Piráti představují interaktivní mapu plánů pro Pardubice Pardubice, 19. září 2018

20.9.

Piráti představují interaktivní mapu plánů pro Pardubice Pardubice, 19. září 2018

​ – ​ Pardubičtí Piráti na jejich webu představují speciální interaktivní aplikaci „Mapa pirátských plánů pro Pardubice“, která názorně prezentuje jejich program pro následující volební období. Na mapě města ukazuje jednotlivé záměry, které budou Piráti v zastupitelstvech prosazovat. Kdokoliv tak má jejich program na dosah ruky a může si snadno zobrazit pirátské plány, které se týkají např. okolí jeho bydliště. Součástí aplikace je i možnost Pirátům zaslat vlastní nápady, a ovlivnit tak budoucnost Pardubic. 
Každý záměr je zobrazen na interaktivním mapovém podkladu a po rozkliknutí vysvětlí, co přesně Piráti v daném místě chtějí podniknout, včetně názorné ilustrace. „​ Mapa pirátských plánů přehledně zobrazuje, co chceme v Pardubicích změnit, a zároveň dává lidem možnost nám poslat vlastní nápady, které po vyhodnocení případně zařadíme,
​ “ říká Filip Vařecha, garant oblasti participace a autor webové aplikace. 
Piráti budou v zastupitelstvu prosazovat rozšířenou verzi aplikace, která bude usnadňovat koordinaci městských projektů. Do užívání aplikace plánují zapojit nejen město a jeho obvody, ale také další účastníky projektového řízení, jako je ŘSD nebo VAK. „​ Chceme, aby podobná aplikace vznikla i pro projektové plánování na úrovni města Pardubice. Dnes se často stává, že levá ruka neví, co dělá pravá. Výsledkem bývá, že nově zrekonstruovaná ulice se po půl roce musí rozkopat, protože si nikdo neuvědomil, že pod ní vede kanalizace, kterou je nutné brzy opravit. Námi navrhovaná aplikace těmto chybám předejde a ušetří městu peníze,
​ “ dodává Ondřej Karas, lídr pardubické kandidátky a garant programového bodu Smart City.  
Příkladem pirátského plánu mohou být třeba Masarykova kasárna, kde Piráti prezentují vizualizaci celé územní studie, podle které by z tohoto prostoru měla vzniknout nová obytná čtvrť. Dalším příkladem je napojení nadjezdu u nemocnice (ul. Kyjevská) na „rychlodráhu“ (ul. Kpt. Jaroše), kde město velmi zaspalo a problém se až nyní snaží kvapem vyřešit. 
Orientaci v mapě usnadňuje rozdělení plánů do několika skupin (např. rekreace, veřejný prostor, nebo třeba MHD). Každá skupina je navíc barevně odlišena, a je tak na první pohled zřejmé, čeho se jednotlivé plány týkají i bez nutnosti zobrazovat si jejich detaily.  

Další zprávy z kategorie "Politika"

8.7.

Prázdninové cesty hejtmana po obcích

Návštěvu Svitavska ukončí hejtman Toman prohlídkou záchranné stanice volně žijících zvířat Zelené Vendolí.

Politika celý článek
2.12.

Tiskové prohlášení vedení města Pardubice

Tiskové prohlášení k reportáži odvysílané TV Prima ve večerních zprávách 29. listopadu 2010:

Politika celý článek
19.6.

Vicehejtman Línek jedná v Bruselu

V „bruselském“ programu vicehejtmana Línka je rovněž jednání o přípravách Výboru COREPER.

Politika celý článek
5.3.

Hejtman hovořil s ministrem o rozvoji regionu

Hlavním důvodem jeho návštěvy je současná ekonomická krize a její dopady na kraj.

Politika celý článek
19.8.

ROP Severovýchod může dočerpat šest miliard korun z unijní pokladny

Výbor Regionální rady dále podpořil 164,2 miliony korun projekt třídy Míru s napojením na Sladkovského ulici realizovaný Statutárním městem Pardubice. Další 28,4 miliony korun půjdou na rekonstrukci a modernizaci jezdeckého klubu v Liberci.

Politika celý článek
6.11.

Piráti v Pardubickém kraji mají nové vedení

V pardubickém krajském sdružení jde tak o největší výměnu vedení za jeho historii, neboť dosud byla vždy zachovávána kontinuita, že někdo ze „starého“ vedení, byl součástí i „nového“ a k obměně docházelo postupně. Nyní jsou v předsednictvu samí nováčci. Zároveň se rozšířil počet místopředsedů ze dvou na čtyři a každý z nich je z jiného regionu kraje.

Politika celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting