Piráti v Pardubickém kraji mají nové vedení

6.11.

Piráti v Pardubickém kraji mají nové vedení

V pondělí 5.11. byly vyhlášeny výsledky voleb nového předsednictva krajského sdružení v Pardubickém kraji. V nich se stal novým předsedou Daniel Lebduška, který byl jediným kandidátem a vyhrál tak již v prvním kole. Na další pozice kandidovali 4 lidé a protože je krajské předsednictvo pětičlenné, získali pozici místopředsedy všichni, v pořadí: Filip Vařecha, Jiří Krátký, Andrea Linhartová a Martin Saifrt.
"Kandidoval jsem kvůli několika věcem, jež jsem zmiňoval na fóru ve své kandidátní řeči. Chtěl bych dál držet krajskou organizaci přátelskou, otevřenou a úzce spolupracující. Nyní jsme v situaci, kdy v hodně městech stavíme koalice a začínáme získávat reálné politické zkušenosti.“ říká ke svému zvolení novopečený předseda kraje Lebduška a dodává: „Spousta stran nechápe, že si nás vlastně nekoupí, budou s námi muset opravdu spolupracovat, začít nám naslouchat a nepřehlížet nás. Budou na nás zkoušet své triky, které mnohým fungují už třeba 20 let - vyděsit nás zodpovědností, snažit se různými ‚přátelskými’ pakty kupovat naši přízeň a hlavně se nás budou snažit rozeštvat, kde to bude možné i zdiskreditovat.“ Důraz přitom klade právě na přátelství, otevřenost a spolupráci v rámci krajského sdružení: „Přátelství pomůže proti rozeštvání a diskreditaci. Otevřenost pomůže proti familiérnosti a bratříčkování. Spolupráce nám pomůže popasovat se s odpovědností."
V pardubickém krajském sdružení jde tak o největší výměnu vedení za jeho historii, neboť dosud byla vždy zachovávána kontinuita, že někdo ze „starého“ vedení, byl součástí i „nového“ a k obměně docházelo postupně. Nyní jsou v předsednictvu samí nováčci. Zároveň se rozšířil počet místopředsedů ze dvou na čtyři a každý z nich je z jiného regionu kraje.
Krajské město v předsednictvu zastupuje Filip Vařecha a ke svému zvolení říká: „Děkuji všem členům krajského sdružení za projevenou důvěru. Silný mandát pro mě znamená velkou odpovědnost. Mojí prioritou je v tuto chvíli především zefektivnění komunikace a zlepšení sdílení vědomostí a know-how v rámci kraje. Rád bych proto napomohl co nejrychlejšímu zapojení pardubického krajského sdružení do vznikajícího projektu Krajských expertních týmů.”
„Chtěla bych tímto poděkovat za podporu při svém zvolení místopředsedkyní Pirátské strany Pardubického kraje. Gratuluji novému předsedovi a dalším 3 místopředsedům k jejich zvolení. Nám všem současným členům i příznivcům přeji, abychom v našem kraji průběžně získávali aktivní nové lidičky.“ říká ke svému zvolení Andrea Linhartová z Chrasti a poslední člen nového předsednictva, Martin Saifrt uzavírá: „Jako místopředseda kraje cítím povinnost asistovat a pomáhat místním sdružením, které v našem kraji 17.11. vzniknou a stát se tak mezičlánkem mezi sdruženími a celorepublikovou pirátskou politikou. Osobně se také budu naplno věnovat blížícím se volbám do Evropského parlamentu, ve kterých věřím, že uspějeme a poprvé v historii vplujeme do evropských vod.“

Další zprávy z kategorie "Politika"

19.6.

Vicehejtman Línek jedná v Bruselu

V „bruselském“ programu vicehejtmana Línka je rovněž jednání o přípravách Výboru COREPER.

Politika celý článek
19.11.

Ministryně obrany přivezla dobré zprávy

Za doprovodu vicehejtmana Pardubického kraje Romana Línka jednala s představiteli armády a městských samospráv.

Politika celý článek
1.10.

Petr Šilar: Strhávání volebních plachet je primitivismus

Majitelé těchto ploch se chtějí přidat k trestnímu oznámení a tuto situaci hodnotí jako nepřiměřený zásah do soukromí.

Politika celý článek
3.11.

Prezident zahájil třetí návštěvu Pardubického kraje

Dalšími tématy diskuze byly například varovné scénáře uprchlické krize nebo nedostatek zaměstnanců velkých firem. V této souvislosti prezident podpořil návrh hejtmana Netolického na zřízení kontaktního místa v Zakarpatské Ukrajině pro zaměstnávání zájemců z této oblasti. Dále se hovořilo o dopravní infrastruktuře, vetování některých zákonů či přímé volbě starostů.

Politika celý článek
15.5.

ČSSD využila Třídu Míru k další petici

Zdá se, že městská opoziční strana ČSSD sáhla po lávce u Tesca po dalším tématu, na nějž lidé slyší.

Politika celý článek
26.11.

Podpora kultury v Pardubicích?

Podle náměstka primátorky Františka Brendla by se dosavadní systém měl změnit.

Politika celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting