Poslankyně Jakubková a Zubová opustily klub Strany zelených

25.11.

Poslankyně Jakubková a Zubová opustily klub Strany zelených

Své rozhodnutí oznámily na jednání republikové rady v Pardubicích v sobotu 22. listopadu poté, kdy předseda Strany zelených Martin Bursík a členové předsednictva neprojevili ochotu nést svůj díl zodpovědnosti za volební debakl v podzimních krajských a senátních volbách. Obě poslankyně nesouhlasí s jednostranným hodnocením volebního neúspěchu, které vypracovalo předsednictvo strany. Příčinu volebního neúspěchu spatřují hlavně v neplnění stranického programu, v nerespektování priorit Strany zelených (SZ) prosazených do programového prohlášení vlády. Předsednictvo SZ odmítlo na jednání republikové rady dialog s mluvčími zastupujícími 218 signatářů “Výzvy předsednictvu“, kteří vidí tyto příčiny především v neplnění programu ve třech oblastech – dopravě, zdravotnictví a zahraniční politice. Soudí navíc, že Strana zelených, tímto odklonem od svého programu, ztratila před svými voliči tvář. Poslankyně Věra Jakubková a Olga Zubová patří mezi signatářky této “Výzvy“. Obě poslankyně se distancovaly od politiky, kterou Martin Bursík praktikuje v Poslanecké sněmovně a ve vládě. Vyzvaly Martina Bursíka, aby rezignoval na post předsedy Strany zelených. Poslankyně Zubová i Jakubková zůstávají členkami Strany zelených a jsou připraveny podporovat programové prohlášení vlády a volební program této strany.

Další zprávy z kategorie "Politika"

25.11.

Hradec Králové stále hledá primátora

Při volbách do funkcí náměstků primátora uspěl pouze Vlastimil Ondráček z České strany sociálně demokratické s 19 hlasy.

Politika celý článek
18.3.

Duka a Zdechovský chtějí pomoci pronásledovaným křesťanům

Praha – Kardinál Dominik Duka a europoslanec Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL, ELS) se při svém pátečním setkání shodli, že je potřeba začít systematicky řešit situaci pronásledovaných křesťanů ve třetích zemích. Při schůzce byla domluvena další systematická spolupráce a větší koordinace aktivit. Europoslanec Zdechovský, který se problematice pronásledovaných křesťanů dlouhodobě věnuje, prosazuje zvýšení politického a ekonomického tlaku na státy, které dlouhodobě nedodržují lidská práva a náboženské svobody

Politika celý článek
1.10.

Petr Šilar: Strhávání volebních plachet je primitivismus

Majitelé těchto ploch se chtějí přidat k trestnímu oznámení a tuto situaci hodnotí jako nepřiměřený zásah do soukromí.

Politika celý článek
29.6.

Lídrem lidovců v Královehradeckém kraji je Jiří Vitvar

Zvolili jsme si opravdu velice silný tým a čelo kandidátky jsme obsadili zkušenými lidmi.

Politika celý článek
5.12.

Na Univerzitě Pardubice o totalitarismu

Ve středu 5. prosince odpoledne se na Univerzitě Pardubice uskuteční přednáška doc. RNDr. Martina Palouše

Politika celý článek
12.9.

Prezident vyzval studenty ke kritickému myšlení

Prezidenta přivítal ředitel a dva úspěšní žáci gymnázia – vítězka celostátního kola olympiády ve francouzském jazyce Tereza Luňáková a vítěz světového finále soutěže robotů RoboRAVE Martin Schejbal.

Politika celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting