Piráti v Pardubickém kraji mají nové vedení

6.11.

Piráti v Pardubickém kraji mají nové vedení

V pondělí 5.11. byly vyhlášeny výsledky voleb nového předsednictva krajského sdružení v Pardubickém kraji. V nich se stal novým předsedou Daniel Lebduška, který byl jediným kandidátem a vyhrál tak již v prvním kole. Na další pozice kandidovali 4 lidé a protože je krajské předsednictvo pětičlenné, získali pozici místopředsedy všichni, v pořadí: Filip Vařecha, Jiří Krátký, Andrea Linhartová a Martin Saifrt.
"Kandidoval jsem kvůli několika věcem, jež jsem zmiňoval na fóru ve své kandidátní řeči. Chtěl bych dál držet krajskou organizaci přátelskou, otevřenou a úzce spolupracující. Nyní jsme v situaci, kdy v hodně městech stavíme koalice a začínáme získávat reálné politické zkušenosti.“ říká ke svému zvolení novopečený předseda kraje Lebduška a dodává: „Spousta stran nechápe, že si nás vlastně nekoupí, budou s námi muset opravdu spolupracovat, začít nám naslouchat a nepřehlížet nás. Budou na nás zkoušet své triky, které mnohým fungují už třeba 20 let - vyděsit nás zodpovědností, snažit se různými ‚přátelskými’ pakty kupovat naši přízeň a hlavně se nás budou snažit rozeštvat, kde to bude možné i zdiskreditovat.“ Důraz přitom klade právě na přátelství, otevřenost a spolupráci v rámci krajského sdružení: „Přátelství pomůže proti rozeštvání a diskreditaci. Otevřenost pomůže proti familiérnosti a bratříčkování. Spolupráce nám pomůže popasovat se s odpovědností."
V pardubickém krajském sdružení jde tak o největší výměnu vedení za jeho historii, neboť dosud byla vždy zachovávána kontinuita, že někdo ze „starého“ vedení, byl součástí i „nového“ a k obměně docházelo postupně. Nyní jsou v předsednictvu samí nováčci. Zároveň se rozšířil počet místopředsedů ze dvou na čtyři a každý z nich je z jiného regionu kraje.
Krajské město v předsednictvu zastupuje Filip Vařecha a ke svému zvolení říká: „Děkuji všem členům krajského sdružení za projevenou důvěru. Silný mandát pro mě znamená velkou odpovědnost. Mojí prioritou je v tuto chvíli především zefektivnění komunikace a zlepšení sdílení vědomostí a know-how v rámci kraje. Rád bych proto napomohl co nejrychlejšímu zapojení pardubického krajského sdružení do vznikajícího projektu Krajských expertních týmů.”
„Chtěla bych tímto poděkovat za podporu při svém zvolení místopředsedkyní Pirátské strany Pardubického kraje. Gratuluji novému předsedovi a dalším 3 místopředsedům k jejich zvolení. Nám všem současným členům i příznivcům přeji, abychom v našem kraji průběžně získávali aktivní nové lidičky.“ říká ke svému zvolení Andrea Linhartová z Chrasti a poslední člen nového předsednictva, Martin Saifrt uzavírá: „Jako místopředseda kraje cítím povinnost asistovat a pomáhat místním sdružením, které v našem kraji 17.11. vzniknou a stát se tak mezičlánkem mezi sdruženími a celorepublikovou pirátskou politikou. Osobně se také budu naplno věnovat blížícím se volbám do Evropského parlamentu, ve kterých věřím, že uspějeme a poprvé v historii vplujeme do evropských vod.“

Další zprávy z kategorie "Politika"

11.1.

Přistupme k prezidentské volbě zodpovědně

Přistupujme proto k tomuto aktu s nejvyšší vážností. Zapomeňme na snahu projevit svůj nesouhlas někdy paradoxním či ironickým výběrem kandidáta.

Politika celý článek
15.3.

Hejtman po návštěvě u prezidenta nešetřil superlativy

Za klíčový problém považuji čerpání regionálních operačních programů v letech 2014 až 2020, ale jednali jsme také o zdravotnictví a problematice silnice R35 jako páteřní komunikace,“ shrnul body vzájemného jednání hejtman.

Politika celý článek
28.11.

Náměstek Línek interpeloval Barrosu

Výbor regionů například navrhuje sladit rozpočtové programovací období s evropským volebním cyklem na bázi 5+5 let.

Politika celý článek
18.3.

Duka a Zdechovský chtějí pomoci pronásledovaným křesťanům

Praha – Kardinál Dominik Duka a europoslanec Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL, ELS) se při svém pátečním setkání shodli, že je potřeba začít systematicky řešit situaci pronásledovaných křesťanů ve třetích zemích. Při schůzce byla domluvena další systematická spolupráce a větší koordinace aktivit. Europoslanec Zdechovský, který se problematice pronásledovaných křesťanů dlouhodobě věnuje, prosazuje zvýšení politického a ekonomického tlaku na státy, které dlouhodobě nedodržují lidská práva a náboženské svobody

Politika celý článek
5.11.

Zemřel hejtman Michal Rabas

V pondělí 5. listopadu 2007 zemřel hejtman Pardubického kraje pan Michal Rabas.

Politika celý článek
8.4.

Změny na radnici pokračují personálními audity

Pardubický magistrát má od ledna nové organizační uspořádání. Reorganizací dosud ušetřil dvanáct pracovních míst

Politika celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting