, aniž si to vždy uvědomujeme“, říká Miluše Horská, senátorka za obvod 43 Pardubice, která je zároveň i místopředsedkyní horní komory.

Politika celý článek
22.12.

Zastupitelé jednali o připravené fúzi nemocnic

Výše nákladů zatím ještě není upřesněna, může dosáhnout až částky blížící se 300 milionům korun. Prostředky na ozdravení a stabilizaci krajských nemocnic zatím nebyly zahrnuty do krajského rozpočtu.

Politika celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting